Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért a keresztény Isten az...

Miért a keresztény Isten az igazi Isten? Miben különbözik a többi vallástól a kereszténység, miben valósságosabb?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok és szeretnék valami mélyebb alapot adni az életemnek ami túlmutat a materialista dolgokon. Mivel 17-18 éves koromig jártam gyülekezetbe, ezért adta magát a kereszténység.


Viszont érdekelne (persze mindenki véleményére kíváncsi vagyok) olyan emberek véleménye, akiknek megtérésük előtt nem volt kapcsolatuk a vallással, tehát teljesen idegenként csöppentek bele, hogy miért pont a keresztény Isten felé fordultatok? Mi fogott meg a kereszténységben? Előtte próbáltatok közeledni más vallás felé is?



2018. dec. 12. 22:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem minden vallás bár különböző módokon de ugyanazt az Istent ábrázolja.Más kérdés hogy Istent mindez hidegen hagyja.
2018. dec. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%
Lehet, hogy az a vallás hódított magának a legnagyobb teret; akár véresen is, azt nem tom, de az hódított talán az egyik legnagyobb teret. Szóval ilyen talán nem feltétlenül van , hogy "igazi," meg "abszolút". Mert ha pl mindenki másban hisz, akkor szubjektív, hogy kinek melyik istenség az igazi. Vagy nemtom,.
2018. dec. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
23%

*Amúgy másik vallások meg mondhatják ,

tehát minden vallás mondhatja magáról, hogy az ő istene az igazi.

Tehát a sajátját mindenki igaznak véli.

A saját nézőpontját, a saját közösségének a nézőpontját , ahova ő tartozik, mert különben nem tartozna oda.

2018. dec. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
22%

Na, álljunk meg egy pillanatra:

"ami túlmutat a materialista dolgokon" - az NEM ALAP, hanem az alapok továbbgondolása.

Pont azért, mert ennek NINCSEN ALAPJA!


Létezik kb. 8000 vallás. Ezekben létezik összesen sok 100000 isten. NEM, ezek NEM a keresztények istenének különféle változatai, hanem a többségük teljesen más.


De ezek kívül is: a kereszténységnek, amelyik ugye csak 1 a 8000-ből - létezik kb. 6000 felekezete, és hetente keletkezik kettő új.

Józan ésszel el tudod képzeni, hogy ez mind a valóságról szól?


Tudományból vajon miért van csak egy?

Azért, mert az TÉNYLEG a valóságról szól!


Szóval, a tanácsom: közelíthetsz te bármelyik vallás felé, ez olyan, mintha lottóznál. Van ugye sok ezer lehetőséged, és ebből vajon mennyi a nyerő?

Na, EZT nem tudja senki!

Úgyhogy ne ez alapján válassz, hanem úgy, hogy melyik a legrokonszenvesebb, legbarátságosabb, és melyik illik hozzád a legjobban.

Ezek mind egy-egy játék, ami a lelkedet nyugtatja meg.

2018. dec. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%

Nos, én keresztény voltam, nem csak gyülekezetbe járó tag, hanem tanítottam is ott.


Most, hogy túl vagyok ezen a korszakon, azt tudom neked mondani, hogy erre nem fogsz egzakt választ kapni, mert a kereszténység felekezeteinek más az istenképe. Egy pünksösdista pl. más istenképet fog neked mutatni, mint egy jehovista. A legjobb az, ha elmélyedsz az apoatoli atyák és az egyházyatyák írásaiban, akik még közel éltek az apostolokhoz (némelyikük személyesen is ismerte őket). De a középkori tanítók is hasznosabbak mint a maiak. Manapság elvétve akad 1-2 jó tanító.


Mi fogott meg a kereszténységben? Mivel h.n. adventista voltam, rám Reisinger János előadásai voltak hatással, egészen kiemelkedő tanító, szó szerint művelődik az ember, miközben őt hallgatja. De a végső dolog ami a kereszténység (egészen pontosan at adventizmus) felé vitt, azok a próféciák voltak. Azokat még a mai napig érdekesnek tartom, de magával a kereszténységgel leszámoltam, mert rájöttem, hogy nem nekem való.


Az én életemnek mélyebb értelmet ma már a tudományok adnak.

2018. dec. 13. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Azon felül, hogy kapcsolatban vagyok vele? Mert gondolom az nem hat meg téged... Egyedül Isten az, akinél teljesen logikusan és igazságosan nem lehet kiérdemelni az üdvösséget, hanem kegyelemből van. Mivel már gyerekként rájöttem arra, hogy maga a bűn sokkal nagyon, mint az, amit mi cserébe tudunk adni, hogy megpróbáljuk jóvá tenni. Röviden ennyi, mert tulajdonképpen semmi kedvem hosszú monológot írni arról, aki maximum kijelenti magát annak, akinek akarja, de teljesen sosem fogjuk megismerni a mélységeit.
2018. dec. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

szervusz


Érdekes megfogalmazás, Isten hovatartozásáról.

