Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudjak megfelelni...

Hogyan tudjak megfelelni Istennek? Hogy juthatok a menyországba?

Figyelt kérdés
Kezdem az elejétől. 16 éves lány vagyok. Dzületésemtől fogva arra neveltek, hogy Isten létezik és a többi... Nem igazán foglalkoztam eddig ezzel, akarom mondani imátkozgattam,egész végig hittem hogy van, hogy látja mit csinálok. Pár hónapja jöttva fejembe hogy: oké elég. Ez nem mehet tovább, én tisztességes hívő ember akarok lenni, érezni akarom Isten szeretetét, az élet bármikor véget érhet, nem akarok a pokolra jutni még véletlenül se. Bevezettem , hogy minden nap imádkozok. Elismerem a bűneimet, hálát adok Istennek amiért mindig velem van és megkérem, hogy űzze el a gonoszt. Valamikor érzem ezt a szeretetet, valamikor nem. Valamit nem csinálok jól? Rosszul imádkozok? Utánna jártam néhány dolognak... az imának szívből kell jönnie... Megpróbáltam teljes lelkemből szívemből csak az úrra és az imára koncentrálni, hogy ne csak egy napi rutin legyen amit elmotyogok azt jólvan... Ugyanaz... Oké, akkor mindennap biblia olvasás hátha tud nekem valamit üzenni... Elvileg nem kéne ilyen stresszesen mennie ennek, de már ötletem sincs... Hogyan tudnék Isten szemében "megfelelő" lenni vagy hogyan legyek jó hívő? Hogyan tudnám rendezni a kapcsolatom Istennel?Mit kell tennem és mit nem? Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat. Nagyon sokat segítene.

2019. nov. 15. 23:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%

Az isten benned van, ezért van mindig veled! Ezért kár túlzásba vinni az imádkozást.

Néha lehet érezni istent, néha nem. Főleg azért is lehet mert fiatal vagy és ilyenkor a feladat hogy felkészülj az életre és kialakitsd az életed felnőtt korodban. Ilyenkor nem szükséges a túlzott isteni jelenlét tapasztaláss mert az elfordít a világtól és az életedtől. Isten elenged ezért de ott lesz amikor kell és akor is veled van ha nem érzed. Ha szükség lesz rá érezni fogod.

Addig is tartsd be a parancsolatokat.

2019. nov. 16. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%
Rosszul fogod meg az egészet. Ez a fajta hit csak pszichés problémákat fog csinálni
2019. nov. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
3%
A legnagyobb szívességet tennéd magadnak azzal, ha ezt az egész stresszes marhaságot elengednéd. Azt írod, erre neveltek. A szüleidnek is csak az az információ van a birtokában, amit összeszedtek az életükben, amire nevelték őket. Ők nem ISTENEK, nem kell mindent feltétel nélkül elfogadnod amit mondanak. Főleg, hogy lassan felnőtt leszel, lehetnek önálló gondolataid. A kétségeid pedig teljesen érthetőek, amikor egy olyan mese és mondavilágot kérdőjelezel meg, aminek a valóságtartalma nulla. Ettől még lehet szép, mint egy lányregény, de nem élhetsz egy mesekönyv szerint.
2019. nov. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

"Hogy juthatok a menyországba?"


(János 3:12, 13) . . .? 13 Továbbá egy ember sem ment fel az égbe, csak az, aki az égből jött le: az Emberfia.

Isten a szavában tájékoztat bennünket, hogy az emberek nem mennek a "menyországba." Ezt egyetlen személy tehette, és az Jézus volt.

Isten az embereket Földi életre teremtette, nem égi életre. A halál sem volt Isten terve. A változás miatt, az ember sajnos megszűnik élni, azonban ezért Jézus aki Isten első életre keltett teremtése, azért született meg emberként, hogy jóvá tegye Ádám butaságát.

A halála, helyre állitja Isten eredeti szándékát, vagy is hogy az emberek örökké éljenek majd a Földön, Jézus hamarosan eljövendő királyságában, ahol a halottak feltámadásban részesülnek, vagy is ide a Földre fognak életre kelni.

2019. nov. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
8%

Jézus a következőket mondta:

(János 17:3) 3 Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust.

