Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi tévő legyek? A barátom...

Mi tévő legyek? A barátom Jehova Tanúja, és elbizonytalanodtam, hogy összekössem-e vele az életemet.

Figyelt kérdés

Én más vallású vagyok, és tudom, hogy nem ajánlják a "felemás igát". Viszont ha jól tudom, megengedett a világival kötött házasság. Tudom, hogy ezt nekem kell végső soron eldöntenem. Szeretném, ha írnátok tapasztalatokat, tanácsokat ezzel kapcsolatban. Van olyan, akinek ez működik, benne él, vagy élt ebben? Mindenhol negatív dolgokat olvasok, és lebeszéléseket erről. Nagyon szeretem, ő nem akarja rám erőltetni a vallását, nem fanatikus, ami a vallást illeti, viszont a hittestvérei engem is szeretnének rávenni, hogy ezt a vallást gyakoroljam. (Én soha nem fogok "belépni", nem értek egyet néhány előírásukkal, ami szerintem nem a Biblián alapszik, de elfogadom a vallásukat)


Várom a tanácsokat, tapasztalatokat! Főleg azok írjanak akik "világi" emberként benne élnek, éltek egy egy ilyen kapcsolatban.


2020. jan. 20. 08:47
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


"A katolikus szekta egyébként valóban "jobb", hisz ott bármilyen bűnt el lehet követni, soha senkit nem közösítettek még ki semmilyen bűnért"


De igen közösítettek ki nem is egy embert! És aki mást állít az hazudik!

Megint csak bebizonyosodott hogy Jehova tanúinak nincs pontos ismerete.

"Tájékozódni mindig hiteles forrásból érdemes." - Írod te!

2020. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 effre ***** válasza:
82%

Kedves kérdező !


A saját bőrünkön tapasztaljuk szülőként , milyen az ,amikor a naív szerelmes gyereked kebelezi be egy ilyen szekta.

Tönkre tették a családunk.


Ne meséljen senki olyat ,hogy nem igaz, ez csak ártatlan valami stb.



Először jön egy " Love bombing " - aztán azt sem tudtuk mi honnan zúdul ránk....

2020. jan. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!