Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem szeretik sokan a...

Miért nem szeretik sokan a Hit gyülekezetét és annak vezető pásztorát Németh Sándort?

Figyelt kérdés
2008. nov. 19. 06:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
Én személyesen nem ismerem de nagyon manipulatív dolgokat hallottam. Egy közeli ismerősömet pl. rávették, hogy hagyja ott a családját mert ők nem hívők, minden pénzüket adja nekik (elég jómódúak). Csak pszichológusi segítséggel lehetett megmentnei a nőt. Idáig rendeződött a kapcsolatuk a férjével, de most megint elkezdett járni a gyülekezetbe. Kíváncsi vagyok mi lesz ebből megint.
2008. nov. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

Van itt néhány érdekesség a gyülekezetről (hosszú lenne bemásolni, majd' 280 oldal):

[link]

2008. nov. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%
azért, mert egy provokatív, manipulatív, ingyenélő idióta
2008. nov. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
42%
Mar bocs, de pasztora a birkaknak van. Talan ezert?
2008. nov. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 yuda ***** válasza:
77%

Az ok a magyar mentalitásban leledzik:-ha valaki hall valamit valakinek a valakijétől és azt feltupírozza jó magyar szokás szerint a saját előítéletével, megtoldva hogy mindenki magából indul ki-plusz egy kis szokásos rosszindulat-ez összeadva eredményezi a választ.


-én meg első kézből ismerek néhány hitgyülist, nem csak hallomásból!..és erkölcsösek,becsületesek,családszeretőek,szépen beszélnek...nem kocsmáznak,nem kábítószereznek-szóval az a sok vád,teljesen alaptalan.igazából mindenki azt mond amit akar,de ha utána akar járni,akkor a csúfolódók csalódni fognak,hogy nem egy gonosztevő bandáról van szó,hanem hasznos tagjai a társadalomnak.


-nem is értem az egészet,hogy mondhattok véleményt ,ha nem ismeritek őket?!...engem még úgy tanítottak,hogy ha valamit nem tudok,akkor az a becsületes,ha azt mondom: nem tudom és nem pedig :ezt hallottam,azt hallottam...


-párszor megnéztem már a vidám vasárnapot az atv-n,teljesen normális emberek még tv-n keresztül is,de mint mondtam,személyesen is ismerek közülük és nem képmutatóak.Amit ott nyújtanak,olyanok a hétköznapokban is.Ha találkozol velük,-márpedig biztos találkozol,csak nem tudod,-ugyanolyan emberek,mint mások.Ha eladó ,akkor kiszolgál,ha vállalkozó-akkor időre megcsinálja a munkát..az az igazság inkább,hogy megbízhatóbbak az átlagnál.


Az ilyen beírogatós emberek "zsidóznak","cigányoznak",vagy "négereznek"-ha meg megkérdezem ismernek e pl.zsidót,akkor azt mondják,hogy nem, de...blablabla :D


-az,meg hogy némelyik családot alapít és nem lesz már olyan erős szülői kötelék -ez mit jelent? bárkivel előfordul nem? sőt-talán jobb is szerintem,pszichológus szerint teljesen egészséges,ha úgymond jobban ragaszkodik a feleségéhez,gyerekeihez utána, mint a szüleihez,de gondolom aki bele akar kötni,ebbe is beleköt...


Németh Sándort nem egyszer hallottam beszélni és nem túlzok,de kimagaslóan értelmes-nagyon egészségesen,érthetően beszél.Ha valaki már őt sem érti, akkor lehet neki van gondja.Én pl.értem.


-a pásztor szót meg jelképesen használják,és nem csak ők.-ha valaki ezt sem érti mi az,hogy "jelképesen",az keressen rá! Jézusra is alkalmazták,hogy ő a jó pásztor,aki terelgeti a juhokat /embereket /pedig ács volt /-és mit ad isten? neki is voltak kritikusai. :D a történelem ismétli magát.

2008. nov. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
46%

Én meg olyan "hitgyülist" ismerek, aki a gyülekezet miatt elhagyta a családját, és csak azzal törődik, hogy egyszer ott ülhessen az első sorban!

Narkózniuk meg tényleg nem kell, kapnak elég dinitrogén oxidot. :)

2008. nov. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 kzs ***** válasza:
80%

Azért, mert azt teszi, amit Jézus tett: Isten Igéjét hirdeti.


Szemenszedett hazugság, és aljas rágalom, hogy mások pénzét veszi el. Van éppen adakozás, de ez mindenki számára önkéntes. Az emberek azért adakoznak, mert érzik és látják a változást az életükben, és nem azért, mert bármivel is manipulálnák őket.

/De ha már a pénznél tartunk, vajon miért nem firtatjuk a katolikus szobrokat, oltárokat, festményeket, stb.?/


Ami a pásztorlást illeti, Pál apostol határozottan említi ezt a kifejezést, mint elöljárót az egyházban.


Különben ha bárkinek problémája támad a Hit Gyülekezetével, legyen olyan gerinces, hogy a műsorba betelefonál, vagy levelet küld...!

Miért nem érvel az illető azzal, hogy "... de a Biblia nem ezt mondja, hanem azt, hogy..." Nem korrektebb vajon egy ilyen érvelés, mint rágalmazni, véleményt mondani úgy, hogy az illetőnek gőze nincs a dolgokról?

Az ember érveljen, hozzon bizonyítékokat a saját állításához, de ne vádaskodjon, és ne rágalmazzon!

2008. nov. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 kzs ***** válasza:
81%

(az előbbi válaszadó vagyok)

Soha senkit sem buzdítottak arra, hogy hagyja ott a családját. Épp ellenkezőleg: igenis családcentrikusak (a nagy családra buzdítanak), és vannak ún. "családi napok", amikor is szórakozási és ismerkedési lehetőséget kínálnak más családok között.


Én magam is itt találtam meg a családomat (itt házasodtam meg, és már gyerekem is van).

2008. nov. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 kzs ***** válasza:
91%

Mi...? A gyülekezet miatt valaki otthagyja a családját?

Meglehet, de ez a gyülekezet erre sohasem tanított, és nem teszi most sem.

2008. nov. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%

Sziasztok! Még nem szóltam hozzá, de olvastam a hozzászólásokat.

Az a helyzet ezzel is, mint akár a többivel, hogy "a rossz tapasztalat hamarabb és gyorsabban terjed, mint a jó ellenpélda". Én keresztény vagyok, és sajnos minket is érnek olyan vádak, amik nem általánosak, csak a hiteltelenek miatt jobban napvilágra kerül, és a "divatos bulvár showműsorokon nevelkedő" zombi-tömegnek a botrány az izgalmas, azon lehet csámcsogni.


Én ismerek sok más vallású, más közösséghez tartozó embert, ilyet is, olyat is. Elvakultak, bigottak mindig voltak, vannak és lesznek, tudomásul kell venni, ahogy a történelem is maradjon történelem, ami volt, elmúlt, megtörtént. De esélyt kell adni annak is, hogy van jó ellenpélda, mert van, csak az ugye "nem olyan érdekes".


Nekem más az utam, nem a hitgyüli, de akinek az a jó út, és hiteles, és nem ellenszenves, úgy és olyan módon higgyen, ahogy neki az jó. Istenhez sok út vezet, ez is egy lehet.

2008. nov. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!