Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Láttam olyan fényképeket,...

Láttam olyan fényképeket, amelyek azt ábrázolták, hogy a pápa olyan "trónon" ült, amelyen fordított kereszt van és olyat, amelyen sátánista kéztartást mutat. Ezeket miért csinálja a pápa?

Figyelt kérdés
Akkor ő melyik oldalon áll?

2019. dec. 3. 21:56
1 2 3 4 5 6
 31/55 szp72 ***** válasza:
75%

@ "Nem probléma számomra, hogy burkolt formában sértegetni próbálsz,"


Amit írsz szerintem nagy ostobaság, amit lehet kicsit finomabban lehet nyersebben közölni, de a tény az tény marad. Nem írhatom, hogy szerintem nagy lángész vagy, mert az nem felelne meg a valóságnak.


@ "de azzal légy tisztában, hogy Isten látja a lelkedet, a szándékaidat is és a sértegetés szándéka nem tiszta szándék."


Igen látja. Hidd el, én nem akartalak téged különösebben sértegetni, csak közölni a tényt, hogy szerintem nagy hülyeséget írogatsz. Ez persze lehet számodra sértő, főleg akkor ha mély meggyőződésed, hogy valójában hatalmas eszed van. De nem írsz okosakat, hanem marhaságokat, legalábbis szerintem. Persze nem zárható ki, hogy történetesen én vagyok a hülye, s te látód zseniálisan a dolgokat, de egyenlőre ezt sajnos nem vagyok képes belátni.


@ "Legközelebb lehetőleg még azelőtt gondold át, hogy mit szeretnél, mielőtt megnyilvánulsz."


A helyzet az, hogy először jóval nyersebben fogalmaztam, majd némi tépelődés után átírtam, hogy ne legyen annyira sértő, hátha te olyan érzékeny féle vagy. De mint írtad, téged nem különösebben bánt a dolog, ahogy egyébként engem sem, számomra az ostoba és a hülye szavak sem különösebben sértőek, de ugye én csak a "butácska" kifejezést használtam. Sajnos nem ismerek ennél szelídebb kifejezést, amely még visszaadja a lényeget.


@ "Jézus Krisztus maga mondta Péternek, amit korábban idéztem. Krisztus mondta."


Igen, valóban egy ízben lesátánozta Pétert. De ha egyszer is olvastad volna a Bibliát, akkor tudnod kéne, ha csak nem vagy teljesen hülye, hogy Péter a Biblia szerint nem volt sátánimádó. Lehet valaki úgy a Sátán szolgálja, hogy nem akar az lenni, vagy nem gondolja magáról, hogy az. Péterből akkor úgymond a Sátán beszélt,

de nem volt direktbe sátánista, ez iszonyú hülyeség.


@ "Faragott bálványok imádásáról mit is ír a Biblia?"


A katolikus egyház nem imád semmiféle faragott bálványt. Nem tart semmilyen faragott képet istennek.


@ "Az egyház, ha a vagyonát az éhezőknek adná, már egészen más lenne a helyzet."


Az egyháznak és a Vatikán államnak nagy vagyona van ez biztos. Csakhogy az Egyháznak számos intézményt működtetnie kell, kórházakat, iskolákat, missziókat, nyomdákat, tévét, rádiót, múzeumokat, templomokat, s persze a kiterjedt karitász szolgálatát. Ez mind pénzbe kerül, s ezt valahogy ki kell gazdálkodnia. Adni csak az tud, akinek van miből, aki folytat valami gazdasági tevékenységet. Szét lehetne osztogatni a tőkét a szegények között, de nem biztos, hogy jobban járnak, mert ha a tőkének vége, akkor nincs több támogatás.


@ "Az anyagelvűség, a pénzhajhászás, a pedofil papok tömkelege sokat elárul."


Lehetséges, hogy egyes papok élhetnének szerényebben, pláne erkölcsösebben, de

könnyen lehet, hogy ez rád is érvényes. Azon lehet vitatkozni, hogy pápa vagy a főpapok mennyire szolgálják Istent vagy igazából csak a Sátánt. De teljesen más, hogy valaki direktbe sátánimádó, vagy mint Péter azt hiszi, hogy jót mond, de valójában a Sátán beszél belőle vagy tetteivel a Sátánt szolgálja.


