Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a körülmetélkedés az...

Ha a körülmetélkedés az Istennel való szövetség jele, akkor a mai keresztényeknek miért nem kell?

Figyelt kérdés

2019. dec. 2. 09:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%

Mert Jézus, mint az újszövetség követe, és küldötte, lezárta az ószövetség bizonyos részeinek megtartását. A megváltással, új, és fontosabb dolgok kerültek betartásra, mint a régiek, amik Jézushoz vezérelték a választottakat.

(Jeremiás 31:31, 32) 31 „Jönnek napok – ez Jehova kijelentése –, amikor új szövetséget kötök Izrael népével és Júda népével. 32 Ez nem olyan lesz, mint az a szövetség, amelyet ősapáikkal kötöttem azon a napon, amikor kézen fogtam őket, hogy kivezessem őket Egyiptom földjéről. »Azt a szövetségemet ők megszegték, noha én uruk voltam« – ez Jehova kijelentése.”


Jézus a betűszerint törvényeket, a halálával félre tette az útból, és magasabb szintre emelte a betartani valókat.

2019. dec. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De Jézus sehol nem mondta, hogy ezután nem kell körülmetélkedni.
2019. dec. 2. 09:23
 3/21 pelgrim ***** válasza:
45%

János evangéliuma szerint Jézus egy új ismertetőjelet adott tanítványainak János 13:

34"Új parancsot adok nektek: Szeressétek egymást! Amint én szerettelek benneteket, úgy szeressétek ti is egymást. 35Arról tudják majd meg rólatok, hogy a tanítványaim vagytok, hogy szeretettel vagytok egymás iránt.”

2019. dec. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

"35Arról tudják majd meg rólatok, hogy a tanítványaim vagytok, hogy szeretettel vagytok egymás iránt.”


Nem keresztények ugyanúgy lehetnek szeretettel egymás iránt.

Plusz, itt megint nem írja, hogy nem kell körülmetélkedni.

2019. dec. 2. 10:19
 5/21 anonim ***** válasza:
Mert hitük szerint ma már a Jézusban való hit a szövetség jele. Ezért nem kell áldozni sem.
2019. dec. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

(Galácia 6:12, 13) 12 Mindazok, akik szeretnék, ha mások jó véleménnyel lennének róluk, körülmetélkedésre próbálnak kényszeríteni benneteket, csak hogy ne üldözzék őket Krisztus kínoszlopa miatt. 13 Mert még azok sem tartják meg a törvényt, akik körülmetélkednek, hanem azért akarják, hogy körülmetélkedjetek, hogy legyen okuk a testetekkel dicsekedni.


(Cselekedetek 15:5) 5 Ám a farizeusok szektájából valók közül néhányan, akik hívőkké lettek, felálltak ülőhelyükről, és ezt mondták: „Körül kell metélni őket, és meg kell parancsolni nekik, hogy tartsák meg Mózes törvényét.”

(Cselekedetek 15:19, 20) 19 Ezért nekem az a döntésem, hogy ne háborgassuk a nemzetekből valókat, akik Istenhez térnek, 20 hanem írjuk meg nekik, hogy tartózkodjanak a bálványok által szennyezett dolgoktól, a szexuális erkölcstelenségtől, a megfojtott állattól és a vértől.

(Cselekedetek 15:28, 29) 28 Mert a szent szellem és mi magunk jónak találtuk, hogy semmi további terhet ne rakjunk rátok a következő szükséges dolgokon kívül: 29 tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a megfojtott állattól és a szexuális erkölcstelenségtől. Ha gondosan őrizkedtek ezektől, jól lesz dolgotok. Legyetek jó egészségben!”

2019. dec. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Aki nem él a törvény alatt, annak ez nem fontos. Pál levele az újemberről írja:

"A hol nincs többé görög és zsidó: körülmetélkedés és körülmetélkedetlenség, idegen, scithiai, szolga, szabad, hanem minden és mindenekben Krisztus." Kol.3,11

2019. dec. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

# 6

Amiket idéztél az Pál és Lukács véleménye (ő írta az Apostolok cselekedeteit). Ezzel szemben Isten azt mondta:

1Mózes 17.10-14

"Ez az én szövetségem, amelyet veled és utódaiddal kötöttem, s amelyet meg kell tartanotok: minden fiút és férfit metéljetek körül! Ez legyen a jele szövetségemnek, melyet veled kötöttem, hogy körülmetélitek a férfi testének előbőrét! Az újszülött fiúknál ezt nyolcnapos korukban végezzétek el, nemzedékről-nemzedékre! Minden fiúgyermekre vonatkozik ez, akár a családod tagja, akár nem — még a pénzen vett rabszolgára is. Igen, körül kell metélnetek minden fiúgyermeket, akár a saját fiad, akár a rabszolgád gyermeke. Hordozzátok örök szövetségem jelét a testeteken!


Aki pedig közöttetek férfi létére nincs körülmetélve, az megtörte szövetségemet, ezért ki fogják irtani népe közül.”


Pál vagy Isten szava a döntőbb?

2019. dec. 2. 11:01
 9/21 pelgrim ***** válasza:
0%

# 4/


„Nem keresztények ugyanúgy lehetnek szeretettel egymás iránt.”

Természetesen. De míg a zsidó előjárók a körülmetéléssel megkülönböztetést akartak fenntartani az emberek közt, Jézus tanítása minden embernek egyaránt szólt.

A körülmetélés nem Isten utasítása, hanem valószínű Mózes és társainak kora beli zsidó előjárók, ötlete, a kiválasztott nép és az Istennel kötött szövetség fogalmakkal és a messiás igéretével együtt. Ez azt a célt szolgálta, hogy a zsidó népet összetartsa és, hogy kellő szívóssággal ellássa tekintettel a létért, a fennmaradásért folyt küzdelemre. E dolgoknak köszönhető, hogy a zsidó nép a mai napig fennáll mint nemzet, míg más sokkal nagyobb létszámú népek már régen eltűntek.


„Plusz, itt megint nem írja, hogy nem kell körülmetélkedni.”

Lehet, az evangélium szerzője inkább kerülte a konfliktust a zsidó előjárókkal.

2019. dec. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

"Amiket idéztél az Pál és Lukács véleménye"


Isten határozottan kijelentette, hogy az újszövetség, más, mint a régi.

(Jeremiás 31:31, 32) 31 „Jönnek napok – ez Jehova kijelentése –, amikor új szövetséget kötök Izrael népével és Júda népével. 32 Ez nem olyan lesz, mint az a szövetség, amelyet ősapáikkal kötöttem azon a napon, amikor kézen fogtam őket, hogy kivezessem őket Egyiptom földjéről. »Azt a szövetségemet ők megszegték, . . .


Ezért az irások alapján, az evangélium Irói, azonositották ennek a próféciának a beteljesedését.

2019. dec. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!