Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Magyarországi Jehova Tanúi...

A Magyarországi Jehova Tanúi Egyház jelenleg államilag elismert egyháznak számít? (vagyis nem szekta? )

Figyelt kérdés
2019. nov. 10. 13:21
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

jehova az 10000% os szekta ! a többi megszerzett bejegyzést azt lényegtelen nézni, mint a könnyen megszerezhető egyházi szinte sima bejegyzés kérésű nyilvántartást, mivel ez semmit sem jelent mert minden országban más és más kritériumu., stb.


JOGI EGYETEM BUDAPEST itt van elég NEMZETKÖZI JOGOS ügyész, bíró, jogász

és ami a legfontosabb LEENDŐ ÉVTIZEDEKBEN ÁLLAMI JOGI HATALOMBAN DÖNTÉSEKET HOZÓK PONTOS ÁLLÁSFOGLALÁSA

a jehova SZEKTÁRÓL AKIK AZ ILLETÉKESEK és nem a dumálgatók róla mint amilyen én is és a fórumozók is :

/ott vannak szekta szempontok, van egyáltalán olyan ami nem illik a jehova szektára ?! szerintem NINCS KIVÉTEL 1 SEM ! hogy nincsennek még a börtönben a vezetők,felelősek csak ez tolódik....

és ennek semmi de semmi köze a vallásszabadsághoz hanem csak a normál emberi törvényekhez !


ÉS NÉZD MEG HOGY ZÁRUL TELJESEN EGYÉRTELMŰEN FOGALMAZVA A LEGVÉGE! 2019.ÁPRILIS 12 igen friss dátum.:


"..Magyarországot sem kerülte el a szektaalapítási láz, bár itt nem olyan nagy mértékben terjedtek el ezek a szervezetek, mint az Egyesült Államokban. Talán a leginkább ismert szekta a Jehova Tanúi ..." /

elég egyértelmű !!!


másold be a böngésződbe



juratus.elte.hu/31-szekta-amirol-meg-nem-hallottal/



" A szekta szociológiai meghatározás szerint egy kisebb lélekszámú, vallásos élményeket hangsúlyozó szervezet.

Ezek a közösségek általában szembemennek az egész társadalmat átfogó vallási tanításokkal, tehát nem nevezhetők egyháznak, és a tanításaik terjesztésével próbálnak minél több követőre szert tenni.


Szekták valamennyi világvallással szemben létrejöttek, így megkülönböztetünk keresztény, muszlim és hindu szektákat is. Természetesen azzal nincsen probléma, hogy hasonló elveket valló emberek összeülnek egy ötórai tea elfogyasztására, miközben megosztják egymással gondolataikat. Azonban a szekták tipikusan zárt közösségek, amelyekből kilépni rendkívül nehéz, folyamatosan meg kell felelni az elvárásoknak, és a vezetők vakhitet követelnek meg a tagoktól.


A magyar Országgyűlés is megkülönbözteti a destruktív szekták kategóriáját, amelyektől megvonja a támogatásokat. Ilyen sorsra jutottak például az ajtónkon kopogtató Jehova Tanúi, illetve az utcán szórólapozó Magyarországi Krisna-tudatú Hívők Közössége is. "


TEHÁT ezeket teljesen tökéletesen kielégíti a jehova szekta.

ezért van határeset állapotban / egyház is,szekta is, meg sok minden még , DE NEM SOKÁIG !!!


A SZEKTÁK FŐBB JELLEMZŐI:


A szekták olyan vallási közösségek, amelyek valamely nagy kultúra vallási közösségének tanaiból és gyakorlatából származtatják magukat, de azzal mégsem kívánnak azonosulni. Vagyis a szekták legfőbb ismertetőjegye a "kontra-jelleg", a kiindulásul vett vallási közösség hátbatámadása. Sokat mond már a szó eredete is. A szekta szó a sequor (követ) latin szóból származik, azt foglalja magába, hogy egyeseket félrevezettek, elkolompoltak a nyájtól. S valóban, minden szektára jellemző az elkülönülés és valamilyen különleges irányzat felvállalása, ahol igen lényeges a vezető, a guru, az alapító személye és vele szemben a már-már szolgai alávetettség.

