Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Álláspontok a Szentlélek...

Álláspontok a Szentlélek származásáról?

Figyelt kérdés

Az világos, hogy a Katolikus Egyház szerint az Atyától és Fiútól származik. Az ortodoxok szerint csak az Atyától. Tudtommal az evangélikusok, reformátusok elfogadják a katolikus álláspontot.


De mi a helyzet a hitgyüli és más hasonló resztoránus szektákkal? Ők köztudottan gyűlölik a katolikusokat és a Katolikus Egyházat egyaránt. Ebben a kérdésben elismerik a katolikus teológiát, vagy inkább az ortodox álláspontot fogadják el, esetleg teljesen új nézetük van?

Természetesen azon szekták érdekelnek, akik elfogadják a Szentháromságot, szóval most nem a jehovás térítő hozzászólásokra vagyok kíváncsi.



2020. jan. 1. 11:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az ortodoxok úgy fogalmaznak: az Atyától a Fiú által.
2020. jan. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

#1


Az ortodox hitvallásban így szerepel:

"és a Szent Lélekben,

Úrban és Éltetőben,

aki az Atyától ered,"


Katolikus hitvallás szerint:

"Hiszek a Szentlélekben,

Urunkban és éltetőnkben,

aki az Atyától

és a Fiútól

származik."


Ettől függetlenül, lehetséges amit írsz, hiszen minden Krisztus által lett, ami lett, de azért mégis van egy bizonyos jelentőségű különbség. Bár most a kérdés nem kifejezetten erről szól, hanem hogy a különböző szekták melyiket fogadják el.

2020. jan. 1. 11:54
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem sokszor a funkciója és a keletkezésének ideje is ellentmondásba keveredik.
2020. jan. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%

Köztudottan gyűlölik a katolikusokat ....


Ez nem igaz, senkit nem gyülölök, vagy gyülölünk.

Hogy nem értünk egyet azzal a nézettel, amit hiresztelnek, az más dolog, ezt nem szeretjük, hiszen félrevezetik az embereket, és Téves képet festenek Istenről.

Csak ennyit szerettem volna.

2020. jan. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Csak ennyit szerettem volna."

Én meg csak annyit szerettem volna, ha megérted, ez a kérdés nem rólatok szól.


Elég világos próbáltam lenni e tekintetben, hogy csak azokat kérdezem, akik elfogadják a Szentháromságot.

2020. jan. 1. 14:56
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

De rólunk szól mert az irtad, hogy "gyülölünk".

Erre reagáltam. Ne irj rólam vagy a testvéreimről valótlanságot.

2020. jan. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#4 gyulolni fogalom azt jelenti nem szeretni


Isten is gyuloli a rosszat


Es azt varja el hogy hivei is gyuloljek a rosszat nem?


most akkor megsem rossz a SzentHaromsag?


mert vagy Igaz vagy Hamis,

vagy pedig van koztes lehetoseg? de attol meg hamis a katolikus SzentHaromsag nem?


igy mindegy hogy felreertetuk a JT-ket is


apologia hu azert is jo mert van egy olyan osszegzo iras is meg bemutato is ami a SzentHaromsag kulonbozo ertelmezeseit targyalja


te ezt kiegeszitheted ha nem tartod eleg bosegesnek a variaciokat

2020. jan. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


gondolom sokat linkelhettek


a bemutato azert jo mert ott kepekkel is ilusztralva vannak, nem talaltam meg most


viszont elolvastad mar az egeszet? Es tobbi Tanu?


mert tanulmanyozas miatt hasznos lenne, hogy a ti allaspontotokat megvedjetek, szerintetek miert van nektek igazatok


hiszen ez egy targyilagos leiras es erveles, "bizonyitek"


ezeket kell cafolnotok ahhoz hogy elismerhessek amit hirdettek


mert hirdetitek de pusztan "csak mert azt mondtuk"-ra alapozva

2020. jan. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"De rólunk szól mert az irtad, hogy "gyülölünk".

Erre reagáltam. Ne irj rólam vagy a testvéreimről valótlanságot."


Nem tudtam, hogy hitgyülis lettél, de jó tudni. Igaz csöbörből vödörbe esete.


Mert a jehovásokkal kapcsolatban csak annyit írtam, hogy nem vagyok kíváncsi a térítő hozzászólásaikra. Nem érdekel, hogy ők nem hisznek a Szentháromságban, mert nem erről szól a kérdés.


Ha nem tudsz a kérdésemre válaszolni, akkor ne szólj hozzá, mert engem tényleg a válasz érdekel és nem a sok spam.

2020. jan. 1. 16:09
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nézd meg mit ír erről a Biblia János evangéliuma14/16

És én kérem az Atyát, és más vígasztalót ád néktek, hogy veletek maradjon mindörökké.

János evangéliuma14/26

Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, akit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, amiket mondottam néktek.

János evangéliuma15/26

Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, akit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, aki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.

János evangéliuma 16/7

De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok.

2020. jan. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!