Barátom én nem gondolom, hogy te például direktbe sátánimádó lennél, de lehet, hogy annyira butácska vagy nyersebben fogalmazva oltári hülye vagy, hogy mégis őt szolgálód. Persze az is lehet, hogy én teszem ezt. Szerintem éljen mindenki a lelkiismerete szerint, s majd az Örök Bíró eldönti, hogy ki kit szolgált valójában.

2019. dec. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 A kérdező kommentje:

Magyarázat 1.


Képzeljünk el egy bolygót. Legyen a bolygó neve K - mint képzelet. Ez a bolygó nagyon hasonlít a Földre. A képzeletbeli bolygón ugyanolyan emberek, állatok, növények élnek, mint a Földön.


Azon a képzelt bolygón úgy vélik, hogy mindenkinek szüksége van dohányfüst belélegzésére. Mindenkinek. Az újszülötteket olyan inkubátorokba helyezik, amelyben dohányfüstöt bocsátanak rájuk egész nap.


Azon a bolygón az egész emberiség 100%-ig meg van győződve arról, hogy a dohányfüst az élethez nélkülözhetetlen. Így élnek. Nem évtizedek, nem évszázadok, hanem évezredek óta. Mindenki dohányzik. Aki nem akar, ő is, hiszen egy újszülött nem tudja elmondani szavakkal, hogy ő nem kér füstöt. Akár mit is tesz, kap füstöt, hiszen ott a felnőttek szerint a dohányfüst nélkülözhetetlen a gyermekeknek. A csecsemő rászokik a nikotinra.

A növekvő gyerekeknek hamar megtanítják a cigaretta használatát. Minden ember nagy egyetértésben szívja tüdejébe a dohányfüstöt. Napról napra, évről évre, évtizedről évtizedre, évszázadról évszázadra, évezredről évezredre.A vázolt bolygón az embereknek évezredes hite van abban, hogy nekik dohányfüstöt kell beszívniuk, különben meghalnak. 8-9 milliárd ember egyöntetű hite ez a K planétán.


Aztán jön egy ember. Eszébe jut, hogy talán helytelen az az eszme, hogy az embereknek a dohányfüst az egyik lételeme. Elméletét elmondja a környezetében élőknek. Milyen fogadtatásban részesül? A rokonai elkezdenek érte aggódni. Talán megőrült? Aggódnak érte. Kicsit félnek is tőle, mert ha őrült, akkor veszélyes lehet a többiekre. Árthat nekik, még ha nem is az ártás a célja, mivel ugye "őrült". Tehát az emberek egy része fél az újszerű látásmóddal rendelkezőtől.

Mások kigúnyolják, bántják, nevetségessé akarják tenni, próbálják megalázni és gyűlölik, amiatt, mert egyszerűen más a nézőpontja, mint a megszokott évezredes minta, hagyomány, életfelfogás.


A K bolygón az embereknek ugyanúgy tiszta levegőre van szükségük, mint a Földön élőknek, de a K bolygón erről az alapvető dologról nem tudnak. Nincs tudásuk! Hitük van, de mivel nem az igazságban hisznek, hanem egy tévedésben, ezért ez nem tiszta hit, hanem tévhit. Ebben a tévhitben hinni pedig azzal jár, hogy az emberiség tévúton jár K bolygón.


Nagyon nehéz a K bolygón élő embereknek megérteniük saját nézőpontjuk helytelenségét. Számukra olyan fontosságúnak tekintett a dohányfüst, mint a földieknek a levegő.

És ha néha-néha elő is áll valaki, aki sejti az igazságot, őket bolondoknak tartják.


Nyilván ahhoz, hogy az ember megértse eme tanmesét, bele kell magát élnie a helyzetbe. Minél inkább képes átélni a K bolygó lakóinak nézőpontját és annak következményeit, annál inkább esélye van megértenie és belátnia azt, hogy mi zajlik saját magában.


Ez a történet azt jelképezi, hogy ha évezredek óta hisznek emberek tömegei bizonyos dologban, ami téves, akkor nehéz lehet számukra az addigi nézőpontjukból való kitekintés. Amennyiben viszont ez utóbbi hiányzik, akkor sosem fogják meglátni, megérteni az igazságot.


