Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az őrangyal mit csinál?

Az őrangyal mit csinál?

Figyelt kérdés
Hogyan véd meg bennünket?

2019. nov. 12. 00:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Sokat kell adományozni a gyülekezetnek és akkor megvéd! Tizedet is adj
2019. nov. 12. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%

Téged nem véd meg!

𝐍𝐞𝐤𝐞𝐝 kellett volna megvédeni az édent a... mitől is?

Te biztos tudod.

Mindenesetre téged nem véd senki. Védd meg magad, van hozzá elég hatalmad.

2019. nov. 12. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
Az őrördöggel seggrepacsit játszanak.
2019. nov. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

Röviden: az üdvösség útján segítenek minket.

Hosszabban: [link]

2019. nov. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Pl., amikor 190-nel suhansz a sztrádán és időnként halk kopogást hallasz a motorháztetőn, akkor tudd, hogy ő az. :)
2019. nov. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%
Ezt én is sokszor kérdeztem itt. Pl a keresztények szerint (a Bibliában van leírva) minden kisgyereknek van őrangyala. Azt nem fogom fel,hogy adott a mindent tudó Isten és adott egy kisbaba,aki 1 hetes korában bölcsőhalált hal. Mit keresett mellette az angyal? Mitől védte abban az egy hétben,ha aztán meghalt? Egyáltalán minek lett mellé kirendelve arra a pár napra,ha a legrosszabbtól sem védte meg? Ilyenkor minek ad Isten angyalt a gyerek mellé,ha közben nem engedi meg,vagy maga az angyal nem tud segíteni neki?
2019. nov. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

Arról nem is beszélve, hogy mikor kapja az angyalt?

Méhen belül ugyanis jóval 90% fölött van a halálozás.

2019. nov. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%
Amúgy azt sem értem (majd lehet,írok ki erről kérdést,bár még nem tudom),hogy mire volt jó Lucifer? (vagy Sátán,ahogy tetszik). Oltalmazó kérubnak a tökéletes világba? Mitől oltalmazott? Ráadásul az egyik leghatalmasabb angyal volt az oltalmazó,mikor szükség sem volt rá. Bezzeg mikor ez az oltalmazó maga rongyolt bele az ember életébe és már lett volna funkciója egy oltalmazónak,akkor már nem kaptunk nemhogy a legnagyobbat,de semmilyent sem. Ezt egyszerűen nem tudom összerakni.
2019. nov. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

mire volt jó Lucifer? há' hogy feltegye a kérdést!* hihi

na most komolyan, mert Rachel a legszimpibb nem hívő a gyakorin.

Lucifer és a Sátán nem ugyanaz - azt hiszem ezt már kérdezte valaki, ott elmondtam, amit tudok róla.

[link]

Az "őrangyal" - főképp gyerekek számára alkotott kép- az a genius, az a lehetőséget képviseli, akihez felnőhetek. (a zseni szó is innen ered -genial= aki felnőtt az angyalához. El is tűnik ekkor -l Radnóti gyönyörű versét, Sem emlék sem varázslat

[link]

"és tudtam, hogy egy angyal kísér, kezében kard van,

mögöttem jár, vigyáz rám s megvéd, ha kell, a bajban."

"Hol azelőtt az angyal állt a karddal, –

talán most senki sincs."

-én ébredtem úgy, ahogy Radnóti írja.

"annak szép, könnyüléptű szívében megterem

az érett és tűnődő kevésszavú alázat,

az másról szól, ha lázad, nem önnön érdekéről,

az már egy messzefénylő szabad jövő felé tör."

*

hogy véd? reményt ad, hogy felnőhetek hozzá - mint potencialitás van jelen a szellemi életben. Az őrangyalom a lehetőségemről szól, és bennem van - a legmélyebb lényegemhez tartozik. (szándékosan 1.sz. 1személyben írom, BENT VAN)

*

az egyik legszebb evangélium rész ennek a jelenlévő szellemiségről ír - ami gyerekkorban jelen van, mint tiszta ragyogás [(csak zárójelben ennek révén tudunk megtanulni szavakkal beszélni és szavakat érteni, velük gondolkodni (Logosz)], (később el tudják sötétíteni, sajnos)


Mt 18,10 Vigyázzatok, ne vessetek meg egyet sem e kicsik közül. Mert mondom nektek: angyalaik a mennyekben mindig látják Atyám arcát, aki a mennyekben van.

2019. nov. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

Energiákat sugároznak, hogy a hangulatodat manipulálják. -> út az üdvösség felé.


Ez egyben válasz a szűk elméjűnek is, aki nem érto, hogy 9 hónap és egy hét alatt mennyi tapasztalás érhet egy embert. Továbbá azt nem mondta senki sem, hogy mindenki mellé rendelnek, de ha három hónaposan elvetélt az anyád veled, akkor is lehet, hogy jól jön egy angyal, aki érzetben veled van, akár már csak az érzés miatt is, ha semmit sem tesz veled(.. tesz). Pici az elméd, kedves. Erősen apró, szűk, szubjektív a látásmódod. Egy kis pöttyön élsz egy univerzumba, semmiről sem tudsz semmit, de biztis vagy abban, hogy egy egy hetes csecsemő halál 100%osan nem szolgálta a csecsemőt, és higy ettől meg kellett volna védeni. O.o

2019. nov. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!