Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon sokan vannak még olyanok...

Vajon sokan vannak még olyanok akik zsidó származásuak, de keresztény vallásu szülőktől? Én nemrég tudtam meg hogy a családunk zsidó származású, de már a 800-as években is keresztények voltak a felmenőink.

Figyelt kérdés
2019. dec. 10. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vannak
2019. dec. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A férjem és a sógorom is.
2019. dec. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vissza tudtad vezetni 1200 évre a családfád?! Nem semmi!
2019. dec. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
úgy érettem az 1800-as években :D
2019. dec. 10. 21:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Az a többség, hidd el. Csak egy nagyon keményen tudatos kisebbség az, aki meg merészelt maradni mindvégig zsidónak, mivel kb. minden évszázadban jött valami progrom és irtogatás. Akik meg nem 200, hanem mondjuk 500 éve váltottak, megtudni se fogják. Nem tudok fejből pontos számokat, de 2000 éve a bolygó népességének egy masszív százaléka zsidó volt, ma meg valami nulla egész nulla valami. Ez egy elég masszív asszimilációs folyamatot valószínűsít.
2019. dec. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 jdfGabrella ***** válasza:
A dedipapam.
2019. dec. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Én is.
2019. dec. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vannak, de nem olyan sokan szerencsére. A vallásnak egyébként nem sok köze van a nemzetiséghez, a szüleid nem keresztények, hanem zsidók. Ha annyira számon tartják... Nincsenek olyan sokan, nem olyan régóta vannak itt, 150-200 éve, kevéssé keveredtek. Más országokban rosszabb a helyzet.
2019. dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5-ös :DD

Asszimiláció... Ha van nép, amely nem asszimilálódik, akkor a kérdezőé. Lehet, hogy eltitkolják, de pontosan tudják, számon tartják, zsidó közösségekbe járnak. Még azok is, akikben genetikailag alig van zsidó. Ahogy a kérdező esete mutatja.

2019. dec. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"a szüleid nem keresztények, hanem zsidók. "


A dédnagymamám úgy haét meg hogy a szűzanyához imádkozott folyamatosan halála elött hogy vigyázzon ránk, vigyázzon anyukámra, rám és adjon erőt egészséget nekünk.... minden hétvégén templomba járt szóval ANYÁD! azt nem volt keresztény. Sokkal jobban hitt, mint TE! Mellesleg semmiféle zsidó közösségbe nem járunk, az hogy tudjuk a gyökereinket, annyit jelent, mintha te tudnád, hogy svábok, oroszok, szlávok ivadéka vagy, de attól még magyar....

2019. dec. 16. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!