Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény könyvhöz segítség,...

Keresztény könyvhöz segítség, ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már régebben is gondoltam arra, hogy írnék egy keresztény törrénetet, de annyi lehetőség van! Szeretném, ha segítenétek, elmondanátok, szerintetek mi lenne a legjobb...

- Szólhatna a könyv valakiről, aki megtért, de nehézségei vannak.

- Megtért ember segít megtérni egy ismerősének/barátjának

- Egy szereplő a könyv előre haladtával ismeri meg Istent, és megtér

- ...


Ezek közül szerintetek melyik a legjobb? Legyen benne kicsi szerelmi szál? Ha bármi ötletetek van, bátran írhátok le! Előre is köszönöm annak, aki válaszol, nagy segítség lenne!



2018. márc. 18. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%
Ne írj. Így is van elég bajuk.
2018. márc. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Az ötleteid mind jók, akár mindet kidolgozhatod -ne felejtsd el, hogy a téma magas minőséget igényel!

2018. márc. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A szórakozás ---> könyvek kategóriában is azt szoktam írni, ha nem tudod, miről írj, akkor ne írj. Mi nem mondhatjuk meg, miről írj. Akkor írj, ha van megfelelő témád és fantáziád hozzá. :)


Az itt felsorolt ötletek jók, de megfelő fantáziával és kreativitással kell kivitelezned őket, hogy ne legyen nagyon szájbarágós és nyálas, hogy az ateisták ne azt mondják rá, hogy "keresztény propaganda", hanem egy nem hívőnek is tudjon élményt nyújtani. :)

2018. márc. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek jók, arról írj amiről a legtöbbet tudsz írni!


De ezeket akár szintetizálni is lehetne. Megtér, nehézségei vannak, és a barátainak is segít.

2018. márc. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Elgondolkoztamm a kérdéseden, és amúgy szívesen olvasnék hasonló toréneteket. Foleg hogy én is úgy tértem meg, ja és szerelmi szál is van benne ;)

Az elsoben látok fantáziát, de keverheto ha ugyesen írod meg!

2018. márc. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8%
Esetleg szólhatna egy keresztényről aki rájön, hogy a biblia az önámításáson túl semmilyen kérdésre nem ad választ, otthagyja, aztán pedig matematikát és biológiát kezd el tanulni és híres tudós lesz belőle.
2018. márc. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem felesleges belekezdened, mert gyatra könyv lesz. Elmondom miért.


A sorrend az szokott lenni, hogy az ember átél valamit, megtapasztal valamit akár személyesen, akár más által, majd ezt veti papírra, hogy megossza másokkal. Nálad fordított a sorrend. Egyszerűen papírra szeretnél vetni valamit, most pedig azon ötletelsz, hogy mit lehetne. Sőt! Tőlünk várod az ötletet.


Ebből csak olyasmi sülhet ki, amire kár mind az időt, mind a papírt pazarolni.


Remélem nem veszed zokon, egy őszinte vélemény volt.

2018. márc. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

#6

Képzeld, vannak olyan keresztények akik híres matematikusok, biológusok, orvosok, fizikusok, mérnökök, csillagászok, irodalmárok, filozófusok, színészek, rendezők, stb...

2018. márc. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt!


#7 Éppen azért kérdezem meg itt az embereket, mert túl sok ötletem van. Már rengeteg mindent megtapasztaltam, és szinte minden ötlettel azonosulni tudok, csak egy kicsit másképp. Egy regényt szeretnék írni, aminek a fő témája Isten. Nem lesz gyatra, sőt! Ötleteket gyűjteni pedig lehet...

2018. márc. 19. 06:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


Részben egyetértek az előttem szólókkal. A megtérés üzenete annyira fontos a Bibliában, és annyira nem ismerik az emberek, hogy érdemes erről írni. Másrészről, ha átélted, azt javasolnám, írd meg a saját történetedet! (Ha még nem élted át, először ezt javasolnám!:) )


A neveket megváltoztathatod, de a lényeg legyen benne, ahogyan az Úr munkálkodott a szívedben, és ahogy ez megváltoztatott belülről.

2018. márc. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!