Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem tud ez a bibliai...

KZitus kérdése:

Miért nem tud ez a bibliai tanács segíten annak, akinek pl. drogos vagy más problémája van?

Figyelt kérdés

Példabeszédek 22:3 " Az okos látja a veszélyt, és elrejtőzik, a tapasztalatlanok viszont mennek tovább, és elszenvedik a következményeket."


Ez miatt írtam ki:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..



2019. nov. 13. 16:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ez egy írás. 3Ds szintű. Így akármilyen magasról érkezik, nem jut át az emberhez, mert csak az ő elméjének szintjén fogja tapasztalni, és értelmezni. Ez pl azt is megmutatja, miért nem képesek az emberek értelmezni a bibliát. Nincs annyi bölcsességük, hogy képesek legyenek rá. Ennyi erővel egy átlag ember is mondhatná, akinek egy kevés tapasztalata van, nem fognak különbséget látni, mert nem látnak egy szint fölé. Rengeteg ember utálja az illúziót, amit istenről alkotott. Innentől kezdve mindegy, honnan jön az üzenet, túl pici az elméjük. Ha egy magasabb szintű entitás a saját szintjén "beszélne" egy drogfüggőhöz, biztosan egyből leszokottnak lenne nyilvánítva, és a fizikai függőség eltörpülne erőben a benne lakozó jó mellett, amit kapott, mert egy bizonyos szint felett a kommunikációt áthatja az isteni, végtelen szeretet bizonyos mikrokozmosza. De amíg semmi kapcsolódás sincs, csak az egyik létező manifesztációját egy másik elme tapasztalja, addig az nem lát különbséget akár isten, vagy bölcs entitások és egy szimpla ember közt.


Szóval amikor azt írod, "van súlya!", az a te elméd reakciója. Te érzed ezt valamennyire, más jobban, megint más semennyire, megint más meg kineveti az egészet, mert azt mondja isten egyenlő a fogtünderrel.


Jézus csak akkor segít, ha oda van engedve, hogy segétsen. Amíg egy ember ezt elolvassa, és úgy reagál, hogy "ja és?", vagy "ez meg mi", vagy máshogy nem látja, hogy róla szól, addig jézus ott suttog a fülébe, hogy "kérlek, had segítsek", ő meg csak megy és szolgálja a sátánt.


Egyébként ellen példát is írok, mert hát drogfüggők közt is van nagyon bölcs szellemű. Sokan keresik a kivezető utakat. Míg egy drogfüggő csak tudja, hogy ez rossz, de nincs benne elég hajjlandóság, addig egy bölcs érzi, hogy minden esélyt meg kell ragadni a változásért, és ha egy bibliát értelmezni képes ember és egy bibliai idézet együttes elegyével találkozik, lehet belőle olyan beszélgetés, ami által leszokik. S e példa velem megtörtént fiatal koromban.

2019. nov. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#6

Valamilyen szinten minden bűnre és a sátán minden hazugságára igaz, hogy az, aki benne van, nem látja teljesen objektíven a dolgokat, egy kívülálló sokkal tisztábban lát, mert nem hat rá a hazugság/bűn következménye, (de)formáló hatása. Ezért is annyira fontos a testvérszeretet, hogy egymást segíthessük józanságban.

Megtérésem előtt én magam is megpróbáltam betölteni az űrt az életemben, elnyomni a bűntudatot, a lelkiismeretfurdalást, elfelejteni a céltalanságot, a magányt (sok barátom volt, de lelkem mélyén egyedül voltam) alkohollal, bulizásokkal, de egy idő után úgy éreztem, ez sem oldja meg a dolgot, vmi "újat" kerestem, a füvön gondolkodtam, már megvolt az is, ki által tudnék hozzájutni... Sokan az űr betöltését keresik, újabb és újabb dolgokban, csak nagyon rossz helyen, s azt hiszik találtak vmit, mert bizonyos érzéseket és élményeket adnak a drogok, de időbe telik, míg (ha mások szavainak nem hisznek) saját bőrükön megtapasztalják, hogy átverték őket...

2019. nov. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

És azért vannak, akik felismerik, és ki akarnak jönni, és Isten szabaddá teszi őket! (nekem több ilyen ismerősöm is van)

(előző voltam)

2019. nov. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ez a tanács arról szól, hogy ne sétálj bele a csapdába. Sajnos a drogos vagy más függőségben lévő ember már benne van a csapdában. A Biblia azt is elmondja, hogy valamilyen csapdába minden ember belesétált, azaz minden ember elveszett, akár tud róla, akár nem. A Biblia azt is elmondja, hogy van szabadulás a csapdából. Úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. Személy szerint hiszem, hogy a Biblia minden szava Istentől van, de nem minden szava ad önmagában választ minden kérdésre. Olvasd az egészet, folyamatosan, és hátha megtalálod a választ!
2019. nov. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Saját erejükből nem képesek megfogadni ezt a tanácsot. Istentől kell erőt kérni.
2019. nov. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%

Ti, akik ilyen keményen vallás fanatikusok vagytok is függtök. Csak mivel ebbe ti vagytok bent, nem veszitek észre.

