Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megkeresztelhető-e az egyházi...

Megkeresztelhető-e az egyházi esküt nem kötött szülők gyereke?

Figyelt kérdés
2020. jan. 19. 20:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
22%
Simán, csak meg kell találni a papot hozzá.
2020. jan. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
16%
Simán, pénzkérdés az egész.
2020. jan. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
59%
Ez attól is függ szerintem, hogy a szülők megvannak-e keresztelve, meg lehet egyes felekezeteknél is eltérés e tekintetben.
2020. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%

Kiegészítés előbbihez, katolikus esetre pl ezt találtam:


"Gyermekek

A kereszteléshez szükséges, hogy legalább az egyik szülő vállalja a gyermek katolikus nevelését, melyre a szertartásban komoly ígéretet tesz.

Ha a szülők egyike sem katolikus, de mégis katolikus keresztelést kérnek gyermekük számára, meg kell jelölniük olyan személyt, aki a gyermek katolikus nevelését vállalja, és a keresztszülőség feltételeinek megfelel, a gyermekkel azonos településen lakik, és segíteni fogja katolikus nevelését."


Ebből azt olvasom ki, hogy akkor is lehetséges, hogyha a szülők nem kötöttek szentségi házasságot.


Az persze butaság, hogy pénz kérdése lenne, mint írták korábban.

2020. jan. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
71%
Miért a gyerek kárhozzon el a szülei miatt?
2020. jan. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%
Nem, mert zabi.
2020. jan. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%
Saját maga is kérheti a keresztséget 7 éves korától.
2020. jan. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
7%

#4!

"Az persze butaság, hogy pénz kérdése lenne, mint írták korábban."


Ez nem butaság, hanem pénzkiadással is jár, valóban. Az éves egyházi adót mindenképpen meg kell fizetni a területileg illetékes plébániának, illetve annak a plébániának, aki vállalja a megkeresztelést. Máskülönben területileg nem illetékes plébánia nem is vállalhatná, és nem is vállalja a keresztelést.

2020. jan. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
77%
Érdekes, én itt a gyakorin hallottam először erről az adóról, soha nem kérték, soha nem fizettünk, senki az egész nagyobb családból sem, és tök ingyen kereszteltek mindenkit aki kérte...
2020. jan. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
84%

#8

Lehet én tévedek, de a keresztség az nincs ehhez kötve. Sőt az Egyház szigorúan tiltja, hogy bármilyen pénzt kérjenek érte.


A temetés, esküvő mondjuk már más, ott van stóladíj, ránézhetnek, hogy fizetted-e az egyházi hozzájárulást. De a keresztség az mindig ingyenes!

2020. jan. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!