Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt már rá bármilyen preceden...

Volt már rá bármilyen precedens a történelem során, amikor bocsánaot kértek a katolikus keresztény egyháztól, annak a támadói?

Figyelt kérdés

2019. dec. 2. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Persze, hogyne. Gondolom, hallottál már az inkvizícióról.
2019. dec. 3. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy az ilyen tudósoknak esze ágában nem lett volna direktben az egyházzal kakaskodni, csak szerették volna, ha a saját tudományos eredményeik is papírra vethetők - akinek nem tetszik, ne olvassa...
2019. dec. 3. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem emlékszem ilyenre, pedig akadna miért.
2019. dec. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha volt is, nem lehetett gyakori jelenség, illetve nem híresült el. Szomorú tény, de engem érdekelne, mit kezdesz vele? Remélem nem érzed úgy, hogy ez erkölcsileg feljogosítana a bocsánatkérés megtagadására, ha az éppen tőled volna aktuális.
2019. dec. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Prókátor ***** válasza:
94%

Lehetőségük sincs a bocsánatkérésre. A Pápa bocsánatot tudott kérni minden katolikus nevében. De náluk ki tehetné meg?

Itt a GyKn meg hiába kérdezed ezt. Egyszer már én is megtettem. Felhomályosítottak, hogy a katolikusok ellen soha, semmi atrocitást nem követtek el. Max egyéni túlkapások áldozatai lettek katolikusok, de szervezetileg sosem tettek ellenük semmit. Mármint szerintük.

2019. dec. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok rosszhiszemű, marginális esetek biztosan voltak. Pl. Olti Vilmos is meggyónt a halálos ágyán és kért bocsánatot azokért az ítéletekért, amiket mint kommunista bíró az Egyház ellen hozott.

De olyanról nem tudok, hogy nyilvánosan valaki bocsánatot kért volna. Lehet, hogy jól esne, de hitem szerint igazából nagyobb dolgok történnek az ember magányában, Isten és ő közötte pl. a halálos ágyon.

2019. dec. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
36%
nem kell az "a"
2019. dec. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%
Jelen helyzetben inkább a klérusnak kell bocsánatot kérnie az országonként ezres nagyságrendben elkövetett szexuális visszaélések miatt gyermekek kárára. A bocsánatkérés mellett persze mennek a milliárdok is a kártérítésre.
2019. dec. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!