Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Véleményed szerint bűn a...

Véleményed szerint bűn a házasság előtti szex?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 11:43
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
62%
Hát persze.
2010. júl. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem, én se fogok a házasságig várni vele


19/L

2010. júl. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
51%
Nem.
2010. júl. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
40%

inkább hülyeség...


házasodni csak a szexért? hogy utána derüljön ki,hogy mégse illenek össze szexuálisan? meg hogy azért jó lett volna több pasival/csajjal kiprobálni,mielőtt elkötelezem magam egy életre?

2010. júl. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
90%
Nem, viszont szerintem a szerelemmel történő szeretkezés az igazi kincs, és nem éri meg ezt a kincset lealacsonyítani "alkalmi", érzelemmentes szexért. Tehát szerintem úgy érdemes szeretkezni, hogy vannak mögötte érzelmek, úgy az igazi.
2010. júl. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
62%

11:56 -tal értek egyet.


Viszont én úgy érzem a kérdéseben van két véglet: hívő keresztény vagy-e vagy sem. Az előbbi ellenzi, az utóbbi nem.


Az életet azért kaptuk, hogy szeressünk, és nem azért, hogy hülye szabályokat állítsunk fel. Nagyobb bűn érzelem nélkül szexelni,mint a házasság előtt tiszta szerelemmel.

2010. júl. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
61%

igen.

a Biblia egyértelműen tiltja. ilyen alapon, ha a paráznaság nem bűn, akkor se a lopás, se a gyilkosság, se a csalás, se a hazugság sem az (és még sok más).

nem értem, hogy a vallásosak miért nem veszik figyelembe pont ezt a parancsolatot? az Istenfélelem lényege az, hogy úgy élünk, ahogy Isten szerint jó. csak úgy lehetünk igazán kedvesek előtte, ha minden parancsát betartjuk.

2010. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
62%

A test hordozza a bűnt...szóval kikövetkeztetheted, ugyebár a szex az testi vágy. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
50%

Ez nem az emberek véleményétől függ. Akárki akármit mond, bűn. Ezt Isten (és a biblia) mondja, és ezt egyetlen emberi vélemény sem tudja felülírni.

A paráznaság bűn... de ezt (majdnem) csak Isten segítségével lehet kibírni. Ha nincs vele teljes és személyes kapcsolatod... akk vh úgy járhatsz mint én xD

2010. júl. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
46%

Meglehet, hogy minden ellenkező híresztelés ellenére sokezer év többé-kevésbé rátelepedett az Ószövetség nyelvezetére. Ekkora időn át következetesen fordítani, értelmezni, azonos fogalmakat használni, miközben a régi nyelvi szerkezeteket és kifejezéseket őrizgetik az írások, hát... Képtelenség lenne ezzel a módszerrel hűen visszaadni. És ott volt időközben nem kevés revízió, és még az Újszövetség is jókora késéssel állt össze a mai felépítésre, és teljesen ismert, hogy nem múlt el nyomtalanul még az a kétezer év se. Szeretnénk azt hinni, hogy a Biblia konzisztens és változatlan, de a szomorú igazság az, hogy aki csak tehette, belepréselte a saját preferenciáinak megfelelő igazításokat, még ha esze ágában se volt ilyesmit tenni, akkor is. Szükségszerűen. Emberekről és hosszú-hosszú időkről beszélünk. Az Ószövetség eredeti nyelve mára már kriptográfiai feladat. Amit ma ismerünk az kis jóindulattal elégséges maradványa a réginek. A nyelvezet annyira már ködbe veszett, hogy akár fogalmi lyukak is támadhassanak az értelmezésben. Semmi okunk abból kiindulni, hogy a fogalomkészletünk perfektül lefedi azokat a régieket.


És ezzel nem állítom, hogy feltétlenül módosul a paráznaság értelmezése, de asszem nem sok kellene hozzá. Megjegyzem, a házasság értelmezése is elég képlékeny lehet. Csak abban tudok biztos lenni, hogy egyik ember világában csak az az elfogadható, ha vár a házasságkötésig, a másikéban pedig bölcsebb igent mondani az életre, mert miféle istenkáromlás lenne visszautasítani az Ő ajándékait, a lehetőséget a tapasztalásra, épülésre.


Talán az erkölcs is egyszerű esztétikai alapon válogatás, ahol egy szent könyv kitűnő referenciaként szolgálhat. A gondolkodóképesség áldását visszautasítandó. Talán nem véletlenül szeretjük jobban a rendszerbe szedett, egyértelmű szabályzatokat. Nehéz kérdések ezek. Ésszel csak sok-sok munka árán jutnál picit előrébb. Mindenesetre hadd zárjam rövidre: azt hiszem nem szenvedni születtél, hanem építeni.


Rajtad keresztül is virágba borul az élet, a teremtés. Akkor is, ha a szenvedés virágaként növekednél valami egészen furává. Akkor is, ha hálásan elfogadod, amit kaptál, és semmivel, még egy apró (ám annál mardosóbb és haszontalanabb) bűntudattal se utasítod vissza egyetlen pillanatra se. Mert nem azért születünk vakon és süketen, hogy szabályokat betartva nevezhessük helyesnek, amit teszünk. A szív mire jó? Miért kaptuk? Az élet mire jó? A természetes korlátaink mellé milyeneket állítsunk magunknak? Mi alapján válogassunk? Azt hiszem, mindegyik szent könyvből nagyon-nagyon sokat lehet tanulni, és még a biztosan embertől származó filozófiák is megérdemlik a figyelmet.


Sok és nehéz meló. De nem önkorlátozás. Mégse válaszoltam a kérdésre... Hogy is tehetném? Valaki mindig be fog durcizni, akárhogy is foglalok állást. Még így is kb mindenki talált kivetnivalót benne. Mihez kell annyira ragaszkodni? Miért kaptuk az elménket, a legértékesebb ajándékot? Melyik idő nem megfelelő a nézeteink felülvizsgálatára?

2010. júl. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!