Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megkeresztelhető-e az egyházi...

Megkeresztelhető-e az egyházi esküt nem kötött szülők gyereke?

Figyelt kérdés
2020. jan. 19. 20:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Mirőlszól!

Valamilyen szinten igazad van. Csak tudod, ezt a fajta eljárást úgy nevezik, hogy "lelki zsarolás". Jaj, bocsánat, ne használjunk az egyház ellen ilyen csúnya kifejezést, hogy zsarolás! Nevezzük inkább pressziónak. Ganz egal.

2020. jan. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Mondtam, hogy szerintem sem volt helyes eljárás így tenni. Ugyanakkor meg kellene különböztetni, hogy ezt egy adott plébánián, az egyik ott dolgozó ember követte el ellened, és nem maga az egyház, sem annak működési rendje. Nincs ebben köztetek egál, egyik helytelen tettből nem következne a másik, és két egyformán helytelen tett, nem semlegesíti, hanem tovább rontja a helyzetet. Értem, hogy kellemetlen lett volna tiltakoznod, de azzal, hogy nem tetted, olyan mintha elfogadtad volna ezt helyes dolognak, pedig nem volt az, és ezzel te is részese lettél annak, hogy az egyház működése eltérjen a keresztény értékrendtől. Vagyis mikor azt írod, ez is csak pénz kérdése, azzal egyúttal magadat is elítéled. Helyesen cselekedni néha rohadt kényelmetlen, sőt néha másokra nézve is hátrányos lehet, szóval nem mondom, hogy én nem vagyok hasonlóan megalkuvó sok helyzetben, mert dehogynem mérlegel az ember rendesen, hogy mikor meddig huny szemet dolgok felett, csak mikor azt mondjuk szar ez a rendszer, nem szabad úgy tenni, mintha ehhez közünk nem lenne. Mert van.
2020. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Kedves Mirőlszól!

"Értem, hogy kellemetlen lett volna tiltakoznod, de azzal, hogy nem tetted, olyan mintha elfogadtad volna ezt helyes dolognak, pedig nem volt az, és ezzel te is részese lettél annak, hogy az egyház működése eltérjen a keresztény értékrendtől."


Köszönöm szépen ezt a kioktatást, és mindezzel alátámasztottad azt, amivel szinte minden szentmisén szembesülnöm kell. Én, azaz a bűnös lélek, én tehetek mindenről! Én vagyok az oka mindennek. Tudom, mert a fejemre olvassák, egyfolytában lealjasítanak, és soha nem tudok úgy kijönni a római katolikus templomból, hogy ne kellene a szememet lesütnöm, magamat csúszó-mászó féregnek érezni. Holott a templomba az ember megnyugvásért, biztatásért, és valamilyen szintű megbocsátást remélve megy. De nem ezt kapod! Tehát nincs köztünk egál. Isten törvényeit még soha nem szegtem meg, akkor egy földi helytartójának nincs joga engem lealjasítani. Akivel majd el kell számoljak, azzal el fogok tudni számolni.


Egál pedig azért sem lehet köztem és az egyház között, mert az ő képviselőjének a dolga lett volna az, hogy tájékoztasson arról, hogy maga a keresztség szentségének kiszolgáltatása ingyenes.

2020. jan. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Bocs ha kioktatásnak vetted. A lényeg egyébként pont abban lenne, hogy nem te vagy a másik a hibás, hanem mi. Hogy minden tett következményekkel jár és összefüggésben van. Azért írtam, hogy nincs mit kiegyenlíteni, mert ez egyszerűen nem így működik. Nincs olyan, hogy ő rosszat tett, de te ehhez képest kevésbé rosszat, tehát jobb vagy mint ő. Nem tudom te miért jársz templomba, én nem érzem lealjasítva magamat azzal, hogy szembesülök az emberi tökéletlenségemmel. Elfogadom, és igyekszem tenni ellene. Bár szerintem a bűnbánati rész egy elég rövid szakasza az egész misének, de megbocsátani is csak azt lehet, amit egyáltalán képes vagy elismerni magad előtt. Ebből következhet csak a megbocsátás, megnyugvás, biztatás. Nem tudom neked ki miket olvas a fejedre, és azt sem, hogy hogy csináltad, hogy Isten törvényeit még soha nem szegted meg. Nem tudom miért érzed sértőnek és kioktatónak, hogy mi is leírtuk, miért nem volt igaz a #8-as állításod abban a formában ahogy leírtad.
2020. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

#8-as, 11-es, 15-ös és 17-es válaszadó vagyok.


