Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztyének, akik nem veszik...

Keresztyének, akik nem veszik szó szerint a Biblia minden Ószövetségi történetét (pl. teremtés, Noé bárkája), az Újszövetséget szó szerint veszitek?

Figyelt kérdés
Teszem azt valóban megtörtént esemény-e szerintetek az, hogy Jézus kiűzte a démonokat egy emberből, akik megszálltam 2000 disznót, akik ezután egyből a tengerbe rohantak, és megfulladtak?
2019. dec. 2. 20:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Az Újszövetség szemtanúk beszámolója. Mózes nem volt jelen se a teremtésnél, se a vízözönnél.

Egyébként nem rémlik az említett történetnél, hogy 2000 disznó lett volna, csak csordát említ Lukács. De lehet tévedek, nem néztem nagyon utána most.

2019. dec. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

egy verset "szó szerint veszel"? ? pl. Ady:

"Góg és Magóg fia vagyok én,

Hiába döngetek kaput, falat

S mégis megkérdem tőletek:

Szabad-e sírni a Kárpátok alatt?"

így?

Hát a születési anyakönyvi kivonatomban az áll, Góg és Magóg fia vagyok, ha későn jövök haza bezárva a kapu, és hiába döngetem, nem ébred fel a házmester - alszik az ablakon belátok, ott egy kép: Kárpátok - fáradt vagyok, sírok már


Na ugye. A szentiratokat sem veszik "szó szerint" Példázat, tanítás.

2019. dec. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1

Márknál szerepel a 2000 disznó (Márk 5:13).


Bár ha jól tudom egyetértés van abban, hogy Mózes könyveit nem Mózes írta, és az evangéliumokat se Máté, Márk, Lukács és János írták, hanem utólag íródtak.

2019. dec. 2. 20:37
 4/18 A kérdező kommentje:

#2


És akkor Jézus feltámadása sem egy megtörtént esemény?

2019. dec. 2. 20:38
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

#3

Valószínűleg a szemlélő nem számolta meg a disznókat, inkább csak azt akarja jelenteni, hogy sok volt. Erre utalhat a légió is, ami szintén több ezer főnek felel meg a római hadseregben.


"Bár ha jól tudom egyetértés van abban, hogy Mózes könyveit nem Mózes írta, és az evangéliumokat se Máté, Márk, Lukács és János írták, hanem utólag íródtak."

Ez azért így nem igaz. Mózes könyvei valóban később keletkezhettek, de az nem jelenti azt, hogy addig ne éltek volna a hagyományban.

Ami az evangéliumokat illeti, ott a történetkritika is elfogadja többnyire a szerzőket, egyedül Máté evangéliuma az érdekes, ami lehetséges, hogy eredetileg arám nyelven íródott és korábban, mint egy időben gondolták. De pl. Márk és Lukács esetében nem nagyon kételkednek.

2019. dec. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Műfaj dönti el. Az Énekek énekét sem vesszük szó szerint. De pl. Jeruzsálem ostromát "szó szerint" vesszük, mert ez egy történeti leírás.

Minden könyv elé fel kell tenni a kérdést, hogy mi a szerző célja? Az evangéliumok célja, hogy tanúságot tegyenek Jézusról. Míg pl. a Teremtés könyvének célja az, hogy okokat keressen a világ működésére és nem az, hogy rögzítse a korának megtörtént eseményeit.

2019. dec. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Természetesen nem azon van a kérdésem hangsúlya, hogy 2000 disznó volt, vagy 2001, vagy csak 1456. Hanem hogy ki mit gondol az újszövetségi csodákról.
2019. dec. 2. 21:10
 8/18 A kérdező kommentje:

#6


Ezt akkor ha jól értem igent jelent?

2019. dec. 2. 21:11
 9/18 KZitus ***** válasza:
23%

Szia

Nem lehet a Bibliát ilyen módon ketté választani. Ha nincsen pl. teremtés, akkor mi sem lennénk itt!

Pál apostol azt írta: „nem mindenkié a hit!” 2Thessalonika 3:2. Ez igaz sajnos.

2019. dec. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#9


Ez esetben nem neked szól a kérdésem. Azokat kérdezem, akik nem fogadnak el szó szerint minden történetet.

2019. dec. 2. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!