Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Véleményed szerint bűn a...

Véleményed szerint bűn a házasság előtti szex?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 11:43
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
46%

"Egyébként meg kit érdekel a Biblia?..."

hát asszem, majd ha haldokolsz, téged is érdekelni fog.

sokan kérdik, honnan lehet tudni, h a Biblia tényleg Isten szava? Szerintem ahhoz, hogy ezt megtudjuk, csak bele kell olvasni, és rögtön érzed, hogy "valami" van benne.

sosem gondolkoztál azon, miért van az, h az emberek a könyveket max háromszor elolvassák, de akkor már unják is nagyon, aztán esetleg öt év múlva még egyszer..., de a Biblia más, azt aki olvassa, egész életében olvassa, mindig talál benne újat, és sohasem unja meg. Valaminek csak kell lennie vele, valamilyen áldás biztos van rajta!!! ez egészen egyszerűen logikus.

és tudod, a legnagyobb tudósok, akik ugyebár köztudottan csak abban hisznek, ami látható és bizonyított, is rájönnek egyszer, h van Isten.

Isaac Newton: "Az első korty a tudomány poharából ateistává tesz, de a pohár alján ott van Isten!"

2010. júl. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy a Biblia szerint bűn, de nem mindenki él a Biblia alapján, szóval nem mindenki szerint bűn.


Én hívő vagyok (nem konkrétan vallásos, de ha választani kell, akkor a katolikus vallás áll hozzám legközelebb) és eldöntöttem, hogy várni fogok a házasságig, mert igenis meg lehet csinálni, meg lehet ismerni a párom szexuális igényeit anélkül is, hogy lefeküdnék vele, csak akarni kell. Akik azt mondják, hogy ez hülyeség, azok meg sem próbálták. A szüleim, a barátom szülei és még millió boldog házaspár példája bizonyítja, hogy meg lehet csinálni. Mellesleg rengeteg pár válik el azért, mert gondjaik vannak a szexszel, holott már jóval az esküvő előtt elkezdtek nemi életet élni, tehát azt sem mondhatjuk, hogy akik már előtte is szexelnek, azok jobban kiismerik egymást.


Ettől függetlenül nem tartom rossz, bűnös embernek azokat, akik lefekszenek a szerelmükkel az esküvő előtt. Ha nekik így kényelmes, és közben odafigyelnek egymásra, védekeznek, ha szükséges, akkor semmi gond nincs ezzel. Azt viszont mélyen elítélem, ha valaki érzelmek nélkül szexel valakivel, szexuális segédeszköznek tekinti a másikat, vagy megcsalja. Az ember sajátossága, hogy képes szerelmet érezni egy másik ember iránt, használjuk ki ezt az adottságunkat, ne süllyedjünk az állatok szintjére, akik csak ösztönből szexelnek!

2010. júl. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
46%

"Deista vagyok. Egy Jehova Tanúja pont azt mondta nekem a minap ,hogy idézem: "Aki nem bír szexuális vágyaival az házasodjon meg!"


Na én meg elkezdtem röhögni, na ne már,hogy pusztán a szexért házasodjon az ember."


1 Korintusz 7:1-9 -->"De ha nincs önuralmuk, kössenek házasságot, mert jobb házasságot kötni, mint szenvedélytől lángolni."

1KORITUSZ 7:36-40!!!!!!!!!!!!

36 De ha valaki úgy gondolja, hogy helytelenül jár el a szüzességével szemben — ha az túl van már a fiatalkor virágzásán, és így kell történnie —, tegye meg, amit akar, nem vétkezik. Kössenek házasságot. 37 Ám ha valaki biztosan áll szívében, és nem érez szükséget, hanem van hatalma a saját akarata fölött, és azt a döntést hozta szívében, hogy megőrzi a maga szüzességét, jól fogja tenni. 38 Következésképpen, aki házasságra adja szüzességét, az is jól teszi, de aki nem adja házasságra, még jobban fogja tenni.

39 A feleség kötve van mindaddig, amíg a férje él. Ha azonban a férje halálalvásba merülne, szabad arra, hogy házasságot kössön, akivel akar, de csak az Úrban. 40 De boldogabb, ha úgy marad, ahogy van, az én véleményem szerint. Márpedig úgy gondolom, hogy bennem is Isten szelleme van.

