Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, a 40 napos...

Keresztények, a 40 napos böjtöt hogyan tartjátok?

Figyelt kérdés

2019. dec. 26. 16:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Ha valaki megkérdezi azt mondjuk végigtoltuk. Kb így.
2019. dec. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

#1 "toltunk minden finomsagot"

40 napig: sutemenyek, rantott es sult husok, es sok egyeb deszert meg ital

2019. dec. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
PL. nem most. A Nagyböjt Húsvét előtt van, emberke.
2019. dec. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
75%

Nagyböjt 2020. Esemény kezdete:: február 26. Esemény vége:: április 9.


[link]


gondolom szubjektiv valaszok erdekelnek, de ugy mint Jezus bojtolt 40 napig, nagyon kevesen tehetik, es akkor is csak megkozelitik

2019. dec. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Azért szoktam kipróbálni mit bírok mert érdekel mitől, milyen szinten függök. Alapjáraton pl. húsevő is vagyok, de simán kibírtam, hogy 40 napig nem eszek húst. Az, hogy a cigiről leszoktam, nekem felér 3650 nap böjttel. :D Tejtermékek nélkül kibírtam úgy 4 évet. Kávé és kóla nélkül majdnem egy évig bírtam. Még a szexmentes életet is tovább bírtam mint 40 nap. Szóval aki elhatározza, hogy valamit tudatosan megvon magától a nagyböjt idején éa ez mégsem sikerül, annak a valaminek ő ki van szolgáltatva. Az irányitja az életet, befolyásolja a jellemét, személyiségét. Szerintem erre pl. nagyon jó a böjt, hogy kiderüljön. Ha tartom a nagyböjtöt, akkor eszerint próbálom, bár a katolikus állaspont nem ez, szerintük a lemondás a lényeg, hogy vissza vegyünk kicsit a túlzasokból. Ilyen tekintetben viszont én nem hinném, hogy akik alapból nélkülöznek, azoknak még pluszban le kellene mondaniuk valamiről. Más az, mikor nem eszek minden nap nutellát meg ha lemondok a vajaskenyér másik feléről.
2019. dec. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Előírásoknak megfelelően, pénteken tartózkodom a hústól, illetve hamvazószerdán, nagypénteken szigorú böjti napot tartok. Ezen felül én szerdánként sem eszek húst ilyenkor.
2019. dec. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

1-> Bocsáss meg, de komolyan nem értem. Azt jelenti, amit írsz, hogy a keresztények nem tartják szerinted be a böjtöt, de azt állítják, hogy igen vagy te keresztény vagy és ezt szoktad csinálni?


2-> Ezt pláne nem értem. A keresztények szerinted ilyeneket esznek böjt ideje alatt:"sutemenyek, rantott es sult husok, es sok egyeb deszert meg ital" vagy ezt magadra értetted?


3-> A kérdés nem az volt, hogy mikor van a 40 napos böjt, hanem az, hogy a keresztények hogyan tartják azt!


4-> Nem azt kérdeztem, hogy mikor van a Nagyböjt.


5-> Végre egy értelmes válasz! Köszönöm, hogy megírtad azt, hogy hogyan tartod és a többi felismerésedet!


6-> Köszönöm!


Írjatok még, ki hogyan szokta csinálni! Lehetőleg mások számára érthető mondatokat fogalmazzatok meg...

2019. dec. 26. 18:57
 8/14 anonim ***** válasza:
44%

Én szétosztom. Mindig amit túlzásba vittem, szünetelem. A 40 nap böjt egy arányosság. 360 nappal számolva ez egy kilenced. Aki konyít a spiritualitáshoz, tudja hogy ez a maximum, a számok meg 1-8 ig vannak és ismétlődnek, a 0=9, pedig az abszolútum. 41 napra kéne kerekíteni, de egy ilyen nem kerek számmal nehezen lehet megfogni az átlag embert, aki még nem érzi se érti a lényeget, de útmutatást vár.

Szóval aki nehezen tartja be, az csinákja így, csak nehéz úgy élni, hogy 40 napig nincs munka, az ételek, cselekedetek nagyját, gyakorlatok felét, és még sokáig sorolhatnám, nem csinálod. Ugye a böjt arról szól, hogy megtisztulj, elvállj azoktól, amiket rendszeresen csinálsz, s ez sokszor nem csak a negatív dolgokra szól. Nehéz böjtőlni a túlgondolkodásban ha valami eseményszervezőként melózól. :D

Szóval szét kell szórni, meditálni, tudatosabban meg-megtervezni.

2019. dec. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én alapból is elég rosszul táplálkozom, mert a munkám miatt alig van időm főzni, és nem engedhetem meg magamnak, hogy mindennap rendeljek főtt kaját valahonnan, ezért elég gyakran eszem egészségtelen, de olcsó feldolgozott élelmiszert, gyorskaját. Összevissza eszem, mivel több műszakban dolgozom, nincs fix rutinom. Ha e mellé még böjtölnék is, rosszul lennék. Úgyhogy nem tartok sehogy böjtöt.
2019. dec. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

#9

Böjtölni igazából nem csak étrenddel lehet, lemondhatsz másról is. Például szeretsz telefonoddal babrálni, aznap legfeljebb munkához használod. Vagy sokat nézed a tévét, aznap nem teszed. Többet imádkozol, alamizsnát adsz, gyakorlod az irgalmasság cselekedeteit, stb...

2019. dec. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!