Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy süllyedhettek odáig...

Hogy süllyedhettek odáig bizonyos keresztények, hogy a Harry Potter jelenség ellen harcolnak?

Figyelt kérdés

Felszólalnak ellene, olyanokat terjesztenek, hogy valódi mágia van benne, sőt még égettek is könyveket.


Harc egy mesekönyv ellen...


Szánalmas.


2019. dec. 2. 23:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos sokan beleszületnek az ilyen őrült szektákba, ahol ez és a hasonló primitív jelenségek (a kiválasztottság tudata mellett) igen csak természetesnek számítanak.

Az efajta elfajzott eszméket pedig értelmesnek álcázott tanításokkal próbálják meg hitelesíteni, vagy érzelmi zsarolással.


Én azt mondom, hogy ha tűzzel vassal már nem is, de fénnyel és kenyérrel kötelességünk feloszlatni a sötétséget és a nyomort.

2019. dec. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Annak idején a Beatles ellen ugyanez volt.

Nincs új a Nap alatt, a hülyék újratermelődnek.

2019. dec. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
A Jézushoz való megtérésem után én is eladtam antikváriumba a Beatles lemezeimet. Persze utólagos engedelmetekkel. :)
2019. dec. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Keresztényként én is csak vakarom a fejem :)


Igen, van benne mágia. Ez egy varázslóvilágról szóló könyv, az lenne a szép ha nem lenne benne :)


A szereplőknek olyan ez, mint a matematika. Tanulják, gyakorolják, de nem áldoznak embert Pitagorasz oltárán :D


Őszintén szólva engem az se zavar, ha egy könyvben/filmben egy bizonyos istent (legyen teljesen fiktív, vagy valós hitvilágból merített - gondoljunk a Percy Jackson könyvekre, vagy a Bosszúállókra)


Azzal, hogy fiktív istenekről olvasok, neadjisten szeretem is őket, vagy rajzokat, történeteket készítek róluk, még nem imádom őket.

Az általam imádott Isten és a történetben szereplő isten két teljesen más világ.


Kábé ahhoz tudnám hasonlítani, hogy attól még, hogy otthon van egy kutyám, még nem kell levágni a kezem ha az utcán megsimogatok egy másikat :)

2019. dec. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Nem kell ehhez kereszténynek de még csak hívőnek sem lenned. Az ateisták között is rengeteg idióta van,pont mint a hívők között.

Sajna ez van,elkell fogadni,sok ilyen van.

2019. dec. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

"Az ateisták között is rengeteg idióta van"

Akad, hogyne.

Csak az ateizmus nem erősít rá az idiótaságukra, a vallás meg igen.

2019. dec. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Ha te mondod biztos így van.
2019. dec. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
9%

Ezt nem nehéz bizonyítani:

az ateizmus annyit mond: "Valószínűleg nincsenek istenek".

Ebben nincsen semmi idiótaság.


A vallások meg... a 8000 vallás nagyon sok mindent mond.

Ebben meg elég sok idiótaság akad.

És ezek a vallások azt is mondják, hogy őket kell követni, mert különben...

2019. dec. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az ateisták sokkal reálisabban gondolkodnak. Nem indítanak harcot egy mesekönyv ellen, ez csak vallásosoktól várható.


Szóval nem kell jönni a baromsággal. Az ateista, aki nem szereti ezeket a könyveket, filmeket, leszarja és ennyi.

2019. dec. 6. 07:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem igazán így van de hagyjuk is...
2019. dec. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!