A szokás nagy úr. A tudatlanság szintén. Aki eleve fent akarja tartani önmaga és mások tévedését, soha nem fogja tudni az igazságot meglátni, mivel eleve az a célja, hogy a korábbi tévképzetét igazolva fenntartsa a tévhitét. Eme magatartás következményeit könnyű levezetni.


Az ember, aki őrültnek van titulálva a történetben, ő pont sejteni kezdi a valóságot, a sokaság viszont beteg és beteg nézőpontjukat fenntartva másokat is megbetegítenek. Saját betegségüket nem ismerik fel.

2019. dec. 25. 11:34
 33/55 A kérdező kommentje:

#26.

"Neked mennyi pénz van a számládon, vagy bármi másban? Mert ha van, akkor szavaid alapján te is sátánista vagy, hiszen nem a szegények megsegítésére költöd."


Téves irányban haladsz, sok szempont miatt.

Ugyanis itt nem az a kérdés, hogy nekem mennyi pénzem van vagy nincs és ha van, azt mire költöm, hanem az, hogy a szóban forgó egyháznak miért van akkora felhalmozott vagyona?


"A hét főbűn, más néven a hét kardinális bűn az emberi bűnök csoportosítása és osztályozása a keresztény/katolikus egyház erkölcsi tanítása szerint. A hagyományos lista szerint a hét főbűn: kevélység (büszkeség, gőg), fösvénység (kapzsiság, zsugoriság), bujaság, irigység, torkosság (mohóság), harag és jóra való restség (lustaság)."


Az, hogy az egyház 8 milliárd $-ral rendelkezik, bizony a kapzsiság, zsugoriság, fösvénység CSÚCSPONTJA.


Tehát nem arról van szó, hogy az egyháznak van pénze és azt arra használná, hogy segítsen például betegeknek vagy szegényeknek, hanem hatalmas vagyon felhalmozásáról van itt szó. Aki ezt nem képes belátni, ő csak magát csapja be.


De azért kielégítem a kíváncsiságodat is: nekem nincs bankszámlám és pénzem.

2019. dec. 25. 12:23
 34/55 A kérdező kommentje:

#31.

"Lehetséges, hogy egyes papok élhetnének szerényebben, pláne erkölcsösebben, de könnyen lehet, hogy ez rád is érvényes."


Nahát. Itt bizony pont a pápáról, az egyházról és a papokról van szó.


Amennyiben az, hogy pedofil papok gyerekeket erőszakolnak meg, (akár katolikus) emberek számára akár annyival elintézendő, hogy "Lehetséges, hogy egyes papok élhetnének szerényebben, pláne erkölcsösebben", akkor ott mekkora gond lehet?


"A későbbi pápa, Joseph Ratzinger bíboros győzte meg róla II. János Pál pápát 2001-ben, hogy az egyházon belüli zaklatásokat pápai titokként védjék"

"XVI. Benedek pápa 2001-ben rendelte el, hogy az egyházon belüli molesztálási ügyeket titokként kezeljék...

A lap szerint azonban ezzel a szőnyeg alá söpörték a botrányokat, megnehezítették, hogy a hatóságok hozzáférjenek a bizonyítékokhoz, és elhallgattatták az áldozatokat is. Sokan azt hitték, hogy a pápai titoktartás miatt a rendőrségen sem jelenthetik a bántalmazásokat."


Egy gyermeknek nincsenek olyan fogalmai, mint a felnőtteknek. A kisgyermek teljesen kiszolgáltatott, védtelen, gyámoltalan, tudatlan.

Aki felnőtt és vannak vágyai, például kéjvágy és azt egy kisgyermeken éli ki, mit tesz? Nem csak testi vonatkozásai vannak a megerőszakolásnak, hanem lelkiek is!


Egy felnőtt - aki ráadásul pap - viszont tisztában van azzal, hogy mit tesz. Nagyon jól tudja, hogy csak a perverz vágyai vezérlik akkor, amikor megerőszakol egy kisgyermeket.