2010. júl. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Szerintem meg mindenki a saját lelki fejlettségének a tükrében ítéli meg a kérdést. Aki erősen kötődik az anyaghoz, az nem igazán látja, miért lenne bűn, hiszen nem árt vele senkinek ellenben ha önmegtartóztatásban él, saját magát sanyargatja. Aztán az élet előrehaladtával már máshogy látja, ráébred, hogy a mindennek van célja, és hogy mi Isten célja a házassággal, persze senkit nem szabad elítélni, amiért eleinte máshogy látja
2010. júl. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
40%

aki nem tudná, a "paráznaság" pont ezt jelenti, vagyis bűn!

Ne paráználkodj! ez az egyik parancsoalt

2010. júl. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
26%

aki nem tudná, a "paráznaság" pont ezt jelenti, vagyis bűn!

Ne paráználkodj! ez az egyik parancsoalt


A paráznaság nem a házasság előtti szexet jelenti, hanem az érzelmek nélküli "dugást", amit az állatok csinálnak, hogy kielégítsék az ösztöneiket.

2010. júl. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

abszolút tévedés!!! amit mondasz, az hülyeség (mármint az előző). ez csak belemagyarázás. "így könnyebb, ezért így értem".

paráznaság az, ha valaki olyannal fekszel le, aki nem a feleséged/férjed. tehát ha még nem vagy házas, minden szex paráznaság.

és egyébként tényleg meg lehet csinálni, én is hívő vagyok, és a környezetemben (néhány kivétellel) mind vártak a házasságig. és ezek a házasságok működnek is. nyilván nem csak ezért, de ez is fontos. legalább ötven ilyen házasságot látok, és alig egy-kettő válik el közülük, és az is csak azért, mert az egyik fél elhagyja az Istenfélelmet.

2010. júl. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 Deus88 ***** válasza:
Nem ha nem vagy nagyon vallásos de ha fanatikus vagy akkor igen :)
2010. júl. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
71%

Érdekes kérdés, hogy hogy lehet az, hogy az embernél igazi szériatartozék a viszonylag kérlelhetetlen nemi vágy, hogy a legelső parancsolat a "szaporodjatok" volt, hogy folyamatosan változott a házasság fogalma, a házasodás mikéntje, és csak az "Isten előtt köttetik" rész volt végig fontos, mégis a "templom előtt" köttetett házasságot említi minden hívő, amikor a paráznaság kerül szóba? Nem lehet, hogy tényleg az égben (mondhatnánk: szellemi síkon) köttetnek a valódi házasságok? Nem lehet, hogy semmi nyoma nem kell legyen ennek a földön? Nem lehet, hogy jóérzésű emberek bottal nem érnének egymáshoz, míg eléggé közel nincsenek egymáshoz? Nem tekinthetjük szentnek Isten jól megépített teremtményeinek egyik leggyönyörűbb megnyilvánulását, amikor kinyílnak egymásnak (nem, nem fizikailag értem), amikor egyszer világossá válik, hogy többek, mint külön-külön voltak? Ki mondja meg, hogy Isten mit tekint valójában házasságnak? Miért bízzak az illetőben, vagy abban, aki lejegyezte a szavait? Miért kaptam Istentől a lelkiismeretemet, ha könyvből szeretném megtudni, mi a jó és mi a rossz adott szituációkban?


Ennyi kérdésem van a szigorúbb hitűekhez mára.

2010. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
71%
Ha Isten megtilt, vagyis bűnnek nevez valamit, azt azért teszi, mert az adott dolog káros ránk vagy a többi emberre nézve. Pl. gondolom, nem kell részleteznem, miért káros a rablás, a gyilkosság, a hazugság, a káros szenvedélyek... Mindegyikkel magunknak és/vagy másoknak ártunk, ez egyértelmű. Viszont azt nem értem, kire és miért lenne ártalmas, ha két felnőtt ember, akik szeretik egymást és tudnak felelősséggel szexelni, lefekszenek egymással esetleg úgy, hogy még nem házastársak. Más dolog a mai felelőtlen kis tinik esete, akik mégéletükben nem hallottak óvszerről, de azért versenyt dugnak, hogy kinek volt már meg több csaj/pasi. Na, ez a paráznaság, ezt megértem, hogy ártalmas, hiszen éretlen fejjel, felelőtlenül csinálják, ettől lelkileg sérülhetnek, a lányok pedig idő előtt teherbe eshetnek.
2010. júl. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!