Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten lehet büdös, csúf,...

Isten lehet büdös, csúf, ápolatlan, vagy beteg?

Figyelt kérdés
Vagy a fenti szavak csak a bűnös ember ismérvei? Mit gondolsz?

2019. nov. 30. 10:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Beteg lehet.

Pl. narcisztikus vagy hatalommániás.

Egyéb lelki betegségei is lehetnek.


Büdös nem lehet, ahhoz test kell.


Csúf és ápolatlan... ha ezt megmondod, hogyan kell értelmezni egy szellemre, térjünk vissza rá akkor.

2019. nov. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hát hogyne, még bolhás is! Amennyiben a tajganépek Medveistenére gondoltál.
2019. nov. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

4. dimenziótól kezdve mincs szag, test, tökéletlenség.

Isten nem egy test.

2019. nov. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
79%

Red Vixen: mi lenne, ha az ezotériában mondanál hülyeségeket?

Most a valláson vagyunk, itt azért valamennyire illik odafigyelni erre.

2019. nov. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves Lucifer! Mindig meg lepsz valami újjal!


Egyébként szerintem nagyon is jó kérdés, mindjárt kifejtem miért!


Mivel Isten lejött közénk és testet öltött Jézus személyében, és emberi formát vett fel, én azt tudom mondani, hogy igen, Jézus minden bizonnyal megizzadt és büdös volt amig 40 napig böjtőlt a pusztában mosdatlanul, ápolatlanul! Egyrészt!


Másrészt viszont képletes viszonylatban Jézus azt mondja, hogy ápoltatok, meglátogattatok, inni és enni adtatok, ruháztatok, befogadtatok stb. azaz szűkölködtem, szükséget láttam és ti segítettetek rajtam, mert aki mind ezt megcselekszi embertársával, felebarátjával az mind Én velem cselekszi meg.


Mat.25;

31.Mikor pedig eljő az embernek Fia az ő dicsőségében, és ő vele mind a szent angyalok, akkor beül majd az ő dicsőségének királyiszékébe.

32.És elébe gyűjtetnek mind a népek, és elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől.

33.És a juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja.

34.Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.

35.Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;

36.Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.

37.Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?

38.És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?

39.Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?

40.És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.

2019. dec. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!