Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha literálisan kellene értelme...

Ha literálisan kellene értelmezni a Biblia Genezisét, akkor milyen világképet kapnánk? Ti milyennek képzelitek el? Az őskeresztények/óhéberek hogyan képzelték el, az Ige alapján?

Figyelt kérdés

2019. dec. 18. 15:55
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#10-es feltételezem te sem élsz több milliárd éve, nem voltál az "űrben" és te sem érzed, hogy több 100 ezer km/h-val mozgásban vagyunk a földdel...


Magyarán csak hiszel benne.

2019. dec. 18. 20:44
 12/17 anonim ***** válasza:

"feltételezem te sem élsz több milliárd éve, nem voltál az "űrben" és te sem érzed, hogy több 100 ezer km/h-val mozgásban vagyunk a földdel..."

Nem is kell, ettől még százszámra vannak tények amelyek ezt bizonyítják. Szóval nem kell hinnem benne, hanem tudom.

2019. dec. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

Olyan fura... látlak téged, és a sok másik féle hívőt, akik a világ tanításainak hisz.

Annyira... annyira jó nyom van a kezedbe, de még sem látod az egyértelműt.

Én nagyon bölcsnek vallom magam, és az átlag emberhez képest a lényegről nagy tudásúnak. És azt kell mondjam, halvány kőzöm sincs, hogyan néz ki a fizikális világ. Pedig tudom, hogy néz ki az 5. dimenzió, milyen ott az élet, láttam s átéltem az átmenetelt egy síkról a másikra, beszéltem angyalokkal, beszéltem már egy lélekkel is, aki lealacsonyodott, be az időbe, hogy 'beszélni' tudjunk, de még is az összes ismeretem, elvi és gyakorlati tudásom, istenről, a tökéletes rendszeréről, fizikáról( ez se semmi), matematikáról, stb.. bőven nem elég, hogy akár csak egy fix dolgot tudjak mondani ezek mibenlétéről. Nekem a hold szó annyi tudást hordoz magába, amit ember fel sem foghat, de a valami, amit holdnak nevezünk, hogy miből van, ha van, mekkora, mi az anyagi szerepe, stb..., fogalmam sincs, talán sose lesz.


Drága barátom.., az emberek téged egy idióta, húgyagyú kreténnek néznek, pedig 99%uknál ezerszer különb vagy minden tekintetben.

A világ tanítása s a biblia tanítása nem hogy óriási szakadékra vannak egymástól, de szinte ugyanaz. A biblia egy kódkönyv. Nagy százaléka pusztán szimbólumszavakból felépített mondatok halmaza, amit bölcsességgel lehet értelmezni. Az itteni földi hivatalosan beismert tudomány formája és szintje nehezen leírható mértékben hiányos és primitív. De a bibliát e értelemben képzeld el úgy, mint istent, vagy leírhatatlanul bölcs angyalokat, fénylényeket, a földi tudományok hivatalos formáját pedig mint az embereket. Ég és föld lenne az ember s a mennyek? Vagy az egyik a másikban létezik, mint annak elképzelhetetlenül apró, és torz formája?


Ha te a létezést úgy képzeled el, mint a képeken, nagyon keveset tudsz még, de sebaj, a gondolkodásod nagyon jó.., valóban hinni lehet ezt vagy azt. De mondhatod azt is, hogy selymes kék kőzöd sincs róla.., ami az igazság, ez egy tény, ebben nem kell hinni, csak tudni lehet. (Ezt a sok fosagyúnak is üzenem.)


A kereszténység így vagy úgy, már egy több mint 11000 éves vallási forma. Nagyon hasonlóan, ahogy azok az emberek, akiknek volt szerencséjük egy olyan embert hallgatni erről, aki bölcsebb volt, mint a ma élő legbölcsebb ember, jézust. Ők a saját elméjük, szellemük formájában s szintjén valahogy úgy képzelték el, hogy ... csak viccelek. Azt hiszed jézus ilyen piszlicsáré hülyeségeket tanított? Ha egyáltalán beszélt erről, az is csak felszínesen, a lényegre utalva, hogy azzal foglalkozzunk, amivel kell, efféle semmiségekkel pedig csak a legapróbb gondolat szintjén.

De azt tudták, hogy van itt valami, élnek egy helyen, és hogy másféle spektrumok, skálák, energiák, dimenziók, stb.., amiben gondolkodniuk kéne, ha a világképet látni akarják.

Jézus talán megnyitott pár bölcs embert közös meditációban, hogy tapasztalhassa a magadabb síkok energiáit, ami mint tömény végtelen fény ragadta magával a tisztaságba, szeretetbe, eufóriába, oly nézőpontokba, ahol nem létezik más, csak barát, mert minden az, ahol isten, mint óvó anyuka ölel magába.

2019. dec. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

12#, a tudásod torz, hiányos. Ezt illúziónak nevezik. A paranoiás is tudja, hogy meg akarják ölni, mindenki utálja. Te ezt hogy neveznéd? Én így: igen tudja.., rosszul tudja.

Te kérlek, rosszul tudod. Még ha jól is képzelnéd el, annyira keveset tudsz, hogy a valódi mibenlétéről fogalmad sem lehet.

A dolgok, amiket tényeknek nevezel, olyan tapasztalás, amit azért raktároz tényként az elméd, mert az csekély tudással, és még csekélyebb lényegi tudással rendelkezik. Ezt hívjuk hívésnek. Te hiszed. Hiába állítod, hogy tudod. Most bizonyítottam be, hogy nem tudod. Akkor se tudnád, ha jártál volna az űrben s ha több milliárd éves lennél.

2019. dec. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, neked ugyanilyen logikai bukta, hogy nem érezzűk a föld mozgását. Egyszerűen kerekítve semmit sem tudunk. Se tudományról, se semmiről. Nem bizonyíték az, hogy valamit nem tapasztalunk. Nem annak, aki megfelelően gondolkodik.

Ezeknek a barmok se látják istent, pedig csak ő van.

2019. dec. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Red Vixen, legfeljebb annyit mondhatsz hogy sokmindent nem tudok. Ettől még a már létező tudásom nem lesz kevésbé igaz. Egy paranoiás képzelgésével ellentétben ugyanis ez objektív tényeken, kísérleteken, megfigyeléseken alapul.
2019. dec. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Istenem, hogy lehetsz ennyire sötét, már bocs, kérdező?

Nyugtass meg, hogy még alsós vagy.

Mint 12 is írta:

"Nem is kell, ettől még százszámra vannak tények amelyek ezt bizonyítják. Szóval nem kell hinnem benne, hanem tudom."

TÉNYEK és BIZONYÍTÉKOK, te...

Felfogod, hogy ezek mit jelentenek?

[link]

A látás, érzékelés stb. mind teljesen szubjektív dolgok.

Nem látom az atomokat, de TUDOM? hogy léteznek, ahogy minden mást is tudok, mert BIZONYÍTVA VAN. Kísérletekkel, számításokkal. Ahogy minden más is.

Hogy a Bibliai 6napos teremtés szó szerint hamis, az is egy TÉNY,

mert az evolúció és a földtörténeti ismereteink is mind-mind bizonyítottak.

Gondolkozz egy kicsit, mert így csak az értelmesebb hívőkre hozol szégyent.

2021. márc. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!