Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kereszténynek tartom magam,...

Kereszténynek tartom magam, de senkit sem fogok megajándékozni karácsonykor, és kapni sem. Ha te is így vagy, hogy állsz hozzá?

Figyelt kérdés

Az idők folyamán elkopott az a néhány ember, akivel többé-kevésbé barátságban voltam fiatalabb koromban, a teljesen más élethelyzet, életvitel is belejátszott, meg persze csalódás a másikban. Idősödve egyre nehezebb egy barátságot kialakítani, nyilván oka vagyok én is a bizalmatlanságommal.

Nem nagyon vigasztal, hogy sok barátságról, kapcsolatról kiderül, hogy már rég elromlott, és nekem legalább nincs ilyen, ha már nincs semmilyen.

Sosem éltem nagy társasági életet, nem is vágyom erre ma sem, de felerősödik ilyenkor, hogy egy-két emberrel sem tudom megosztani az életem. Jézus mégsincs itt hús-vér ember formájában, hiányérzettel fogok elmenni a szertartásokra. Sokkal jobb lenne, ha van földi ember, ki ért, megért. Így a hitem is gyengül.



2019. dec. 9. 10:21
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Próbáltad valamelyiket?
2019. dec. 9. 19:21
 12/17 anonim ***** válasza:
46%

Nem, de ha olyan egyedül érezném magam, biztos keresnék egy nekem valót.

Meg nem is csak a guglival keresgélhetsz ugye, hanem a közeledben levő templomok karitászcsoportjaihoz is csatlakozhat pl., vagy ilyesmi, nézd meg a honlapjaikat, figyelj oda a hirdetésekre vasárnap, nézd meg a faliújságot, stb., karácsony előtt van sok lehetőség. Tényleg ne legyél egyedül hetekig.

2019. dec. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ahogy írod, lényeges volna a nekem való. Volt, amit próbáltam már, de nem volt nekem való. Nem vagyok egy nyüzsgő típus.
2019. dec. 9. 20:37
 14/17 anonim ***** válasza:

Nagyon szimpatikus a bemutatkozásod! (Mintha egy kicsit én írtam volna az egész szöveget is...)


Életkorod? Nemed?


Ha lehetséges, szeretnék privátban levelezni Veled. (Legalább egy levélváltás erejéig...)


Önmagukat "jó kereszténynek" vallókban óriásit csalódtam. (Igazi, hosszasan tartó krízishelyzetben egyáltalán nem álltak mellém többen és hasonló események, stb.)

2019. dec. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Budapesten keresgélsz lehetőséget? Vagy kb. merrefelé?
2019. dec. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
#14 Írhatsz, válaszolok.
2019. dec. 10. 13:22
 17/17 A kérdező kommentje:
#15 Valójában nem tudom, keresgéljek-e. Most így jó ebben az oldalban, hogy nem kell ide kiírni semmi adatot.
2019. dec. 10. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!