A szekták modern rabszolgaságot hoznak magukkal, lelki fasizmus veszélyét rejtik magukban, ami a személyiség feladásához vezethet.


Szervezeti felépítés és hatalom:

- Piramis-alakú tekintélyelvű vezetési struktúra és személyi kultusz

- Kettős mérce (vezetők - követők)


Misszió, evangelizáció, új tagok toborzása:

- "Love bombing" alkalmazása a beszervezés során

- Beetetési technikák

- Manipulált biblia-tanulmányozás


A gyülekezeten belül:

- Elitizmus, kizárólagosság

- Bibliai idézetek manipulatív módon történő felhasználása

- "Mind control" technikák alkalmazása

- Csoportnyomás

- Bűntudatkeltő manipuláció és szellemi bántalmazás

- A kapcsolatok szabályozása, durva beleszólás a tagok magánéletébe

- Íratlan szabályok

- Törvényeskedés, legalizmus

- Teljesítménykényszer

- Hatalommal való visszaélés, érzelmi zsarolás és agresszív teológia

2019. nov. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
0%
A katolikus szekta is államilag elismert egyháznak számít, de vitathatatlan tény, hogy szekta.
2019. nov. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

kedves 12-es.


Te nemzetközi bíró,ügyész,ügyvéd, JOGALKOTÓ.. vagy ??

SZAKEMBER ???

az előtte lévő kritériumoknak megfelel szinte maradéktalanul ?!


de még az egyházi SZAKEMBEREK IS hivatalos egyházi lexikonkban

a jehova szektát tartják szektának és NEM az általad említett egyházat.


mer HA NEN ilyen szakember vagy akkor amit te tényként mondasz akkor

az CSAK EGY VÉLEMÉNY mint ahogy az enyém is.

2019. nov. 14. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 effre ***** válasza:
85%
igen, sok család keserves szenvedését előidéző szekta . Kapcsolat megszakítás, kiközösítés , gyermekek sexuális bántalmazása sűrűn előfordul .Sokan kerülnek a szociális kiszolgáltatottság peremére, sok az öngyilkos is. Vérátömlesztés tiltása is sajnos szedi az áldozatait. Világszerte jogi perek folynak ellenük gyermekbántalmazás ügyben, a 2 Tanu törvényük miatt eltusolják a büncselekményt és ezáltal a tettest védik. Részvénytársaság , harci repülők alkatrészei gyártásában is részvényeik vannak. Sajnos az emberek kevéssé tájékozottak , mi is ez valójában. Ingatlanok , örökségek, adományok ... - mindez adómentesen mert az adott országban elérik a létszámot, akkor tudják hívatalosan valássá nyilvánítani .... szomorú történet, emberek aki teheti, kezdjen el gondolkodni és ne legyen hiszékeny. Nem minden vallásnak mondható csoportosulás vallás.
2019. dec. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 effre ***** válasza:
*11-es , igen,szerintem pontosan így van ahogy megfogalmaztad, én értem .
2019. dec. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%

14


Erre a sok sületlenségre azért ne vegyél mérget :D


Kb. annyira korrekt a kommented, mintha utcaseprőként egy atomfizikával foglalkozó topikban mondanád el a tutit.


Informálódni nem bűn, sőt!

2019. dec. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

kedves 16 os .


pedig az effre nevű hozzászólónak IS teljesen igaza van ! többek között az én vérszerinti családom a valóság rá hogy börtönbevaló csavargók a jehova szektás vezetők és a vének. ÉN SZEMEÉY SZERINT A VEZETŐKET ÉS VÉNEKET MÉG ÉLETBEN SEM HAGYNÁM ! de sajnos nem tehetem meg a törvény miatt! és ennek semmi köze a valláshoz érted kedves 16 os ?! és abszolut nem érdekel hogy ki mit gondol, először örökre eltüntetném mindet és én is csak UTÓLAG nézném meg hogy ezzel mekkorát törlesztettek a családunknak örökre okozott megnyomorítás kapcsán.

