Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jakab milyen Istentről beszél...

Jakab milyen Istentről beszél a levelében?

Figyelt kérdés

Jakab 1,27 Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól.


Rövid választ írjatok léci nincs kedvem sokat olvasgatni.


Találtam egy ilyet is:

[link]



2020. jan. 9. 16:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én nem is akartam, megtették ezt előttem, de a tanú bemásolt már megint egy válasznak tűnt írást, aminek semmi köze a kérdéshez.
2020. jan. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
(oké, Letargia, szerintem ne foglalkozz annyit a tanúkkal, mert a szektáknál ez is a rabul-ejtés egy formája. Ők így gondolják, te nem, és kész. Egyébként válaszolhatnál, érdekel a válaszod)
2020. jan. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
Számomra az a Háromság egyik Igéje.
2020. jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kérdező:

"Jakab milyen Istentről beszél a levelében?


Jak.1,27.Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól. "


Milyen kérdés ez? Hogyhogy milyen Istenről beszél Jakab?


Ezt nem értem, ez nekem magas.


Jakab az egy igaz Élő Istenről beszél, aki nem kézzel csinált templomokban lakik, hanem az emebrek szívében.


Nem az az igazi Istentisztelet, hogy gyakorlom a vallást és eljárok vasárnapoként az istentiszteletekre, hanem az, amikor az ember megéli a hitét a mindennapjaiban.


Mat.25;

35.Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;

36.Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.

37.Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?

38.És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?

39.Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?

40.És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.

2020. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 imakommandós ***** válasza:

Az igazi Istentisztelet kétirányú.

Megszentelődés, és más emberek hasznára lenni úgy, hogy az valódi segítség legyen.

Ebből az a következtetés vonható le, hogy Isten igazságos és nem természetfeletti csodákkal akar beavatkozni a világ nyomorúságaiba hanem az embereket küldi ilyen feladatokra. Pl. Biztos hallottál már karitatív szervezetekről. Na ezek a keresztény kultúrából fejlődtek ki.

2020. jan. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 KZitus ***** válasza:
100%
A Teremtő Istenről.
2020. jan. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!