Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnétek tudni az igazságot?

1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Nem, mivel nem tudom hogy mi lesz a jövőben.

Jelenleg ezt a nevet hagyta hátra.

Jelenések könyvében írva van hogy lesznek új nevek stb

2019. nov. 22. 21:17
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem, köszi.
2019. nov. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

"Jelenleg ezt a nevet hagyta hátra."


Ugyanúgy hátra hagyta Arámi ill. Görög nyelven is... akkor most melyiken kéne használni?..


Csak úgy jelzem, Jézus és az apostolok Arámi, de leginkább görög nyelven beszéltek/írták a leveleiket... Arámi/Görög nyelven kimondva Isten nevét is..


Galátzia 2,3 De még a velem levő Titus sem kényszeríttetett a körülmetélkedésre, noha görög vala..


Olvasd el Pál apostol levelét Titushoz, milyen nyelven írta le neki Isten nevét és Jézus nevét... annyiban segítek, hogy nem héberül...


Galátzia 3,28 Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.


Ha nem vagyok zsidó, még mentálisan se kell zsidónak lennem, miért használnék zsidó szavakat...


Kolosse 3,11 nincs többé görög és zsidó: körülmetélkedés és körülmetélkedetlenség, idegen, scithiai, szolga, szabad, hanem minden és mindenekben Krisztus...

2019. nov. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
jó na én itt befejeztem ott a kérdés. Eddig két értelmes ember szólt hozzá mégha nemleges válasszal is de a kérdésre válaszolt.
2019. nov. 22. 21:36
 25/34 anonim ***** válasza:
68%

"jó na én itt befejeztem"


Puff... leállt a Yahuah rendszer 😀

2019. nov. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Eretnek Pál apostolunk leveleit az eredeti görög nyelven olvasni ahogy írta,, bizony kín és gyötrelem...
2019. nov. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
55%
A figyelmeztetésnek Isten szándéka szerint kell elhangoznia. Ezt a módszert leiratta. Sokszor használt fel embereket a figyelmeztetésre, érdekessége, hogy más emberek számára butaságnak tűnő, vagy nem elfogadható módon.
2019. nov. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Tudod miért nincs semmilyen figyelmeztetés arra vonatkozólag, hogy Isten nevét csakis Héberül szabad használni, mert különben irgum burgum lesz?


Nem azért, mert "hát ez mindenki számára alap dolog volt, nem kellett mondani senkinek sem" -egy olyan országban, ahol Görög volt a világnyelv és éppen római megszállás alatt volt... Ja, tényleg tök egyértelmű volt mindenki számára...



Isten tudja nagyon jól, hogy a pogányok között is vannak gyermekei sőt, több, mint a "saját" kis héber népéből...


ApCsel 2:8 Mimódon halljuk hát őket, kiki közülünk a saját nyelvén, amelyben születtünk? 9 Párthusok és médek és elámiták, és kik lakozunk Mesopotámiában, Júdeában és Kappadóciában, Pontusban és Ázsiában, 10 Frigiában és Pamfiliában, Égyiptomban és Libiának tartományiban, mely Ciréne mellett van, és a római jövevények, mind zsidók, mind prozelitusok, 11 Krétaiak és arabok, halljuk amint szólják a mi nyelvünkön az Istennek nagyságos dolgait.


A mi "Kodesh" -Szent Szellemünk miért szólaltatja meg pogány nyelveken Isten nevét?...

Már a Szent Szellem is eretnek lett Pál apostollal együtt...

2019. nov. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Az igazságot ismerem, az agymosàs nem érdekel.
2019. nov. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
58%

kedves 9 es.


" és azt is tudjuk, hogy a föld 6000 éves .. "


iskolába kellene járnod inkább hogy ne mondj ekkora marhaságokat! bár lehet hogy még gyerek vagy ?! ezt nem sértésként mondtam.

2019. nov. 23. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!