Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi tévő legyek? A barátom...

Mi tévő legyek? A barátom Jehova Tanúja, és elbizonytalanodtam, hogy összekössem-e vele az életemet.

Figyelt kérdés

Én más vallású vagyok, és tudom, hogy nem ajánlják a "felemás igát". Viszont ha jól tudom, megengedett a világival kötött házasság. Tudom, hogy ezt nekem kell végső soron eldöntenem. Szeretném, ha írnátok tapasztalatokat, tanácsokat ezzel kapcsolatban. Van olyan, akinek ez működik, benne él, vagy élt ebben? Mindenhol negatív dolgokat olvasok, és lebeszéléseket erről. Nagyon szeretem, ő nem akarja rám erőltetni a vallását, nem fanatikus, ami a vallást illeti, viszont a hittestvérei engem is szeretnének rávenni, hogy ezt a vallást gyakoroljam. (Én soha nem fogok "belépni", nem értek egyet néhány előírásukkal, ami szerintem nem a Biblián alapszik, de elfogadom a vallásukat)


Várom a tanácsokat, tapasztalatokat! Főleg azok írjanak akik "világi" emberként benne élnek, éltek egy egy ilyen kapcsolatban.


2020. jan. 20. 08:47
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm Red Vixen. Igazad van! Arra értettem, hogy kíváncsi vagyok, olyanok tapaszralarira is, akik nemcsak közelről látták, hanem a saját bőrükön tapasztalták. Akik ilyen házasságan élnek,vagy éltek, azok történetét, tapasztalatait várom.
2020. jan. 20. 13:12
 12/32 anonim ***** válasza:
16%

Nem kell rögtön elítélni valakit csak azért, mert jehovás. Bár én katolikus vagyok, mégsem ítélek el senkit.

Minden vallásban vannak elvakult fanatikusok, egyáltalán nem biztos, hogy a Kérdező párja is ilyen.

Az, hogy komolyan veszi a hitét a hétköznapokban is, abban semmi rossz nincs sőt, minden kereszténynek így kellene tennie. Hiszen kereszténynek lenni nemcsak annyit jelent, hogy vasárnap elmegyek a templomba, mintegy szabadidős tevékenységként.

Persze ha a párod olyan fanatikus, hogy nem ünnepli a karácsonyt, szülinapot stb, akkor tényleg hagyd ott, viszont ha ezeket a marhaságokat leszámítva él elkötelezett keresztényi életet, abban semmi rossz nincs.

Ugyanúgy a katolikusok között is vannak fanatikusok, mint pl. az az ismerősöm, aki egy nyári tábor alkalmával napokig azon őrlődött, hogy ugyan elmenjen-e a strandra, mert bikinit nem fog felvenni, az egyberészes fürdőruha pedig gáz.

2020. jan. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, a tény az, mert ismerem a tanításaikat, hogy ha egy bemerítkezett tanú vesz el feleségül egy nem tanú lányt, akkor vagy a lánynak is tanúnak kell lenni, vagy ki fogják közösíteni. Akkor lennének csak engedékenyek, ha már házasságon belül merítkezett volna be, akkor más a helyzet, de így vagy ez vagy az. Hát ha még szex is van már köztetek, akkor nagyon fogják bántani. Ezek a tények. Azt teszel, amit jónak látsz.
2020. jan. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Kedves Letargia! Ezt szomorúan hallom! "...nagyon fogják bántani..." Hiszen ők a kiválasztottak, akik arról ismerszenek meg, hogy szeretet van köztük. Elszomorít, hogy így zsarolják érzelmileg az embert. Bárcsak felnyílna a szeme.
2020. jan. 20. 19:33
 15/32 anonim válasza:
0%

Más vallású vagy vagy ateiste?

Nem mindegy!

Ha kersztény vagy és el tudod fogadni, hogy van amiben nem értetek egyet, de ebből nem lesz köztetek harag/ veszekedés és tényleg szereted, akkor szerintem simán összeházasodtok!