(1Timóteusz 2:3, 4) . . .Megmentőnk, Isten szemében, 4 akinek az az akarata, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön, és az igazság pontos ismeretére jusson.

Ahhoz, hogy az ember Isten előtt ilyen helyeselt állapotba kerüljön, megkell Ismernie az igazságot, vagy is, hogy mit kell tennie valójában már most.

Jézus azért képezte ki a Tanitványait, hogy mejenek és tanitsák meg az embereket Isten akaratára, és annak betartására. Hogy majd ezek az emberek folytassák ezt a feladatot, amig, a Messiási királyság, amit Isten országának neveznek sokan, meg nem valósul a Földön is.

(Máté 6:10) . . .. Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is.

Sokan imádkoznak ezért.

Az ima tisztelet teljes beszélgetés Istennel. Nem betanult szövegeket tartalmaz, hanem személyes mondani valót. Az igaz, hogy Jézus adott egy sorrendiséget, vagy is fontossági elrendezést ezt illetően.

Elsőként megszenteljük Isten nevét, vagy is a személyes nevén szólitjuk, mint a legjobb barátunkat, és elsőnek azt tartjuk fontosnak, hogy a szándéka megvalósuljon. Ezek után jönnek a személyes kérések, a hála, a köszönet. S ezeket Jézus nevében tesszük.


Nagyon fontos, hogy mindig a Bibliában leirtaknak megfelelően éljünk, és nem emberi hagyományoknak, és felesleges dolgoknak, amik teherként érheti az embert.

Isten a választottait használja fel erre, hogy segitsen az őszinte szivű embereknek ebben.

Jehova Tanúi bármikor segitenek ebben, teljesen ingyen, és kötelezettségek nélkül. Az ismeret pedig majd arra fog képesiteni, hogy jól dönts.

2019. nov. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%

Folytasd ezt, amit leírtál, adakozz a szegényeknek, rászorulóknak stb. Mindig próbálj az igazság után járni és megtudni, hogy mit hogy kell csinálnod. Olvasd el az Evangéliumokat. Ha Bibliát olvasol ne úgy csináld, hogy minden nap kinyitogatod valahol és idézeteket olvasol, minden könyvet, evangéliumot, levelet kezelj külön írásnak, amik kapcsolódnak egymáshoz. Egy levelet például egybe olvass el, de nem kell 1 nap alatt. Az sem árt, ha tudod hogy egyes könyveket, leveleket kik írták és milyen kontextusban, hogy könnyebben megértsd és ne értelmezd félre. Nem kell teljes történelmi és kulturális háttér csak esetleg annyi, hogy ki írta, kinek és mikor.

A legfontosabb, hogy AKARD az egészet, lásd amikor a vámszedő és a farizeus imádkoznak a templomban. A farizeus minden Törvényt betartott, de túl büszke volt magára, a vámszedő pedig bűnös volt, de tudta a bűneit és változni akart. Ha valami jó dolgot teszel, ne ne mondd azt se másoknak, se magadnak, hogy én hű de jó ember vagyok, hanem tényleg azért tedd, mert valakinek szüksége van rá. Ha meg mondjuk valami miatt félsz jót tenni, akkor vedd tudomásul és minden erőddel próbálj meg változtatni rajta.

2019. nov. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%

Istennek nem lehet megfelelni, mert olyan jogrendet alkotott az emberek számára, aminek az egyes ember önhibáján kívül nem tud megfelelni, mivel Isten akarata miatt eleve olyan állapotban született.

Az egyetlen módja a mennyországba jutásnak, ha elfogadod Jézus áldozatát, és az ő bocsánatát kéred.

2019. nov. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

#4

És az a 144 ezer felkent ember hova megy ezek szerint? :'D

2019. nov. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Jézus velük kötött szövetséget, hogy társ királyai és papjai legyenek a Földön maradottakon. nem keverendő a két elhatározás, az eredeti szándék a Földre szól az embereknek.
2019. nov. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%

"Isten a szavában tájékoztat bennünket, hogy az emberek nem mennek a "menyországba." Ezt egyetlen személy tehette, és az Jézus volt."


Ezek szerint akkor hogy is van?

Nálatok van felkent ember?

2019. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!