Pont mint egy drogos.

2019. nov. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

#15


Egyet értek veled! Talán csak annyit, hogy minden isteni tanács alkalmazásához Tőle kell segítséget várni, kérni. Mert Isten nem csak tanácsot ad, de meg is/el is magyarázza, hogyan alkalmazzuk az életünkben.

Ebben a tanácsban az a bölcsen eljáró, aki el sem kezdi, meg sem próbálja a drogot, mert már másoktól tudja, látja, hallja hová vezet a használata. Akkor "okos" valaki, ha el sem kezdi a további problémák miatt. Ahhoz, hogy ne kezdje el, Isten segítségét kell kérnie! Ha már elkezdte, akkor még inkább rászorul Isten segítségére. De nem varázspálcával segít Isten, inkább a tanácsaival, és amikor látja az ember erőfeszítéseit a leszokásra, akkor a szokottnál is nagyobb erőt tud adni, hogy kiszabaduljon az ember a csapdából amelyet a drog okozott.

2019. nov. 25. 19:55
 18/18 anonim ***** válasza:

Üdv.


Már most hozzá szólok én is.


Én is keresztény vallású vagyok. Meg lettem keresztelve, elsőáldozva és bérmálva is. Katolikus Iskolába jártam. Mind általános és középiskolában is idehaza. Bár általános iskola óta nem voltam templomban, lenne mit meggyónnom, az is biztos.


Én hiszek. Hiszek a jóban és a rosszban, a természetfelettiben, és Istenben is. Bár sokszor voltak/vannak kétségeim, mindig vissza találok talán ehhez a gondolathoz.


Hiszem hogy van alapja annak amit a biblia ír, hiszen mindenkinek kell, hogy legyen hite, és higyjen valamiben. Azért, mert mondják másban hisz, azért nem ítélem el. Legyen szó akármilyen vallásról is. Hiszen ez kultúra kérdése is.


Szokták mondani, hogy "Mária mutassa merre...", "Segíts magadon, Isten is megsegít!"


De viszont az, hogy ki hogyan éli az életét, arra nincs befolyással a hit. Mindenki úgy alakítja az életét, ahogy Ő tudja, gondolja. A hit befolyásolja az embert vallástól függetlenül, és aki hisz, az ezekkel a gondolatokkal áltatja magát.


Mármint úgy értem, hogy Isten nem tehet arról, hogy valaki drogos volt/jelenleg is az és/vagy lesz.


Mindenki a saját maga élete kovácsa, és mindenki maga tehet a sorsáról. Isten nem hiszem, hogy bele avatkozna bárkinek is az életébe.


Ahogy az ördög sem. Nem Ő az okozója annak, hogy valaki rossz útra tér. Ez ember függő. Az én véleményem az, hogy Isten és az Ördög senkit nem vesz rá arra, hogy rossz útra térjen. Legyen szó akármilyen drogról, vagy a Tíz Parancsolat megszegéséről. Lopás, Gyilkosság de még lehetne sorolni.


Aki megbánja bűneit, megbocsájtást nyer. Kivétel ez alól talán a gyilkosság, de ami még nagyobb bűn, az az Öngyilkosság.


Szokták mondani, hogy egyedül Istennek van joga eldönteni, hogy ki él-e világon, és ki nem. De Istennek nem terve az, hogy valaki autóbalesetben meghaljon.


Szóval a lényeg pár szóban:


Arról hogy az ember akár "véletlenül" akár "szándékosan" követ el egy-egy bűncselekményt, önkárosítást/önpusztítást (lásd -> cigi,alkohol,drog vagy bármilyen bűn, szenvedély stb.) arról mindenki csak maga tehet.


Az embernek saját magának kell meg változnia, megtérnie. Külső segítség nem hiszem, hogy érkezne. Persze, ez az én véleményem, mindenki saját maga alakítja a sorsát. Egy filmből idézném ezt a mondatot, ami logikusan végig gondolva tényleg igaz: "A szerencse ahhoz pártol Aki észnél van!" Nagy igazság ez. És az "utolsó úton" derül majd ki, hogy Ki milyen életét élt.

2019. nov. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!