Egyáltalán nem érzem sértőnek azt, hogy lepontoztatok mindvégig, és azt sem fogom sértőnek érezni, ha ezt a válaszomat is lepontozzátok. Ti dolgotok. „A mások nyomorúsága ügyében érezzél, hevüljél, cselekedjél…….ha kell, kövess el mindent, hogy segíts. A mások ügyében nem lehetsz pártatlanul és hidegen bölcs, sem büszke, sem fölényes.” Amit a #8-as válaszomban írtam, az a színtiszta valóság volt, és eszerint írtam azt.


Isten a törvényeit a „Tíz parancsolat”-ban adta meg az emberiség számára. Ezen törvények ellen soha életemben nem vétettem! A többi, járulékos, ún. bűnként feltüntetett emberi tulajdonságok, vagy cselekedetek, az már csak belemagyarázás. Azok elkövetése az emberi gyarlóságból és tulajdonságokból ered. Ellenük nem tudunk mit tenni, hiszen embernek születtünk, így magunkban hordozzuk ezeknek a tulajdonságoknak a csíráját.

Az okos emberek pedig mindig fárasztottak, kimerítettek. Társaságukban úgy éreztem magam, mint valamilyen rosszhiszemű vizsgán. Az okosak társaságát kerüld, mert felizgatnak, és végül megsértenek. A bölcsek társaságát keresd. Hallgass, mert az Isten is hallgat.


De ez az egész egyébként már réges-régen túlmutat a kérdés mibenlététől.

2020. jan. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Én nem pontozok senkit. Te azt írtad a keresztelésért fizettél. Mint kiderült ez nem volt igaz. Az meg a te dolgod, hogy valami egészen egyedi módon értelmezed a kereszténységet. Engem ez sem zavar.
2020. jan. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"Isten a törvényeit a „Tíz parancsolat”-ban adta meg az emberiség számára. Ezen törvények ellen soha életemben nem vétettem! A többi, járulékos, ún. bűnként feltüntetett emberi tulajdonságok, vagy cselekedetek, az már csak belemagyarázás."


Na na na na... Te valalmit nagyon nem jól tudsz. Nem tudom mennyire vagy katolikus, ha az alapokkal sem vagy tisztában. Egyrészt a keresztényekre Krisztus két fő parancsa vonatkozik elsősorban és minden más ebből jön. Másrészt nyisd ki az imakönyvedet, ha van és olvasd el benne a gyónás előtti részt. Ha az ott lévő lelkitükörben nem találtál olyan bűnt, ami téged érint, akkor te egy szent ember vagy és meghajlok előtted. De gyanítom, hogy nem így van...

2020. jan. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

"Egyrészt a keresztényekre Krisztus két fő parancsa vonatkozik"


Nem, nem, és nem! Az "Isten tízparancsolata" vonatkozik az emberiségre. A többi, mint írtam, az már csak a keresztény egyház által megfogalmazott elvárásokon alapuló kitétel.

Mirőlszól nevű felhasználó ezt megértette, azért, mert ő egy okos ember.

Te pedig bátran koptasd a templomok lépcsőjétől induló bejáratot egészen az oltárig, akkor sem fogod megérteni, hogy miről is beszélek.

2020. jan. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Hát persze, mert én hülye vagyok, de te biztos teológiából doktoráltál, ezért feleslegesen is vitatkozom.
2020. jan. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!