Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan keresztény...

Létezik olyan keresztény segélyszervezet, ahol csak önkéntesek dolgoznak és teljesen nyilvánosak (lekövethetőek) az adatok az adományokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Olyan weboldalra gondolok, ahol a támogatók megmondhatják, hogy milyen tevékenységre adományoznának, vagy melyik szervezetet preferálják elsősorban.

A beküldött adományok felhasználásáról pedig információt kaphatnak egy névtelen azonosító alapján. A befizett összeghez tartozó azonosító látszik a megvásárolt/felhasznált javak mellett (amik tételesen részletezve vannak, számlával és egyéb bizonylatokkal együtt, amit akár valaki ellenőrizhetne is).

Sőt sok jó funkcionalitást ki lehetne találni még, pl. hogy a segélyszervezetek regisztrálnak és kérnek pl. élelmiszerre segélyt (amit jóvá lehet hagyni, vagy elutasítani bárkinek).

A lényeg, hogy igazolni kell mindent. Minden nyilvános és részletes. A támgoatók pedig egyszerűen dönthetnek a pénzükről.



2019. dec. 25. 00:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Én csak egy országos hálozatot szeretnék, ami átlátható.

Mi ebben az olyan nagy baj?

Az államot is így képzelem el természetesen.

2019. dec. 25. 12:56
 12/17 anonim ***** válasza:
71%

"Mi ebben az olyan nagy baj?"

Az a baj, hogy ez nem úgy működik, ahogy elképzeled. Nem úgy jótékonykodnak, hogy te adsz egy ezrest és abból vegyenek ételt xy személynek. Akkor fogd az ezrest és tedd meg te. Az kellően átlátható lesz.

Nálunk is működik karitász csoport, hidd el, ők sokkal jobban tudják, hogy kinek mikor és mit kell segíteniük, mint te, aki csak a gép mögül okoskodik. Tudják melyik idős embernek kell anyagi segítség, kinek nincsenek rokonai és meglátogatják kórházba, hol születik kisbaba, akiket ruhákkal, baba dolgokkal kell segíteni, stb...


Ha tetszik, akkor segítesz és támogatod munkájukat, ha nem akarsz segíteni, akkor pedig továbbra is okoskodsz a monitorod mögül.

Ha pedig olyan átláthatósággot akarsz, beállsz egy ilyen szervezet munkájában és tevékenyen is részt vehetsz benne. Rajtad áll csak. De bicskanyitogató, amikor olyanokat kritizálnak ennyire igazságtalanul, akik sokszor munka mellett segítenek folyamatosan, legtöbbször minden felhajtás nélkül. Nincsenek benne folyamatosan a hírekbe, nem láthatsz Bp-en hatalmas hirdetőtáblákat róluk, csak teszik a dolgukat, amelyre Krisztus hívna mindenkit.

2019. dec. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
78%

12# köszönöm


Kérdező: csatlakozz. Vagy szervezz egy ilyet és csináld. Ennyi a titka az egésznek.

2019. dec. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Wesler ***** válasza:
80%
Tudod Lucifer, nem igazán tudom néha, hogy hova is tegyelek... Ostoba hülye kérdéseid vannak, amikről nekem egyből az jut eszembe, hogy ilyet csak unalmában kérdez meg vagy akkor ha provokálni akar. Szó se róla szerintem te az előbbi vagy mint utóbbi. Jó ötlet valóban az amit itt feldobtál, de a világ nem így működik. Vannak szükségletek amiket sajnos VALAMIBŐL finanszírozni kell. Az hogy te nem látod a pénzed mozgását és ez neked fáj, az egy dolog még rajtad kívül valószínűleg itt magyar honban vannak még 3-4 millióan így a dologgal. Ez mindenkinek fáj, kivéve annak aki csinálja, de ez nem lesz másképp csak mert te vagy még rajtad kívül 3 millió civilnek fáj, hidd el nem fognak veled foglalkozni, eddig se tették. Kitaláltál egy jó dolgot valósítsd meg, hidd el leszünk páran akik utalni fogunk neked ha ezt megcsinálod, de egyenlőre csak annyit mondok, mint eddig hogy: "Hajrá kedves Lucifer-666, hajrá-hajrá!"
2019. dec. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Amikor a szegény özvegyasszony két fillért dobott a templom perselyébe, Jézus felemelte ezt az asszonyt (Mk 12:41-44), függetlenül attól, hogy egy teljesen korrupt vezetői réteg volt hatalmon (a farizeusok), akikhez a pénz jutott. Jézus az ember szívét nézi, az az özvegyasszony Istennek, Isten céljaira szánta a pénzét, az már nem az ő felelőssége volt, hogy a farizeusok zsebre tették vagy mennyit tettek belőle zsebre.

Ettől függetlenül én szeretek körülnézni, és ha elérhetők egy jótékonysági szervezetről mutatók (pl. hogy a befolyt adományok hány százaléka jut el a rendeltetési helyére, és hány százaléka marad "otthon" a szervezetben), akkor én inkább olyat választok, ahol kedvező az arányszám. Úgy tudom, sok ameriakai jótékonysági szervezet publikálja ezt az arányszámot, illetve van pl. a Charity navigator Amerikában, amely néhány alap teljesítmény adatot megjelenít:

[link]

Magyarországon nem tudom, van-e bármilyen hasonló értékelési rendszer.

üdv Stefán

2019. dec. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
71%
Magyarul nem Istent kérdezed meg, hogy hova add a pénzed, hol van rá nagyobb szükség, hanem te eldöntöd a számok alapján. Oké :)
2019. dec. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
71%

Adó 1%-ot adok mindig a Kárpátaljai Ferences Missziónak. Minden év végén részletes könyvelési mérleget küldenek el az elmúlt év bevétel-kiadásról.

Én magam a Magyar Katolikus Karitásznak vagyok a tagja. Önkéntesként csináljuk. Itt a mi helyi szervezetünknek van részletes kimutatása, mi csináljuk. Már csak azért is, mert bármikor jöhet ellenőrzés ugyanis, kötelezően vezetni kell mindent.

2019. dec. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!