Azért mert a Jehova Tanúi sokkal jobban "nyomatják" másoknak, hogy higyjenek Istenben még nem rosszak!

2020. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Oké


Tehát, személyes tapasztalat.

Valóban léteznek messze nem fanatikus hívő "jehovások", de ők talán még rosszabbak.

Ugye ismered a báránybőrbe bújt farkas kifejezést.

Azt kell, hogy mondjam, hogy attól hogy belépsz csak egy valami kötelező, a házalás, amit ők szolgálatnak neveznek.

Illetve a vérrel kapcsolatos tilalmak, mert ugye annak nyomai vannak. (le tudják nyomozni, ha vért adsz, műtétnél sem kaphatsz vért, hisz az is könnyen kideríthető.)

Minden más az "amiről nem tudnak az nem fáj nekik" alapon működik.

Tehát, ha ezeket teljesíted már kiváló Tanú vagy. Kifelé persze, de belül meg egy álszent, megjátszós kis senki.

Olyan tárházát lattam, tapasztaltam a világi bűnök kimaxolásának tanuktol ami aztán nem semmi.

A szexuális "bűnöket" egyes tanúk nem hogy messze nem vetik meg, de még büszkén is viselik, továbbadják. Persze csak ha úgy érzik már megbízhatnak benned.

Kerültem már közel egy két tanuhoz, és amilyen gyáva, kétszínű, lelketlen emberek voltak, azt tanítani kellene.

Mesterien el tudják rejteni valódi személyiségüket.

Tehát a közösség nagyon felemás, messze ki tudod játszani.

Főleg ha a srác miatt lépnél csak be egy két házalást kibirsz néha napján, valamint pár pofavizit rendezvény és ennyi.

Sajnos az ilyen társaságok, szekták pont teret adnak az ilyen embereknek.

Hiszen ahogy ők saját száj ízük szerint értelmezik a Bibliát, úgy értelmezik egyesek saját száj ízük szerint a tanítások, tilalmak egy részét, és maradnak meg boldogan a szervezet berkein belül.

2020. jan. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
81%

Én a helyedben leülnék vele beszélgetni és kérném tőle a teljes őszinteséget, sőt, a vének előtt, hogy mondják el az igazat, hogy mi várható. Azt hiszem ez az egyetlen egyenes út, amit érdemes követni. A weboldalukon, ha beírod a keresőbe, hogy felemás iga, akkor csak arról fogsz találni cikkeket, hogy egyáltalán nem javasolt egy tanúnak házasságot kötni egy nem tanúval, várni kell a jehova nőnemű műszó segítségére, hogy kijelölje a megfelelő társat, aki tanú.

Számukra csak ők a keresztények, mindenki más a sátáné. Itt már olyan is volt leírva, hogy köztudott ma is vannak olyanok, akiket Krisztus neve miatt végeznek ki és ez a szekta azt állítja, hogy ez nem igaz, más miatt halnak meg és a megátalkodottabb azt is hiszi, hogy ők maguk tehetnek róla, hogy kivégzik őket, semmi közük a kereszténységhez.


Ha volt már köztetek szex, az pedig azonnali kizáró ok. De ezeket gondolom te is tudod, mert biztos mondta a tanú párod.

2020. jan. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Red Vixen egy ex-jehovista, azt nem tudom élt-e párkapcsolatban jehovistával, de azt igen, hogy szegény - bocsánat, de - annyira bekattant, hogy most itt nyomja az ezoterikus rezgéseit a Vallás rovatban.

Mondd meg a barátodnak, hogy oké, hogy hisz Istenben, de akkor menjetek el egy baptista vagy más, rendes keresztény Istentiszteletre.

2020. jan. 22. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

a) Te is jehovista leszel, és éltek békében, és szolgáljátok "Jehovát", vagy inkább a szektáját.

b) Ő kilép, ezzel kitagadják, és elveszíti minden addigi JT-s kapcsolatát.


c) Ez az opció nem létezik :)

2020. jan. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
#19 Ha elvesz, mint világit akkor is kitagadják?
2020. jan. 22. 13:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!