Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kopt keresztényeknek mi a...

A kopt keresztényeknek mi a hozzáállásuk a nőkhöz?

Figyelt kérdés

Bizonyos országokban a különböző vallások befolyásolják egy másik vallásban hívő emberek tradicióit. Pl tapasztaltam már Mauritiuson, ahol bár a muszlim és hindu vallást követő csoportok sokszor utálják egymást, de személyes szinten sokan átvettek szokásokat a másik vallásból (pl hindu nem evett sertést vagy muszlim tehenet).


Mint tudjuk Egyiptom főleg muszlim vallású és csak kis százalékban kopt keresztény. Alapvetően az európai kereszténységben a nő alárendeltsége már eléggé enyhült, nem olyan erős mint mondjuk régen volt. Kíváncsi vagyok, hogy a koptok hogy állnak ehhez. Köszönöm előre is, ha van valakinek információja!



#Egyiptom #vallás #kereszténység #kopt kereszténység
2019. jún. 30. 23:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Puszta spekuláció ugyan, de szerintem a kopt keresztények nem vették át a muszlimoktól azt a tradíciót mi szerint a nők alá rendeltek a férfiaiknak. A feltételezésem arra alapozom, hogy mindig is igyekeztek megőrizni az identitásukat, igyekeztek nem keveredni az arabokkal, nem áttérni az iszlámra, ők maguk az eredeti egyiptomiak, 7000 éves vér folyik az ereikben, itt egy videó ahol erről beszélnek.


https://www.youtube.com/watch?v=dX4YTCGEpns


Véleményem szerint ha ennyire hűek maradtak a kultúrájukhoz biztosan nem vették át a muszlimok hozzá állását a nőkhöz.

2019. júl. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!