Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon kinek van nagyobb...

Vajon kinek van nagyobb esélye üdvözülni, aki hiszi, hogy Jézus Krisztus az Isten küldöttje vagy aki embertársaiért szolgáló, önfeláldozó életet élt?

Figyelt kérdés
2020. jan. 12. 23:36
1 2 3 4
 11/31 szp72 ***** válasza:
100%

Mindenkinek van esélye üdvözülni, aki az igazságot keresi, törekszik a jóra és engedelmeskedik a lelkiismeretének.


El tudom képzelni, hogy valaki jó lelkiismerettel nem keresztény. A Krisztusba vetett hit ugyanis ajándék, kegyelem, nem mindenkinek adatik meg. Hiszen valaki egyszerűen nem is hallott róla, mert nem is hallhatott róla.


Az is elképzelhető, hogy hall ugyan a kereszténységről, de még sem lesz keresztény, mert például csak méltatlanul élő képmutató keresztényeket ismert meg. Egyébként Isten értékeli az egyenességet, tehát ha valaki őszintén és szívből követi az egyébként téves meggyőződését, ők inkább megkapják a megtérés kegyelmét, mint a felszínesek, gondoljunk csak a még megtéretlen Pál apostolra.


"Hálát adok Krisztus Jézusnak, a mi Urunknak, aki megerősített engem, mert megbízhatónak tartott, amikor szolgálatra rendelt. Jóllehet előbb őt káromló, az övéit üldöző és erőszakos ember voltam, mégis irgalmat nyertem, mert hitetlenségemben tudatlanul cselekedtem." (1Tim 1,12-13)

2020. jan. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 imakommandós ***** válasza:
48%

Jellemző ez nálatok kedves tanú, hogy válaszoltál két A/4-es oldalnyi szöveget és egyetlen egyszer nem emlitetted a megváltást, ellenben állandóan a cselekedetek körül forogsz?

Ez nem az az evangélium amiröl a Biblia ír.


1Kor 15:1 Eszetekbe juttatom továbbá, atyámfiai, az evangéliumot, melyet hirdettem nektek, melyet be is vettetek, melyben állotok is,

1Kor 15:2 Amely által üdvözültök is, ha megtartjátok, aminémű beszéddel hirdettem nektek, hacsak nem hiába lettetek hívőkké.

1Kor 15:3 Mert azt adtam előtökbe főképpen, amit én is úgy vettem, hogy a Krisztus meghalt a mi bűneinkért az írások szerint;

1Kor 15:4 És hogy eltemettetett; és hogy feltámadott a harmadik napon az írások szerint;


Ezen a három tényen alapul az evangélium és a mi üdvösségünk ebben az igazságban való hiten: Krisztus meghalt a bűneinkért, eltemették, és a harmadik napon feltámadt.

A megmentett lélek pedig jócselekedetekkel vagy más kifejezéssel igazságos cselekedetekkel tanúsítja ezt a hitét, PONT. A cselekedeteivel azt mutatja, hogy az evangélium hitében áll vagy sem. Ennyi az összefüggés a hit és a cselekedetek között. Én amellett érveltem, hogy hiába akármennyi jócselekedet ha nem hisz valaki az evangéliumban, a tanúk meg azt állítják, hogy nem elégséges a hit a megmentéshez. A vallásos pedálozás ugyanúgy nem elég. Viszont a hit önmagában is elég mert az igaz ember hitből él: (Róma 1:16-17)

2020. jan. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
9# akkor meséld el kérlek, hogy a lator Jézus jobb oldalán milyen jó cselekedettel mutatta be azt, ami adja az üdvösséget.
2020. jan. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
28%

"egyetlen egyszer nem emlitetted a megváltást, ellenben állandóan a cselekedetek körül forogsz?"


Ez az az érvelés, ami azt sugalja sokaknak, hogy a megváltás magától értetődő és jár mindenkinek. Ez viszont ellene mond a Biblia verseknek, ami a keresztény életben és tettekben való kitartást hangsúlyozza, amiért jár a megváltás.

Akkor hamis lenne Jézus azon kijelentései, hogy nagyon kevesen vannak, akik megmenekülnek.

(Máté 24:13) 13 De aki mindvégig kitart, az megmenekül.

A valamiben való kitartás, nem semmit tevést, vagy tétlenséget jelent.

(Héberek 10:36) 36 Mert kitartásra van szükségetek, hogy miután mindent megtesztek, amit Isten akar, megkapjátok tőle, amit ígért.



Erre Pál levelében irt Isteni gondolat a válasz Kedves válaszoló:

2020. jan. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%

Vannak akiknek nincs lehetőségük bizonyitani, és meghalnak.


Azok feltámadásban részesülnek.

2020. jan. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
És ezt melyik kiadványban olvastad? Mert hogy ilyen nincs a Bibliában, az is biztos.
2020. jan. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
76%

Amúgy hát kövezzetek meg, de van igazság abban, amit a Tanúk mondanak. Igen, a hit elengedhetetlen, de a hit nem azt jelenti, hogy egy állítást a maga tekintélyében elfogadunk.


Pusztán annyit mondani, hogy Jézus az emberekért halt meg a kereszten Isten fiaként, ez önmagában akkor sem hit, ha igaznak véled. Ez az, amit az ördögök is ki tudnak jelenteni hazugság nélkül.


A valódi hitnek a cselekedetek nem a folyományai, hanem elválaszthatatlan részei. Nem kufárkodhatod be magad jótettekkel az üdvösségre, de cselekedetek nélkül nem tudsz hinni. Nincs olyan, hogy, valaki hisz, de nem cselekszik, mikor módjában áll. Hisz előfordulhat, hogy a nem cselekvés maga a bűn.

2020. jan. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Titus.

Ugyan ezt irtam, csak más szavakkal. Sajnos itt más oka van annak, amiért ellenségesek némelyek.

2020. jan. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

"9# akkor meséld el kérlek, hogy a lator Jézus jobb oldalán milyen jó cselekedettel mutatta be azt, ami adja az üdvösséget."

pl. megbánta a bűneit őszintén. (persze ez nem egyenlő a házalással).

Egyébként nem tudom miért baj az, ha valaki pedálozik a jó cselekedetekel (egyébként senki sem csinálja ezt).

De akkor is jobb, mintha bűnöket követne el.

Behízelegni nem lehet magunkat a mennyországba, de bűnnel bejutni meg pláne nem. Persze most jön a duma, hogy mindenki bűnös. Aztán meg az, hogy jól van ez így és legalizáljuk Isten megölésével.

2020. jan. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Egyébként a Bibliában is benne van, hogy van ami rohadt gyümölcsöt teremt és ki kell vágni.
2020. jan. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!