Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Láttam olyan fényképeket,...

Láttam olyan fényképeket, amelyek azt ábrázolták, hogy a pápa olyan "trónon" ült, amelyen fordított kereszt van és olyat, amelyen sátánista kéztartást mutat. Ezeket miért csinálja a pápa?

Figyelt kérdés
Akkor ő melyik oldalon áll?

2019. dec. 3. 21:56
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:

"Máté 19:21 Monda néki Jézus: Ha tökéletes akarsz lenni, eredj, add el vagyonodat, és oszd ki a szegényeknek; és kincsed lesz mennyben; és jer és kövess engem."

Úgy látod, hogy ezt kivitelezi a pápa? Úgy szeretnéd látni? Biztosan utána lehet annak is nézni, hogy mekkora az egyház vagyona és milyen üzletekben vettek-vesznek részt.

2019. dec. 4. 09:30
 12/55 anonim ***** válasza:
29%

Péter apostol nem volt sátánimádó, ez rossz nyom. A pápáknál ebben mar nem vagyok annyira biztos. A fordított kereszt utalhat Péter apostolra is, és utalhat a sátánimádásra is, kettős jelentésű szimbólum.

A kéztartásnak is biztosan van egy I love you jelentés is, de erős utalás a sátánimádásra, vagy legalábbis a rossz oldallal való összekacsintásra.

Tekintve, hogy a Római Katolicizmus keresztény és pogány elemek összevegyítésével, római császár által kreált vallás, amely elsősorban hatalmi érdekek kiszolgálására jött létre, nem lepődnék meg a vallásszervezeten belül működő sátánista szekción sem. Akár szabadkőműves formában, akár nyilvánvalóbb formában.

2019. dec. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:

Itt egy másik kép:

[link]

2019. dec. 4. 09:39
 14/55 szp72 ***** válasza:
86%

Éppenséggel elképzelhető, hogy XVI. Benedek pápa titokban Sátán imádó, de alattomos szándékból katolikus pap lett, s olyan ügyesen imitálta a nagy katolikust, hogy egyre feljebb került a ranglétrán egészen a pápai székig. De hát szegény már öreg, s néha olyat mutogat, amit titkolnia kéne, így néha előbújik a szög a zsákból.


Én azonban azt tartom inkább valószínűbbnek, hogy a kedves kérdező és a hozzá hasonlók képviselnek egy oltári nagy hülyeséget. A sátánimádás persze bűn, s ha a pápa vétkes benne majd megfizet érte. A hülyeség állítása önmagában még nem bűn, mert senki nem tehet róla butácskának született, de a rosszindulatú rágalmazás már lehet bűn.

2019. dec. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:

Nézd csak meg a 11-es hozzászólást.

Az jellemző az egyházra? Légy őszinte magadhoz.


Nem probléma számomra, hogy burkolt formában sértegetni próbálsz, de azzal légy tisztában, hogy Isten látja a lelkedet, a szándékaidat is és a sértegetés szándéka nem tiszta szándék. Legközelebb lehetőleg még azelőtt gondold át, hogy mit szeretnél, mielőtt megnyilvánulsz.


Jézus Krisztus maga mondta Péternek, amit korábban idéztem. Krisztus mondta.

Faragott bálványok imádásáról mit is ír a Biblia?


És a gazdag emberről?


Az egyház, ha a vagyonát az éhezőknek adná, már egészen más lenne a helyzet. De nem adja. Az anyagelvűség, a pénzhajhászás, a pedofil papok tömkelege sokat elárul. Akinek van szeme a látásra, lát. Akinek nincs szeme a látásra, azt kívánja, hogy más is legyen vak. Sajnos. Pedig az sosem jó.

2019. dec. 4. 11:24
 16/55 anonim ***** válasza:

Kérdező, te a szövegkörnyezetből ragadsz ki igéket és teljesen más értelmet adsz nekik.


Pl:

"Máté 19:21 Monda néki Jézus: Ha tökéletes akarsz lenni, eredj, add el vagyonodat, és oszd ki a szegényeknek; és kincsed lesz mennyben; és jer és kövess engem."


Ószövetség hatálya volt még, Jézus a kiválasztás "teológiáját" követte, úgy, ahogy meg volt írva.

Ma újszövetség van, kereszténység, nem kell a teljes vagyonod eladni és követni Jézust (Jézus nincs is testben köztünk...).


"23Megfordult és rászólt: „Távozz tőlem, sátán! Botránkoztatsz, mert nem arra van gondod, amit az Isten akar, hanem arra, amit az emberek akarnak."

Azt miért nem idézted, mikor Jézus prófétálja péter felől, hogy idővel megtér és ő legelteti Jézus nyáját? Ez időben utána történt, és nem hinném, h a sátánra bízna ilyen feladatokat ...

Stb...

Péter még testi volt, utána lelki lett, ennyi a lényege az idézetednek

2019. dec. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:

16. A hozzászólásodból gyűlölet, ellenségesség, lekezelés árad. Mit is mondana erre Krisztus?


Tudod, hát tarts önvizsgálatot!

2019. dec. 4. 12:24
 18/55 A kérdező kommentje:

Tehát a katolikus egyházra az Ószövetség nem vonatkozik?

Krisztus követése nem feladat?! Akkor ezért követik sátánt?


Az, hogy Krisztus mit mondott még Péternek, különböző fordításokban igencsak mást jelent.

2019. dec. 4. 12:28
 19/55 A kérdező kommentje:

A vagyon felhalmozása, anélkül, hogy például az éhezőket, rászorulókat segítenék, ragaszkodás a pénzhez. Nem Istenhez.


Vajon milyen autóval jár a pápa? Szerénnyel vagy sokmillióba kerülővel?

2019. dec. 4. 12:33
 20/55 A kérdező kommentje:
"A Vatikáni Bank például 8 milliárd dolláros vagyont kezel, és hát valahonnan csak elő kellett kapni azt a potom 4 milliárdot is, amit a 80-as évek óta szexuális zaklatási perekben kifizettek."
2019. dec. 4. 12:47
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!