Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A relaxáció és légzést figyelő...

A relaxáció és légzést figyelő meditáció is már ajtónyitás a démoni világ felé? Ezért a keresztényeknek már azt is meg kellene tagadni?

Figyelt kérdés

Amikor pszichoterápia keretében engedem magam a pszichológus által vezetni, aki mondja, hogy "Érzed, ahogy ellazul a jobb lábfejed, majd a bal lábfejed... a lábszárad......egészen végig, az arcizmok is ellazulnak. Lélegzeted is lassul, megnyugszol."

Már ez utat nyitna a démoni világ felé?


Vagy amikor egy stresszes nap után relaxálok úgy, hogy lehunyom a szemem és csak a légzésemre figyelek, már az is utat nyitna a démoni világ felé?


Van egy magát kereszténynek valló Erdélyi Judit nevű személy, aki előadások sokaságát tartja, és azt tanítja, hogy a meditáció (amelybe ő már a légzést figyelő relaxciót, izmok elernyesztését is beleveszi) utat nyit a démoni világ felé.


Íme, ennek a b) pontjában olvasható az, amit röviden összegeztem:


[link]



2019. júl. 30. 23:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
31%
Te már súlyosan károsodott vagy. A társadalom érdekében, vonulj be a zárt osztályra. És ha egy mód van rá, ne is gyere ki onnan soha.
2019. júl. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%

Számomra ez nem démonok, hanem Isten felé nyit utat. Gyakran imádkozom ilyen módon, sokkal közelebb érzem Istent mint 50 másik emberrel körülöttem. Lassú zongora zenét hallgatok hozzá nem sámánok kántálását, meg kozmosztól meg univerzumtól sem hallok hangokat meg parancsokat. Semmi nincs szerintem a meditációba ami szembe menne a keresztény felfogással.


https://www.youtube.com/watch?v=octnJgXGmbU

2019. júl. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 tgt ***** válasza:
51%
A pszichoterápia, azon belül is az autogén tréning nem természetgyógyászat, hanem a hivatalos orvoslás része, a hatása bizonyított. Vannak vallási alapú meditációk, szerintem azzal keveri a szerző. Szóval a pszichológusod által javasolt technikákat nyugodtan használd, semmiféle démonnak nem nyitsz kaput vele.
2019. júl. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 jdfGabrella ***** válasza:
Nem
2019. júl. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
18%

Én régen fiatalkoromban nagyon sokat relaxáltam, meditáltam (többfajta módszerrel is), és jógáztam, még Weininger Antalnál is voltam jógát tanulni.


Pontosan így van, ahogy Erdélyi Judit írja, illetve ahogy a bevezetésében felvetetted: utat nyit a démoni világ felé. Ezekkel a gyakorlatokkal megnyitod magadat démoni erőknek, amelyek fokozatosan beáramolhatnak az életedbe. Persze ezt lehet, hogy nem fogod az első néhány relaxáció után észrevenni, ez egy lassabb folyamat. Az olyan típusú pszichoterápiás relaxációk, amilyet írtál, a keleti meditációknak csak egy felhigított változatai, tehát lassabban hatnak egyes intenzív meditációs módszereknél (pl. a transzcendentális meditációnál), de akkor is megvan ez a hatásuk.

2019. júl. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
29%

"Ezért a keresztényeknek már azt is meg kellene tagadni?"

Semmit sem kell megtagadni. A keresztény nem törvény szerint él, hanem mérlegel Isten szava szerint, mert tudja, h az jó neki.

Szóval egy kereszténynek nincs értelme meditálni, mi Istentől (Jézus) kapjuk az isteni erőt, a Szentlelket és a nyugalmunkat, meg minden más jót.


Ettől függetlenül mi is szoktunk úgymond relaxálni, mint mindenki

2019. júl. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

#1


Nem értem a kirohanásodat.

Olvastam egy cikket, amit ajánlottak. Igen, nyitott vagyok, ezért elolvastam. Nekem is megvan a saját meglátásom, amit majd később, lehet, meg is osztok. Még várok vele. Aztán gondoltam, rákérdezek egy fórum vallási részében erre, ahol több válasz is érkezik. Érdekel az is, hogy az emberek ezt hogy fogadják. Pl. Te eléggé kirohanóan, mert vagy túl okos vagy, vagy zárt osztályon a helyed, vagy szövegértésed nulla. :)

2019. júl. 31. 08:26
 8/30 A kérdező kommentje:

# tgt


NEM járok pszichológushoz, semmilyen formában csak egy összejövetelen az ismerősök közt volt az is és feljött a téma, akkor beszélgettem vele erről.

Igen, én is hasonlóan gondolom, mint Te:

Különbséget kell tenni a "vallási meditáció" és az "orvosi meditáció" között. Utóbbi inkább légzőgyakorlatra alapul csak, semmi istenség, sem vallási vonulat nincs jelen. Hozott anyaggal dolgoznak.

Ha nem így volna, akkor egy keresztény se mehetne pszichoterápiára, mert meditáció nélkül is akadnak olyan elemei, amelyek nem keresztény. Pl. maga a pszichológia, Freudtól indulva Jungon át nem nevezhető keresztény alapúnak. Nagyon beszűkültnek kell lenni, ha valaki azért elutasítja. Ami jó belőle, azt használni szabad.

2019. júl. 31. 08:32
 9/30 anonim ***** válasza:
84%
Nem hinném, hogy a démonoknak nyit meg valami kaput, de az ilyen new agehez meg ezotériához kapcsolódó dolgok mindenféleképpen tiltottak. Amit te íraz az egy pszichológus által végzett relaxációs gyakorlat, nem hiszem, hogy bármennyire rossz lehet, amíg csak lehunyod a szemed és megnyugodni próbálsz. Az a lényeg, hogy ne párosíts hozzá semmilyen mágikus vagy vonzás törvényéhez kapcsolatos gondolatot vagy gyakorlatot.
2019. júl. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
44%

Ha ennyire félsz a saját árnyékodtól, akkor maradj csak hithű birka, és ne menj pszichiáterhez, sem pszichológushoz, mert úgysem fog tudni neked segíteni.


Hallottál már Hildegard von Bingenről? Szent Hildegard - még a betonkatolikusok is kiválóan kell, hogy ismerjék a nevét. Nézd meg szépen a Vision c. filmet. Aztán gyere vissza a démoni világgal.

2019. júl. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!