Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusokra mi vonatkozik,...

A katolikusokra mi vonatkozik, az egész Biblia vagy csak az Újszövetség vagy az sem?

Figyelt kérdés

2019. dec. 8. 06:35
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
28%

Amelyik ideológia azt mondja, hogy az asszony kussol, a férjére hallgat (akkor is, ha mondjuk a nő Nobel-díjas kutató, apu meg egy alkesz gyökér), ne tanítson, az egy gonosz és gyáva ideológia. Mondjuk nem túl meglepő annak fényében, hogy a Bibliát férfiak írták.

Korábbi erre válaszolók: ha szerintetek nincs másod- illetve harmadrendűség a Jézus > férfi > nő felsorolásban, akkor viszont azt mondjátok, hogy egyenrangúak vagytok Jézussal. Nekem tök oké, csomó gyerek akar Betmen lenni (mondjuk az legalább menő, Jézussal ellentétben), de nem hiszem, hogy szövegértésből adnék erre kettesnél jobbat ex magyartanárként.

2019. dec. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 Wesler ***** válasza:
84%
Nem igazán értem, hogy mért kell a bibliát mint könyvet hímsovinisztának beállítani, holott aki olvasta tudja, hogy van benne nem is egy nők által írt rész is. (pl.: Eszter könyve vagy Rúth könyve) Mária kiemelt nő lett, előtte azt hiszem Eszter könyvében van az, hogy a férje helyett ő evangélizált, mert a férje nem volt hajlandó. (pontosan sajnos nem tudom, majd utána nézek) Szóval a Biblia minden, csak nem hímsoviniszta könyv nem. :D
2019. dec. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 Wesler ***** válasza:
84%

Javítanék, a végéről a "nem"-et már véletlen írtam. Elnézést.


2, amit még hozzáfűznék a Gyűrűk Urát is egy férfi írta, mégis elég előkelő helyen szerepelnek a nők a könyvben. :)

2019. dec. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
0%

Shikome


Tegnap néztem egy videót és te jutottál eszembe. Youtube-n az Otherworld csatornáján a Nővér című gore videója. Friss és ropogós. Pont egy habzószájú férfigyűlölőről szól. Csak ajánlani tudom,de erős idegzetűeknek.

2019. dec. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
0%
Egy kis morzsa az említett videóból: a film valami iszonyat gyengén,idegesítően és kétdimenziósan próbálja beállítani a férfiakat és természetesen a gyarló férfiak ellenpólusa csak egy erkölcstelen pszichopata,elmegyógyról szabadult gyilkos nő lehet,aki összefeküdt mindennel,ami mozdítható...A film címe lehetne akár "Nicsak,ki beszél.." is.
2019. dec. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
15%
@43 Te tényleg nem érted; az A gyűrűk urás példád kiválóan mutatja. Egészen addig, amíg nők csak és kizárólag férfiakkal relációban működnek, addig szó nincs egyenrangúságról. A legtöbb történetben férfiak kiválóak léteznek mindenfajta függés nélkül, míg mondjuk Arwen csak azért fontos, mert Aragorn asszonykája, Mária meg azért, mert jól tudott kamuzni arról, hogy megerőszakolta-e egy római katona, aztán a kedves fia elhitette magáról, hogy neki elég menő faterja van. Nem azért, mert saját jogukon nagy tetteket vittek véghez. Arwen nem nyert csatát, Mária nem járt vízen vagy gyógyított úgy, mint Jézus. Ne hazudjuk már azt, hogy ezek egyenrangú szerepek.
2019. dec. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
29%
Azt se kamuzzuk már,hogy csak attól,hogy más a szerep,máris hímsovinizmusról van szó. Nem nyert csatákat,úristen,ez botrányos,menjünk tüntetni! Nem vagyok keresztény,nem a Bibliát védem,hanem egyszerűen már a nevetséges kategóriából átment ku*#&a idegesítőbe ez a nagy feminácizmus.
2019. dec. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 Wesler ***** válasza:
65%
xDDD komolyan 46. válaszoló komolyan? xDDD
2019. dec. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 Wesler ***** válasza:
42%
Menjünk bele, hogy pl.: Eowyn levágott egy lidércet, mikor az apja sérülten feküdt a harctéren, vagy abba, amit már fentebb leírtam, hogy Eszter és Ruth könyvében mi áll? Komolyan hülye vagy?
2019. dec. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:

RachelWarner nevű felhasználó válasza:


Köszönöm szépen, ha lesz időm, megnézem :)

2019. dec. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!