Akkor itt megint lehet idézni: "A hét főbűn, más néven a hét kardinális bűn az emberi bűnök csoportosítása és osztályozása a keresztény/katolikus egyház erkölcsi tanítása szerint. A hagyományos lista szerint a hét főbűn: kevélység (büszkeség, gőg), fösvénység (kapzsiság, zsugoriság), BUJASÁG, irigység, torkosság (mohóság), harag és jóra való restség (lustaság)."


Érthető? Bujaság.


"Magyar Katolikus Lexikon > B > bujaság

bujaság (lat. luxuria): a nemi gyönyör rendetlen kívánásának vagy élvezésének bűnös készsége. - A →hét főbűn egyike, a →tisztaság elleni bűnök fő forrása. Cselekedetei a szándékosan szemérmetlen gondolat, beszéd, tekintet, cselekedet." Forrás: [link]


Tehát eleve főbűn a katolikus egyház szerint a bujaság, pláne gyermekeken elkövetni?

2019. dec. 25. 12:44
 35/55 szp72 ***** válasza:
66%

@ "Amennyiben az, hogy pedofil papok gyerekeket erőszakolnak meg,"


Nem igazán értem, hogy mit magyarázol. A gyerekek megerőszakolása vagy csak inkább molesztálása elhiszem, hogy bűn, erről nem kell meggyőznöd. Amelyik pap ilyet csinál, akár főpap, akár pápa a Sátánt szolgálja. De ehhez nem kell direktben sátánimádónak lennie, mert ugye ez volt az alap felvetés.


@ "A hét főbűn,"


A hét fő bűn nem azért "fő", mert ezek a legsúlyosabbak, hanem mert fő-leg ezek miatt követünk el bűnöket. Tehát nem a legsúlyosabbak, hanem a leggyakoribbak. A hét főbűn önmagában nem feltétlenül súlyos bűn, sőt még csak nem is bűn, hanem csak bűnös hajlam, de könnyen okozhat súlyos bűnöket is.


@ "Érthető? Bujaság."


Értem mit jelent a bujaság.


@ "Tehát eleve főbűn a katolikus egyház szerint a bujaság, pláne gyermekeken elkövetni?"


Ha valaki pedofil hajlamú, magyarán dolgozik benne ez a beteges buja vágy, de küzd ellene, nem akarja kiélni, s nem is éli ki, akkor nem vétkezik. Ha megerőszakol egy gyereket, az már súlyos bűn, de nem a bujaság főbűne, hanem az erőszakosság súlyossága miatt.


Ha valaki pedofil és ezt kiéli akkor vétkezik és ezzel a Sátánt szolgálja, de ettől még nem direktbe sátánimádó.

2019. dec. 26. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
54%

Ne ítélj, mert téged is megítélnek..(Máté 7)


Egyébként hallgass a lelkiismeretedre. Van-e békéd, nyugalmat és türelmes vagy-e másokkal? Ezek is a Lélek ajándékainak a része (Pál levele).


Sírák 37:

"A lelkiismeret jobban eligazít, mint akár hét őrszem magas őrhelyéről."

2019. dec. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
66%

"Az, hogy az egyház 8 milliárd $-ral rendelkezik, bizony a kapzsiság, zsugoriság, fösvénység CSÚCSPONTJA."

Az Egyháznak 1,3 milliárd tagja van. Tehát állításod alapján tagonként rendelkezik kb 6 dollárral. Ez aztán mérhetetlen kapzsiság, 6 dollár, mi lesz itt.

Nézz meg pár tizedet szedő neoprotestáns szektát, akár itthon is (pl hitgyüli), hogy azok mennyi vagyonnal rendelkeznek.

2019. dec. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:
Ha te komolyan azt hiszed, hogy az azt jelenti, hogy az az egyház tagjainak a pénze, akkor hidd azt.
2019. dec. 26. 10:26
 39/55 A kérdező kommentje:
Az, hogy más szekták és egyházak is Sátán befolyása alatt állnak, nem menti fel a katolikus egyházat.
2019. dec. 26. 10:28
 40/55 A kérdező kommentje:
32-es hozzászólást ajánlott olvasni.
2019. dec. 26. 10:29
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!