Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui, volt tanuk mi a...

Effre kérdése:

Jehova tanui, volt tanuk mi a véleményetek egy ilyen kielemzésről?

Figyelt kérdés

Találtam egy írást , igaz,hogy nagyon hosszú ,de talán érdemes egyszer végigolvasni ...


[link]


2020. jan. 21. 23:33
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

Igen , az ENSZ tagságról is van írás , sok... bemásolok néhány linket ..


[link]


[link]

[link]


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=u7g3AEjzd4s

2020. jan. 23. 09:43
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
minden jehova elhagyta már ezt a kérdést. bár meglepődtem hogy 21% (vagy mennyin áll perpill) ilyen sokáig kitartott.
2020. jan. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
igen ez nyilvánvaló , igazad lehet ,de talán másoknak segít az info .. viszont azt is sejtem, hogy egyesek titokban olvasgatnak , ami nemhogy nem, baj hanem kinyitja a látókört ..
2020. jan. 23. 12:12
 34/38 anonim ***** válasza:
#33 jogos
2020. jan. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

34-es


sőt ,az eszetlen vita helyett remélhetőleg komolyabb beszélgetés venné lendületét - értelmes emberek tudnának hozzászólni, tapasztalatokat mesélni , tanácsot adni -kérni-kapni - eddig minden normális kérdés szinte kudarcba fulladt és az ilyesmi lehetetlenné válik ..

2020. jan. 23. 12:29
 36/38 george1113 ***** válasza:
100%
Pont az a vallásuk lényege, hogy más forrást, más nézetet, más vallást, még csak ne is vegyék komolyan, erre van a társulat kihegyezve, a biblájuk, és a folyóirataik kb erre megy ki. Ha szóba kerül egy más igazság, vagy ne tán bizonyítékok a felekezetük ellen, azt már a bibliájukban és a folyóiratikban, átírták az érveket már előre. Minden külső nyomásra megvannak a saját elméletük, válaszuk a folyóiratokban, és az átferdített bibliában. És nem is mondjatuk hogy nem a bibliából érvelnek. Igen ám, de olyan bibliából, amit a saját elmélyük, hitnézeteik szerint írtak át. Így mondhatsz neki bármilyen igazságot, felesleges!
2020. jan. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan az utolsó, előttem szóló mondta, felesleges minden. Nem lehet a szemüket felnyitni. Rájuk kell hagyni. Az erőltetés nem használ. Aki ki akar lépni, saját meggyőződésből kell, hogy tegye. Vagy rájön, hogy valami nem stimmel, vagy nem. Az a baj, hogy sokan rájönnek, de az érzelmi zsarolás miatt-ha kilépsz, akkor elveszíted barátaidat, ki leszel közösítve, nem vár rád örök élet a halál után- nem mernek kilépni.


Nekem egy szerettem közéjük tartozik, és majd megszakad a szívem érte. Azt hiszi, ha kilép, aláírja a kilépőt, akkor Istent tagadja meg. Pedig látja a hamis próféciákat, az ellentmondásokat, a különbséget (van másik Károli-Bibliája)... Úgy átmosták évek alatt az agyát, hogy jobb, ha hagyom. Gyakorolja a hitét, ha ez boldoggá teszi. Közben látom, hogy szorong, pszichoszomatikus tünetei vannak. Minden vallást a pénz mozgat. Vallásos vagyok, de látom, hogy a pénz a lényeg, bármilyen egyházról legyen szó. Nem embert kell követni... Minden egyházat emberek alapítottak.


"SOHA NE KÖVESSETEK EGYETLEN EMBERTANÍTÓT SEM, HANEM CSAK AZ ISTENT KÖVESSÉTEK."

2020. jan. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 george1113 ***** válasza:
100%

'Kérdező, vajon te most próbálni akarod a Tanúkat? Mert ezzel nagyon így néz ki, hogy ez a szándékod. Ez pedig így nem teszi hitelessé (legfeljebb a felületesek szemében) a kérdésedet.


Már csak azért sem, mert ha tájékozódtál már a Tanúk tanításáról, akkor ezt természetesen a saját honlapjukon teheted meg a leghitelesebben. Márpedig ott minden kritikai kérdésre pontos, első kézből kapott válasz van. Nem tudom hogy tisztában vagy-e vele, de a teljes történelmüket átfogó, minden tantételbeli változás és azok indoka is kronológiai sorrendben szerepel ott listázva. Ugyanis Jehova Tanúinak nincs takargatni valójuk!



Na most, aki ennek ellenére mégis az ellenségeiktől akarja megtudni a színtiszta igazságot, az semmiképpen sem nevezhető korrekt és őszinte embernek! Mit szólnál, ha én rólad elsősorban a téged nem igazán szerető emberektől tájékozódnák és eszemben se lenne téged jobban, személyesen megismerni?'



Nem hogy még elolvasni, sőt még ők buzdítanak a holnapjukra!


Ha kritikus az ember velükszemben, mindjárt magukra veszik, és azt hiszik hogy utálják őket, vagy ellenségből teszik.


Ja, megjósolták armageddont, hatszor, ez miatt rengeteg tanu lépett ki, a felekezetükből.


A tantételeiket, többször érvénybe tették, máskor visszavonták!


nem fogadnak el védő oltást, se vért, ami életet menhetne, és ha az ember ezért ellenséges velük szemben, akkor azt szépen kimagyarázza neki az őrtöröny újság hogy ' A mai orvostudomány, a vér transzplantációra korszerű gyógyszeri kereléseket ígér, sőt ezekkel a kezeléssekel sok fertőzés elkerülendő min hepatitis' blablabla stb hazugságok! Az őrtörönytársulat így manupulája őket! A társulat mindent kimagyaráz nekik! Még azt is, hogy miért nem teljesültek be a róféciák (armageddon) 6x jósolták meg a vének new yorkban, és mikor csalódott tanuk kérdőre vonta a társulatot, a társulat csak annyit mondott hogy 'mi is emberek vagyunk tévedhetünk'


Na most egy ilyen társulatlak lehet hinni akik tévednek, akik,amelyik hitet valójába isten vezet az kizárt hogy tévedjen! És mivan akkor egyszer azt mondják 'bocsánat névettünk a vér-transzplantációval kapcsolatban, mától nem bün, nem tudom mit szólnának hozzá az áldozatok hozzá tartozói aki azért haltak meg, mert visszautasították? A társulat sose fogja az mbeismerni hogy tévedett, mert nagy botrány lenne belöle és börtön! És ez félelmetes!



Én is voltam tanu, azt elkell mondjam, minél rámenösebb és nyersebb vagy velük, vagy felekeztükkel, ők annál jobban megvannak győződve, hogy az igaz hitben vannak! Még hacsak az ember a jóból mondja vagy tapasztalatból nekik.

2020. jan. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!