2019. dec. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Tizenhetes, te beteg vagy.
2019. dec. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
persze kedves 18 as. csak nem gondolod ?! hogy a családom élete NEKEM NEKÜNK nem ér annyit mint az összes jehova szektás vezető élete. NEKÜNK TÖBBET ÉR! sem törvény és senki NEM KÉPES MEGVÉDENI EGYETLEN CSALÁDOT TŐLÜK! és senki de senki NEM GARANTÁLJA HOGY A JEHOVA SZEKTÁS VÉNEK ÉS VEZETŐK BÁRMIKOR BÁRHOL bármelyik tisztességes életeket MOST IS hol ?! nyomorítanak meg SZÁNDÉKOSAN SZEKTA CSALÁD TÖRVÉNYEIK BETARTATÁSÁVAL ! én pedig azt mondom az emberi életnek az árát KÁRT amit a családnak a leszármazottak miatt is véglegesen MÁR OKOZTAK és okoznak most is ANNAK EZ AZ ÁRA AMIT LEÍRTAM ! ahogy a beszervezők sem a beszervezés előtt mérik fel hogy egy tisztességes családnak esetlegesen milayen kárt okozhatnak hanem csak a reklamálás megtörtént gondokat néznek, ÉN UGYAN ILYEN BETEGES JOGON amivel a FELELŐSSÉGET ÁTHÁRÍTJÁK az uj tagokra, MINT AMILYEN AZ ÖVÉK én is csak UTÓLAG majd ha már mind örökre a börtönbe fog megrohadni majd akkor fogom én is UTÓLAG LELKIISMERETILEG MEGNÉZNI hogy nekem jó volt e amit gondoltam. és ha nem akkor majd én is azt fogom mondani hogy hát tényleg rendkivül beteges tulzott tett és majd én is elnézést kérek ha még lesz kitől . SAJNÁLOM majd én is mondom mint ahogy a jehovások. tudod kedves előttem író ez amit írok ez CSAK EGY VÉLEMÉNY! és a jehova szektások csak féljenek nyugodtan hogy bárhol a világban a KÁROSULTAK elérhetik azt hogy ÖRÖKRE ELTÜNJÖN akár ilyen rettenetes áron is a jehova szekta!
2019. dec. 4. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
61%

kedves 18 as.


tudod kedves ....

a JEHOVÁZÁS mint időtöltés, elfoglaltság az nem egy kedves szeretett baráti önzetlen társaság, NEM egy békés áldott szeretett vallási tevékenység,

nem egy klub, nem egy szakkör, nem egy oktató iskola, nem egy sport tevékenység, nem egy szeretett kedves közösség, nem egy fórum, nem egy olyan

hely,

ahova bármelyik családtagodat gyerekedet unokáidat minden félelem nélkül el mernéd engedni hogy nem történhet vele semmi rossz és csak pozitív lelket

építő gondolatokat kap és nem a rengeteg negatív romboló erőket.

véletlenül sem egy normál vallási közösség akik "csak úgy elvannak maguknak mint egy befőtt" és csak tisztességes lelket erősítő pozitív gondolatokat kap a vallási közösségben. ..

AZ ÉLETÜKBEN GONDOLATBAN a JEHOVA SZEKTÁSOKNAK MEG NEM FORDULT MEG AZ HOGY

a tett fő iránya az lehetőleg

"SENKINEK SEM KÁRT OKOZVA !"


egyszer is valaha nagyobb tetteik előtt feltették volna maguknak ezt a kérdést hogy mi a helyesebb tett.

HÁT a vének vezetők nem ilyenek!


az én szememben a TETTEIK MIATT csak azt érdemlik amit előzőekben leírtam , tudod én nem vagyok Teréz anya hogy folyamatosan bocsájtgassak meg és elnézzek a rajtunk okozott bűnökön,

olyanokért amiken már persze tudjuk utólag semmit de semmit sem lehet jobbá tenni.

én azt szeretem ha senkinek nincs kibújása felelősségre vonás elől, a FELELŐSSÉGET ELŐTTEM nézik meg és bírálják is el itt a földön ahol történt és a következményeivel együtt és nem majd akárhol akárki.

2019. dec. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!