Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pál egyik levelében (most nem...

Pál egyik levelében (most nem találom) benne van, hogy a karizmatikus megtapasztalásoknál, ha valaki betér egy új ember a gyülekezetbe, és még nem látott olyat az furcsát fog gondolni magában, most nem tudok pontosan idézni, aki tud belinkelné?

Figyelt kérdés
2019. márc. 26. 15:06
 1/9 A kérdező kommentje:

1 Korinthus 14:23



Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?


Itt van pl:Roodney H.Browne lelkész, nem kicsit furcsa volt. Hívő vagyok, de szerintem ez nem az Úr jelenléte, ami velük történik... vagy igen?

[link]

2019. márc. 26. 15:19
 2/9 A kérdező kommentje:
*nekem
2019. márc. 26. 15:20
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

1Kor 14-ben van, amit a karizmatikusok félreértenek.


A korintusiak tévedésben voltak a lelki ajàndékokat illetően, és a gyülekezet erkölcsi vàlsàgban volt, azért keletkezett az első korintusi levél.


A korintusi nyelveken szólàs tipikus korintusi jelenség volt, sehol màsról nincs róla szó az Őskersztény irodalomban, és ők is leszoktak róla, mivel a 2Kor-ban màr nem említik, ugyanis megértették Pàlt. A nyelveken szólàs eredetije az Ap.Csel-ben volt egy ideig, de az egy érthető nyelv volt a misszió érdekében, ami az 1. Szàzad végére, 2. szàzad elejére szintén megszűnt. Antiochiai Szent Ignàc pàszrori leveleiben, amit az Őskeresztény gyülekezeteknek írt, mâr nincs róla szó. Ez nem csoda, hiszen nem volt màr rà szükség. Az evangélium elterjed, és a Biblia íràsa is befejeződött.

2019. márc. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Még valami: nyilvànvaló, hogy nem az Úr jelenléte. De egyébként is tévedés az egész, mint írtam.


(3-as voltam)

2019. márc. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

#3

Még ezt a magyarázatot így nem olvastam, de átgondolva Pál apostol írását, tényleg nagyon logikus és meggyőző. Örülök, hogy megláttam a hozzászólásodat.

2019. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

#5


Örülök, hogy hasznosnak talàltad a vàlaszom.


Még egy kis adalék:


Úgy tudom, hogy az 1Kor 14-nek Szent Pàl egy ókori irodalmi formàt hasznàl: ez pedig a sztoikus diatribé. Sajnos a fordítàsokban ezt nem lehet visszaadni, ezért értik sokan félre. A műfaj lényege az, hogy Pàl idézi a korintusi gyülekezet érveit, utàn pedig a magàét hozzàteszi, amivel megcàfolja azt. A fejezet tehàt lényegében egy pàrbeszéd, önnaga és a gyülekezet között, de ez a fordítàsban összefolyik. Pàl apostol hellenisztikus műveltségű ember volt, szóval ez a megoldàs nàla nem meglepő.


Minden jót!

2019. márc. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Pedig Pál is beszél a nyelveken szólásról, tehát nem egyedi eset.
2019. márc. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 imakommandós ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!

Még Jézust is megvádolták, hogy démon van benne.

Miből lehetne megitélni, hogy gonosz szellem van jelen?

Bebizonyosodott-e valaha, hogy az Atyán és a Fiún kivül más személyhez is imádkozik Rodnie pásztor vagy azok akik a videoban szerepelnek?

Gondoltál már esetleg arra, hogy a felházban amikor a tanítványokra leszállt a SzentLélek részegeknek gondolták őket?

A SzentLélek megnyilvánulási formáit nem lehet beskatulyázni törvényekbe: "A szél fúj ahova akar, és annak zúgását hallod, de nem tudod honnan jön és hová megy..."

Előitéletek helyett egy közösségben müködő szellemet nem a megnyilvánulásairól hanem a gyümölcseiről kell vizsgálni. Mennyien élnek keresztény, azaz Krisztusi életvitelt abban a közösségben? Pl kiderült-e már olyan, hogy karizmatikus pásztorok 80%-a homoszexuális? Nem az élményeket kell értékelni, hanem a kiegyensúlyozott bibliai életvitelt.

2019. márc. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Rachel Warner ***** válasza:
100%
Hát a nyelveken szólás valóban nem egyedi eset. De ha emberek összegyűlnek és azt ordítozzák,hogy "kjdfghozfdhg" az nem nyelv. Tudod,mint ahogy szónak sem lehet nevezni,ha random ráverek egyet a billentyűzetre és kijön belőle valami. Más néven az értelmetlen betűhalmaz se nem szó és pláne nem nyelv.
2019. márc. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!