Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusokra mi vonatkozik,...

A katolikusokra mi vonatkozik, az egész Biblia vagy csak az Újszövetség vagy az sem?

Figyelt kérdés

2019. dec. 8. 06:35
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
15%
Az egyházjog. Ami a Bibliát meg az egyházjogot illeti, vannak ellenmondások. Pál apostol pl. a nőket másodrendű élőlényeknek minősíti, a mostani egyházjog viszont a férfiakkal egyenlőeknek tekinti.
2019. dec. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 A kérdező kommentje:
Nahát! Köszönöm!
2019. dec. 8. 21:54
 33/55 anonim ***** válasza:
73%

"Pál apostol pl. a nőket másodrendű élőlényeknek minősíti"

Hol?

2019. dec. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
61%

A válaszok ellentmondásosak, mert a kérdés sem teljesen pontos.

Pl. szerintem te a Római Katolikus Egyház álláspontjára vagy kíváncsi.


a "katolikus" így röviden pedig másként is értelmezhető.


Sok válaszoló ahogy látom pedig egyszerűen a kereszténységre vonatkoztatja kérdésed

2019. dec. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
66%

@33


Sehol.

2019. dec. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
12%
Ezek szerint nem olvassátok a Bibliát, csak okoskodtok. AZ Efezusiaknak írt levelei közül a Hvatásbeli kötelességek címén találjátok. "mert a férfi feje az asszonynak, ahogy Krisztus feje az egyháznak.Amint tehát egyház alá van vetve Krisztusnak, úgy az asszony is mindenben férjének. Aztán a Timóteusnak írt első levél: AZ istentiszteletre vonatkozó utasítások: "Az asszony csöndben, engedelmes lélekkel hallgassa tanítást. Nem engedem, hogy az asszony tanítson, sem azt, hogy a férfin uralkodjék, hanem maradjon csöndben. A teremtésben is Ádám volt az első, Éva utána következett. Ádámot nem vezették félre, de az asszony hagyta, hogy félrevezessék s bűnbe esett." Olvassátok el újra a Bibliát, vagy olvassátok el, ha még nem olvastátok!
2019. dec. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
52%

@36


Ez nem azonos azzal, amit a #31-ben ideböffentettél.

2019. dec. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 Wesler ***** válasza:
76%
Értem kedves 36. válaszoló, tehát az hogy Pál apostól azt mondja hogy a nő feje a férfi, és így másodrendűnek tünteted fel a nőket, ami két okból sem igaz. 1, Azt gondolom már nem olvastad, hogy a férfi feje pedig legyen Jézus, tehát a férfi a másodrendű a te logikádból kiindulva. Most akkor legyek kiakadva emiatt? A nő e szerint harmadrendű és a keresztény nők ki akadnak emiatt? Kérdezz meg egyet. Az én feleségem elfogadta ezt és ő keresztény. Szerinted kiakadt? :D Ne már, tehát legyünk már felháborodva hogy harmadrendűek a nők, holott a vers egyáltalán nem is erről beszél és a keresztény nők sem háborodnak fel ezen. A vers ha megnézi valaki, akkor az tűnik fel neki, hogy a feleség, a férj és úgy a házasság hogyan működhet egyáltalán jól. A férjnek a feje Krisztusnak kell lennie, tehát ez azt jelenti, hogy Istent kell előre helyeznie, a nő pedig első helyre férjét tegye és rá hallgasson, nem azt jelenti a vers, hogy a nők csak állatok. -.-"
2019. dec. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
31%

A válaszom:

[link]


Valamint az olyan keresztény és magyar népszokások, mint a nőverés és olyan elmés közmondások, mint "Asszonynak hallgass a neve! " Pénz számolva, asszony verve jó, és társaik.


Míg a szegény, engedelmes nők meghunyászkodtak Pál apostol tanításától, a férfiak kihasználva a hatalmat, mivel Isten is szokta verni az embereket különféle bajokkal, ők is szabadon verhetik a nőket, csak mert a nők általában fizikailag gyengébbek a férfiaknál. Én nem azt mondtam, hogy Szent Pál a nőt állattá, csak azt, hogy másodrendű élőlénnyé minősíti (Pedig hát őt is anya szülte). Kedves Utolsó: minden elismerésem a feleségedé. Én azért ragaszkodom a nemek közti egyenlőséghez.

2019. dec. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 Wesler ***** válasza:
55%
Shikome, egyenlő is te nagyon hülye. Senki nem tekinti és nem is tekintette állatnak, mi keresztények nem tekintjük a feleségeinket állatnak. xD
2019. dec. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!