Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátán meg fogja szabadítani...

Sátán meg fogja szabadítani az embereket a kereszténységtől, végre szabadság lesz?

Figyelt kérdés
2019. dec. 2. 11:05
1 2 3 4
 21/31 Wesler ***** válasza:
100%
A buddhistáktól nem kéne megszabadítani?
2019. dec. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Ezesetben a második kommentem szól neked 55%-os. Oké,nem vagy sátánista,de ha létezne sátán,ugyan miből gondolod,hogy jobb lenne? Érdekesek ezek a kis ellentmondások: ha isten a teremtő és uralkodó,akkor miért nem szünteti meg a szenvedést...bezzeg ha a sátán a teremtő és uralkodó,akkor ezek a kérdések valahogy eltűnnek és a szenvedésért őt nem lehet okolni,mert az egy a fejlődésünkhöz szükséges valami. Hmm...a másik meg az,hogy még egy embert se ismerhetünk meg alaposan csupán attól,hogy beszélünk vele. Akkor egy nálunk magasabb rendű lényről hogyan állapíthatnánk már meg,hogy mit akarhat nekünk? Oké,nem vagy sátánista,de ők ezt honnan veszik? Te honnan veszed,hogy jobb lenne? Igen mély kapcsolat kell ahhoz valakivel,hogy ilyen bizalom kialakuljon,vagy csak töredékesen megismerjük és most még csak emberekről beszéltem. A sátánisták mi alapján állítják,hogy a sátán ilyen és olyan? Beszéltek vele talán? Még ha ez elég is lenne,akkor sincs rá bizonyítékuk és legalább akkora képtelenségnek hangzik,mint a keresztények istennel való személyes kapcsolata. Akkor meg mi értelme az egésznek? Totál egy kutya...mindegyik csak állít valamit,mindegyik mutogat a másikra,holott egyiknek sincs konkrét bizonyítéka.
2019. dec. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 KZitus ***** válasza:
0%

#19

Jehova Isten szent és abszolút értelemben tiszta. Mivel ő a Teremtő és a világmindenség szuverén ura, ezért joga van ahhoz, hogy minden teremtménye kizárólagos imádatot mutasson be neki. Ennélfogva azt mondja, hogy meg fogja mutatni a szentségét, tenni fog azért, hogy megszentelje magát és a nevét az összes teremtménye előtt: „Fölmagasztalom és megszentelem magamat, és megismertetem magamat sok nemzet szeme láttára; és megtudják, hogy én vagyok Jehova” Ezékiel 38:23.

2019. dec. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

"Jehova Isten szent és abszolút értelemben tiszta"


-----


Jehova Isten teljes mértékben ismeretlen volt a korai keresztényeknek. Ők nem olyannak képzelték Istent, mint amilyennek a Tanúk beállítják. Az ókori keresztény dokumentumok alapján ők teljesen más istenképet hirdettek az embereknek, mint amit a Tanúk akarnak eladni.


Azt tehát teljes mértékben ki tudom jelenteni, hogy Jehova Isten nem létezik, az ő létezését még a Biblia sem támasztja alá.


Egy olyan istenben hiszel Kzitus, aki biztosan nem létezik. Ebből a szempontból még a kereszténység is ateista.

2019. dec. 2. 15:18
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

A hamis kereszténységtől, és minden más hamis vallástól, maga Isten szabaditja meg a hűségeseket.

Ezt határozottan leiratta, igy a választ megadja erre is.


Nem mást fog felhasználni erre, hanem meglepően a most még csodálatosan együttműködő Politikai szeretői által.

2019. dec. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 KZitus ***** válasza:
0%

Tiszteletben tartom ezt a nézetedet: "Azt tehát teljes mértékben ki tudom jelenteni, hogy Jehova Isten nem létezik, az ő létezését még a Biblia sem támasztja alá." - legyen neked a hited szerint.

De az nem igaz, "...még a Biblia sem támasztja alá.". Ez a te saját véleményed, ahogyan írtam.

