Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Házasság előtt nincs szex. De...

Házasság előtt nincs szex. De nagyon nem megy! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Mindketten keresztények vagyunk, és ezt így látjuk jónak. Mindegy miért, most nem ez a kérdés. De egyszerűen annyira nehéz kibírni! Fél éve vagyunk együtt, de nem egyszer kalandoztak már el a kezek, az az érzésem, hogy nem fog menni:( Kérem, hogy csak azok válaszoljanak, akik voltak/vannak hasonló helyzetben, nem vagyok kíváncsi a világnézeteink leszólására. Köszönöm:)
2011. júl. 18. 10:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%

A házasság nem egy papírlap a házasságkötőnél, meg utána a templomban...a házasság Isten előtt az, hogy Ti ketten teljes szívből és észből egymást választjátok...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel tisztában vagyok!:)

De amíg nem tettük meg az esküt Isten előtt, addig nem vagyunk egymáséi, addig "kiteheti a szűrömet":D És én csak azzal az embernek szeretném ezt odaadni, akivel életem végéig együtt leszek.

2011. júl. 18. 10:16
 3/28 A kérdező kommentje:
*annak az embernek
2011. júl. 18. 10:16
 4/28 anonim ***** válasza:
37%
Hát figyelj, nem egy keresztény megoldás de hátha: ha aktus nélkül elégítitek ki egymást?? hm??? Nem tudom mi fér bele az értékrendetekbe, de pl. te is orállal kielégítheted, ő is téged csiklóigzatással. Legalább addig megoldás amíg nem házasodtok meg.
2011. júl. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hogy ilyesmi belefér-e:D Mivel elvileg az is szex.
2011. júl. 18. 10:25
 6/28 anonim ***** válasza:
45%

szerintem az ilyesmi bőven belefér.én nem bírnám ki az esküvőig. 14évesen ismertem meg a barátomat, vele került sor az elsőre,és 4 éve együtt vagyunk. szóval nem bánok semmit. attól még nem érzem magam bűnösnek, hogy megtörtént.

18l

2011. júl. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
72%

"Ki teheti a szűrödet" ha már esküt vallott, akkor is.

Elfogadom az álláspontodat, de ha úgy döntöttél kitartasz mellette akkor tarts is ki. Ha nem fér bele az orális szex vagy a petting, akkor nem fér bele. Azt vállald csak amit teljesíteni is tudsz és nem többet.

Én hívő vagyok, hiszek Istenben, megpróbálom betartani a parancsolatait, de tudom azt is, hogy csak egy bűnös ember vagyok és így akár mennyire is igyekszem, nem fogok tudni mindenben megfelelni, ezért imádkozok és könyörgök minden nap a bocsánatáért.

Én úgy gondolom a házasság előtti szex a legkevesebb. Ennél vannak súlyosabb vétkek is.

2011. júl. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
73%
Fél év az nem hosszú idő!Szóval mikor lesz az esküvő mert fél év az nagyon kevés még az esküvőhöz keresztényként meg azt gondolom hogy ha biztos az esküvő akkor lefeküdhetsz vele mivel el fog venni!Isten nem azt nézi hogy papíron össze vagytok-e házasodva hanem azt hogy valóban szívből egymást választjátok-e!Ezt kéne meg érteni!Ezért nem kerülsz pokolra ha attól félsz,hű maradsz magadhoz és elveidhez ha ezek után is Isten követője leszel!Nem kell mindent olyan szigorúan venni!
2011. júl. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
74%

Hallhassátok meg Paul Washer tanítását az együttjárásról!


http://www.youtube.com/watch?v=OwJ0P0oUEOc

http://www.youtube.com/watch?v=TA0loqTLUSI

...

2011. júl. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
24%

Attól,hogy keresztények vagytok,nem feltétlenül kell önmegtartóztatásra adni a fejeteket . :)

Tudod,ez olyan mint amikor a nagyon vallásos emberek csak az utódok miatt szexelnek.

Nem szólom le a világnézeteteket,de szerintem ez kicsit abszurd a mai világban,ahol minden csak erre épül.

Főleg,ha már ti is kivánjátok egymást...akkor mi értelme?Saját magatoknak mondtok ellent?

Na mindegy.Ha nagyon kiakarjátok bírni,akkor én is az orált javaslom.Amúgy mikor tervezitek a házasságot?:)

2011. júl. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!