Isten, nem keresztény. A keresztény szó a Krisztus szóból alakult, és azt jelenti: Krisztust követő, vagy utánzó.

Ezt emberekre használjuk, akik Isten eredeti szándékának megfelelően élnek. Nem Istennek kell kereszténynek lenni, hanem nekünk embereknek.


Isten nem vallásokat hozott létre, ami alapján, különböző módokon mutassanak be imádatot neki.

Hanem mindenkinek egységesen, egy életformát rendelt el, vele kapcsolatban.

Hogy az emberek ezt reformálták, az egyéni személyes életükhöz, az egy dolog, Isten továbbra is fennt tartja azt a jogot, hogy Ő határozza meg, mit kell tenni, és ez alapján élje az életét. s nem szabja személyekre, vagy kultúrális különbözőségekre, az általa létrehozott erkölcsi elveket.

2018. dec. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Miben különbözik?


A bűn sajnálatos megtörténte után, Isten elkezdett egy tájékoztatást nyújtó levelet íratni az embereknek, hogy mi történt, és milyen kimenetele lesz a történteknek.

Jehova bemutatkozik a levélben, és nem hagyja kétségek, és találgatások között az emberi teremtményeit.

Elmondja magáról, hogy az életet Ő hozta létre, és azt is hogy milyen elvárásai vannak azokkal szemben, akik szeretnék bizonyítani hálájukat, és kitartani a jelenlegi állapotok ellenére is mellette. Felvilágosítja a gyermekeit, hogy milyen események fognak történni az idők során, és milyen módon állítja vissza azt az elhatározását, hogy emberi családja örökké élhessen a Földön. Tanácsot ad az élet minden területére, gyermek nevelésére, házasságra, munkavállalásra, stb vonatkozóan, hogyan viselkedjenek a világi hatóságokkal szemben, illetve milyen elvárásoknak kell megfelelni addig is az Ő imádata szerint mindenkinek, hovatartozástól függetlenül, hogy ott lehessenek a helyreállított Földön.


Igen, Katolikus vallásu szerettem volna lenni, annak ellenére, hogy reformátusnak kereszteltek. azonban a Bibliát Isten szavát olvasgatva, amit teljes egészébe kell olvasni, a valamikori választottjait vettem alapul.

Jehovának korábban voltak választottjai, akiket Mi Zsidóknak, vagy Izraelitáknak nevezünk. Ám felrugták az Istennel való szövetséget, megölték a szövetség követét, Jézust, így Isten a minden nemzethez tartozó emberekhez fordult, hogy azok közül válasszon népet az Ő nevének. S ők megtermik, megteszik azt egységesen, amit kell amit Isten kér tőlük.

A szent írásban teljes információt kapunk Istentől, hogy ne maradjunk vezetés nélkül. ezeknek jártam alaposan utánna, az Izraeliták életét tanulmányozva, és ami utána következett.

2018. dec. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Sheral ***** válasza:
64%

Kereszténység vonzereje?


1. Kezdjük azzal, hogy a vallás szó definíció szerinti értelmezése esetén a kereszténység nem vallás. A vallás azt jelenti, hogy az ember keresi az Istent, a kereszténység esetében azonban ez pont fordítva van, mivel az Isten a kezdeményező fél, az ember pedig, akinek lehetősége van felelni Isten hívására.


2. A kereszténység az egyedüli olyan vallás, ahol Isten személyesen cselekszik, megtestesül emberként, és nem csupán az Isteni hatalmával, tekintélyével, hanem az emberekkel való sorsközösséggel és a földi szenvedések kiállásával mutat példát, majd váltja meg az emberiséget a bűneitől.


3. A kereszténység központi gondolata a szeretet gyakorlása, olyan radikális mélységig, hogy az ellenségek irányában is kiterjeszti, ami nem jellemző más vallásoknál.


4. A kereszténység összhangban van a természetes erkölcsi törvénnyel, az emberi alaptermészet azon vonásával, amely minden embert a jó cselekedetekre csábít és lelkiismeretfurdalásként jelentkezik, ha gonosz cselekedetet követünk el. Fontos megjegyezni, hogy a természetes erkölcsi törvény, nem tanult magatartási forma, épp emiatt egyezik meg bármelyik kor, bármely kultúrának az erkölcsi alapja és tartja fontosnak a kereszténység értékeit akár egy ateista is.


5. Teológiai mélység tekintetében a kereszténység fő ágai, de különösen a Katolicizmus tetszőleges valláshoz hasonlítva úgy aránylik, mint Ferrari a Trabanthoz. Ez a felfoghatóság szempontjából hátrányos, mivel a tanítások korrekt szintű megértése komoly ismereteket igényel, ugyanakkor a teológiai megalapozottság, logikai ellentmondásmentesség és az élet minden kérdésére való válaszadó képesség egyértelműen a kereszténységet teszi az emberiség értelmisége szemében a legmegalapozottabb vallássá.

2018. dec. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. dec. 13. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!