A Biblia egészen másat ír! pl.

Zsoltárok 83:18

"Tudják meg az emberek, hogy te, akinek a neve Jehova, egymagad vagy a legfelségesebb Isten az egész föld felett."

Máté 6:9

"Ti tehát így imádkozzatok: »Égi Atyánk, legyen megszentelve a neved..."

Ézsaiás 6:3

"Így kiáltott az egyik a másiknak: „Szent, szent, szent a seregek Jehovája! Dicsősége betölti az egész földet.”

Zsoltárok 68:4

"Daloljatok Istennek, énekeljetek dicséreteket nevének! Daloljatok annak, aki átszeli a kietlent! Jah az ő neve! Vigadjatok előtte!

Ézsaiás 42:8

"Én vagyok Jehova. Ez a nevem. Senki másnak nem adom dicsőségemet, sem dicséretemet a faragott bálványoknak.

Ézsaiás 54:5

„Mert nagy alkotód olyan, mintha a férjed lenne. Seregek Jehovája a neve. Izrael szentje a megváltód, és az egész föld Istenének fogják hívni."

Ezékiel 36:23

»Meg fogom szentelni nagy nevemet, amely meg lett szentségtelenítve a nemzetek között, amelyet megszentségtelenítettetek közöttük. És megtudják a nemzetek, hogy én vagyok Jehova – ez a legfőbb Úr, Jehova kijelentése –, amikor meg leszek szentelve közöttetek a szemük láttára."

Ezékiel 38:23

"Felmagasztalom és megszentelem magamat, és ismertté teszem magamat sok nemzet előtt; és megtudják, hogy én vagyok Jehova.«

Jelenések 4:8

"A négy élő teremtmény mindegyikének hat szárnya volt, mindenütt tele szemekkel. Ők éjjel-nappal szüntelenül ezt mondják: „Szent, szent, szent Jehova Isten, a Mindenható, aki volt, aki van, és aki eljön.”

2019. dec. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 KZitus ***** válasza:
javítás: "Ez a te saját véleményed, ahogyan írtaD."
2019. dec. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Rachel

Ha sátán lenne a teremtő és uralkodó akkor ő kapná ugyanezt amit most az isten.

Mint mondtam számomra sátán jelkép,

Nem gondolom hogy jó ötlet lenne a valódi sátánizmus, mert valóban nem ellenőrizhető az esetlegesen mögötte lévő szellemi lény, még ha jónak indul is.

Viszont az isten kéznél van, elég tróger is, ugyhogy ő kapja a fülest.

2019. dec. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

"Ehhez nincs szükség kereszténységre."

De sátánra igen? Logikus ...


HA pedig a kereszténység a szeretete hirdeti, miért is kell szurkolni a sátánnak, h törölje el a kereszténységet?


"Arról beszélek, hogy lehetetlen kitérni a kereszténység elől, a csapból is az folyik."

Első lépés: nem tartózkodunk (és trollkodunk) a keresztény vallási rovatban.


"Keresztény szórólapok a postaládában"

Második lépés: kidobni simán a sok másik szórólappal együtt


"Ahhoz pedig, hogy jók legyünk, NINCS SZÜKSÉG a kereszténységre."

Akkor miért nem sikerül senkinek Jézus nélkül jó lenni? És az örök életet ki biztosítja? Lenin?

Ha Isten nem adja a törvényt és a lelkiismeretet, azt sem tudnánk, h bűn van bennünk



"Démon a szentlélek."

Ha valakit érdekel, ezt nevezik Szentlélek káromlásnak

2019. dec. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Igen, káromlom azt a () agymosó pünkösdi karizmatikus szentlelket.


"Ha nem adna törvényt azt se tudnánk hogy bűn van bennünk"

Egyrészt ez nem igaz, másrészt egy hazug, gonosz törvényt adott, amivel egy börtönben akarja tartani az embert.

2019. dec. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!