Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusokra mi vonatkozik,...

A katolikusokra mi vonatkozik, az egész Biblia vagy csak az Újszövetség vagy az sem?

Figyelt kérdés

2019. dec. 8. 06:35
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
85%

"A hozzászólások tartalma egymásnak ellentmondó. Most akkor melyik az igaz?"

Nyilván azért ellentmondó, mert a válaszadók több mint fele nem is katolikus. De ők aztán jobban tudják... :))

Igazán annak van igaza, aki a Katolikus Egyház Katekizmusát linkelte. Ez foglalja össze a katolikus tanítást.

Ebből idéznék a kérdéssel kapcsolatban:

"Az evangéliumi Törvény a régi Törvényt beteljesíti, bevégzi, fölülmúlja és tökéletesíti. (...)

Az evangéliumi Törvény beteljesíti a Törvény parancsolatait. Az Úr beszéde nem oldja föl és nem fokozza le a régi Törvény erkölcsi előírásait, hanem előhozza rejtett erőiket és új igényeket fakaszt belőlük: kinyilatkoztatja teljes isteni és emberi igazságukat. Nem ad hozzá új, külső parancsolatokat, hanem a cselekedetek gyökerét újítja meg, a szívet, ahol az ember választ tiszta és tisztátalan között, ahol a hit, a remény, a szeretet és velük a többi erény formálódik. Így az evangélium a mennyei Atya tökéletességének követésével tökéletesíti a Törvényt, isteni nagylelkűséggel megbocsátva az ellenségeknek és imádkozva az üldözőkért."

Annyit még hozzáteszek, hogy az Ószövetségben rengeteg előkép van, pl. magáról a Messiásról, Isten országáról, az Egyházról, stb. Mindezek Krisztus tanításában válnak teljessé. Jézus tanítása sokszor rámutat a farizeusokkal folytatott beszélgetésekben, hogy ők bár fejből tudják az egész mózesi törvénykönyveket, mégsem úgy élnek, mert szívükkel nem követik ezeket. Nekünk nem szabad ebbe a hibába esnünk, Jézus mutatott rá, hogy az ószövetségi törvényekben hol van a lényeg. Mi gyakorlatilag Jézus fényében értelmezzük és éljük az ószövetségi törvényeket is.

2019. dec. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 A kérdező kommentje:

Akkor azt mondjátok, hogy a katolicizmus nem egy egységes vallás, a hívők úgy értelmezik a vallást, ahogy nekik tetszik? Vagy félreértem?


#9! Vicces vagy! :) Szótárt kellett használnom, úgy sikerült megértenem.

2019. dec. 8. 10:39
 13/55 A kérdező kommentje:
Amikor írtam, akkor még a 9. volt az utolsó, látom, hogy közben jöttek még új hozzászólások.
2019. dec. 8. 10:42
 14/55 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel az eredeti kérdést, mert egy katolikus azt mondta, hogy nem kell követni Krisztust. Ezen nagyon megdöbbentem. Akkor ugye kell követni Jézus Krisztust?
2019. dec. 8. 10:46
 15/55 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
83%

#14 he?

katolikus? Azt mondta nem kell keresztenynek lenni? Nem kell kovetni Krisztus Urunk?

hat kit kell akkor szerinte?

ertelmetlenseg, eppen az nem volt katolikus

hogy miert is azt nem tudni, valami szelsoseges szektas e es nevleg valamilyen katolikusok, vagy egyenileg, csapatilag duvad(ak)kent van jelen az Egyhazban


valoban erdekes lenne megtudni mit is tart kovetendonek akkor, majd kerdezd meg


4 Evangeliumot olvasgasd amikor csak teheted, igy felismered majd ki katolikus, kereszteny


Xy4

2019. dec. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
36%
@9 Ha tudtad volna értelmezni, akkor rájöttél volna, hogy finoman szólva nem vagyok vallásos.
2019. dec. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
60%
Pedig elég egyértelmű a kommentjeid alapján. Aki valóban tájékozódni akar, nem él ilyen feltevésekkel.
2019. dec. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 A kérdező kommentje:
Milyen felvetésekre célozgatsz?
2019. dec. 8. 12:31
 19/55 anonim ***** válasza:
68%
Olvasd el a #6, #12, #14-es hozzászólásaidat. Süt rólad, hogy csak provokálni próbálsz a katolikusok ellen és egyáltalán nem érdekel a valós válasz, amit például #11-es hozzászóló már megadott elég szépen kifejtve.
2019. dec. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 A kérdező kommentje:

Gondolkozz már és nézd meg, hogy melyik bejegyzés mikor íródott! Én épp írtam a saját hozzászólásomat, amikor befutott 2 hozzászólás és mivel amikor én írom a hozzászólást, nem látom, hogy közben befut komment.


De te vagy az, aki ide nem válaszolni jött, hanem provokálni!


Akik válaszoltak a kérdésemre, nekik köszönöm a válaszukat!

2019. dec. 8. 12:45
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!