Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jehovások még Karácsonykor...

A jehovások még Karácsonykor is térítenek? Nem szégyellik magukat?

Figyelt kérdés
Ma reggel kisütött a Nap, én meg elmentem a városba fotózni kicsit. Hazafele a piros lámpánál elkapott egy jehovás asszony. Mivel mégiscsak a szeretet ünnepe van, ezért nem hordtam le, de azért micsoda dolog ez! Pont ma.

2019. dec. 26. 10:31
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
94%

Ők nem ünneplik, lehet gondolják; "van egy szabadnapunk, most több helyre tudunk menni téríteni". Sajnos sokuk nincs tapintattal a másik emberre, aki esetleg ünnepelne ilyenkor.

De a legrosszabb, amikor valami tragédia után jelennek meg, pl ha meghal valakinek a házastársa, szülője, gyereke, stb... Kisebb településen azért elég jól ismer mindenki mindenkit, tudják kit milyen tragédia ért.

2019. dec. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
92%
Nekik azt tanítja az őrtorony, hogy a karácsony, mint ünnep, az bűnös, így ők szentül meg vannak arról győződve, hogy jót tesznek, ha megpróbálnak téged erről meggyőzni, vagy legalábbis figyelmeztetni, nehogy a jehova nőnemű műszó megharagudjon rájuk. Ilyen az, ha állandó félelemben él az ember.
2019. dec. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
91%
Ez annyira nem is zavarna,de ilyenkor van képük azzal zaklatni az embert,hogy a karácsony egy elítélendő pogány ünnep és,hogy te biztos csak ilyenkor tudsz ajándékozni,bezzeg náluk minden nap ünnep..holott szerintem sok más embernek is,sőt,nekünk még + egy nappal több a karácsonnyal együtt,mert nem nekünk van megtiltva,hogy adjunk és fogadjunk ajándékot karácsonykor. Na mind1,szerintem nyugton kéne hagyni az embereket,legalább akkor,mikor ünnepelnének,ehhez meg senkinek semmi köze.
2019. dec. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
90%

A Jehovások egy tahó társaság, itt volt, aki előadta, hogy mert bezzeg ők nem részegednek le.

Mert aki nem Jehova tanú, az ugye mind rednszeresen a sárga földig leissza magát...

2019. dec. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
88%
Hiába van a Szeretet Ünnepe, létezik olyan, hogy önvédelem. Ha zaklatnak, akkor helyre kell őket tenni.
2019. dec. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 szp72 ***** válasza:
27%
Én nem nagyon értem azokat, akik ilyen kis semmiségeken ennyire felhúzzák magukat. Ha nem akarsz társalogni, mond azt, hogy nem társalogsz és kész. Mi ebben a dráma?
2019. dec. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
SP, ha nem érted, ezzel mi a baj, akkor csak sajnálni tudlak...
2019. dec. 26. 12:59
 8/43 anonim ***** válasza:
16%

"Mivel mégiscsak a szeretet ünnepe van, "


A szeretetet minden nap gyakorolni kellene.

Ezekszerint Te a szeretetet, csak 3 napig gyakorlod, aztán vége? Az ellenségednek akkor hogyan bocsátassz meg, Jézus parancsa alapján, ha ezért képes vagy a szeretetet három naphoz kötni?

2019. dec. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
15%

"Nem szégyellik magukat?"


Vajon az nem szégyen, hogy valaki keresztény, Krisztus követőjeként, a gyakorlatban igy viselkedik? Másokat pedig rögtön itéletre von? Miért nem tudsz máris megbocsátani, ahogy Krisztus tanitotta? Ha pedig megbocsátottál, akkor miért emlegeted? vagy a megbocsátás nálad, csak egy szó, üres háttérrel?

Hogyan gyakorolnád a megbocsátást, a szeretetet, ha egy bűnt követnének el ellened ezen a napon?

És a Többi napokon?

2019. dec. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
88%
Szp, találkoztál már Jehovással? A szép szóbólnem értenek, azt ők nem értik, hogy nincs kedves társalogni.
2019. dec. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!