Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui, volt tanuk mi a...

Effre kérdése:

Jehova tanui, volt tanuk mi a véleményetek egy ilyen kielemzésről?

Figyelt kérdés

Találtam egy írást , igaz,hogy nagyon hosszú ,de talán érdemes egyszer végigolvasni ...


[link]


2020. jan. 21. 23:33
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
59%

"Ugyanis Jehova Tanúinak nincs takargatni valójuk!"

ezen hangosan felröhögtem

2020. jan. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
25%

11-es csak magadon röhöghetsz, ugyanis a hivatalos honlapon minden kényes kérdés és a gyakran harsogott kritika fent van!


# 10:

Igen, vagy utána néznek a Tanúk hivatalos helyeken, vagy az aktuális kérdésben a kiadványok segítenek. Ugyanis a Tanúk a konkrét tanítási kérdések forrását megjelölik, hogy honnan vannak. Mindenki utána nézhet ezeknek. Senki sincs tiltva a különböző források ellenőrzésétől, bár a Tanúk bőséges irodalma szinte mindennel foglalkozik, ami a bibliával kapcsolatban felmerül. És amikor már sokadszorra bizonyosodik be a Tanúk esetében, hogy megbízhatóak az információik, akkor már nem lesz szükség arra, hogy mindent szkeptikusak ellenőrizzünk, mint az elején. Te sem fogsz egy számodra sokszorosan kipróbált szervezet vagy személy ellen állandóan gyanakvással élni, ez természetes.

2020. jan. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
#12 be tudod linkelni, hol beszélnek a holland pedofilbotrányról? vagy a montanai balhéról?
2020. jan. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

#12

Akkor ezek szerint te rendszeres olvasója vagy a katolikus katekizmusnak vagy a református káténak is?

Válaszolsz rá őszintén?

2020. jan. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Értelmes embereknek értelmes kérdést tettem fel .
2020. jan. 22. 13:00
 16/38 anonim ***** válasza:
18%

"be tudod linkelni, hol beszélnek a holland pedofilbotrányról? vagy a montanai balhéról?"


Ezeknek mi köze a Biblia igazságának a tanításához? Ha mérhetetlenül mértékadó és "igaz" beszédet akarsz olvasni, akkor vegyél egy pletykalapot. Nem véletlenül hívják ezeket szennylapnak!


Ezek személyeskedő vádaskodások, melyek mögött vagy van valami igazságtartalom, vagy nincs. Volt már szerencsém olyan országosan felkapott botrányhoz, amiről pontosan tudtuk, hogy kreált bűncselekmény volt, mégis elítélték az illetőt. Tehát igen primitív módszer a Tanúk ellen ilyen dolgokkal jönni!

2020. jan. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor ezek szerint te rendszeres olvasója vagy a katolikus katekizmusnak vagy a református káténak is?"


Azt írtam volna, hogy erre van szükség ahhoz, hogy az ember el tudja dönteni, hol van a bibliai igazság? Te akkor nagyon nem tudod értelmezni az írott szöveget!


De segítek, mivel a különböző egyházak és felekezetek ezerféle zavaros káoszában sokkal könnyebb eligazodni, mint sokan hinnék. Van három alaptétel a magukat kereszténynek nevező vallási csoportok tanításában. Ez a három szinte mindben megtalálható. Ez a három a lélek halhatatlanság nem bibliai tana, az erre épülő pokoltűz és a háromság.

Melyik az az egyház, amelyik ezen pogány tanok mindegyikét egyaránt elutasítja?

2020. jan. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
34%

"Ezeknek mi köze a Biblia igazságának a tanításához? "

semmi, nem is állítottam, hogy lenne. ezeknek ahhoz van köze, hogy állításid szerint a watchtowernek nincs mit takargatnia. ha valóban nincs, akkor ezekről a dolgokról nyíltan kéne beszélniük. szóval mégegyszer kérdezem: be tudnád linkelni egy cikket, nyílt levelet, bármit, amiben ezekről az ügyekről beszélnek?

2020. jan. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
0%
Én pedig mégegyszer mondom: ezek SZEMÉLYESKEDŐ vádaskodások, melyek NEM a bibliai igazság világméretű tanításáról szólnak, vagyis ha pletykalapokból és a szellemiségében ezekhez nagyon hasonló hírforrásokból akarsz tájékozódni, csak rajta. A Tanúk nem! Tudod a Tanúknál sohasem volt pletykaszintre helyezve egyes Tanúk vagy volt Tanúk bírói ügye.
2020. jan. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
56%

"ezek SZEMÉLYESKEDŐ vádaskodások"

a watchtower society egy személy? nem is tudtam. amúgy aranyos vagy, hogy próbálod terelni a témát. nyilván fogalamad sincs, miről van szó. elmondom gyorsan: Hollandiában a watchtower nemtagadja, hogy kiadja pedofil tanúk nevét. a bíróság ezért bírságot szabott ki, amit minden nap ki kell fizetniük, amíg át nem adják a neveket. Montanában egy nő megnevezett egy tanút, aki gyerekkorában molesztálta (ha jól emlékszem, mégvalaki melléállt, akit szintén molesztáltak). a watchtower beperelte az áldozatot, amiért nyilvánosságra hozta a pedofil nevét, mert szerintük az egész egy gyónás keretében történt meg, és ahhoz ugye titoktartás jár. de ugye tudjuk, hogy gyóntatás nem része a jw vallásnak.

2020. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!