Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a helyes fordítás -...

Melyik a helyes fordítás - Zsoltár 2.7: "Én fiam vagy te; én ma nemzettelek téged", VAGY ". Fiam vagy, én ma szülőd lettem"?

Figyelt kérdés

Van olyan fordítás is, hogy "... én ma szültelek téged"!

Vannak akik e sorokat Jézusra értik, vannak, akik Izráel népére értik:

2 Móz. 4.22

Ezt mondd azért a Faraónak: Így szólt az Úr: Elsőszülött fiam az Izráel.

Hós. 11.1

Mikor még gyermek * volt Izráel, megszerettem őt, és Égyiptomból hívtam + ki az én fiamat.

ELKÉPZELHETŐ, hogy "fiam vagy, én ma szülőd lettem" inkább Izráel népére értendő, amely népnek a Biblia Isten szülője lett még Egyiptomban, amikor még "gyermek" volt e nép?



2020. jan. 25. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Itt egyértelműen a Messiásról van szó, nem a zsidókról. Ez jól látszik a szövegkörnyezetből, hiszen Felkentként említi.


Továbbá a Káldi-féle fordításban az alábbi jegyzet van hozzá:

"2,7 A »fiam vagy te« kifejezést abból az okiratból idézi, amelyet beiktatáskor adtak át a királynak. Ekkor jelentik ki róla, hogy ő Jahvénak, az Úrnak fia (vö. 2 Sám 7,14). Ez az örökbefogadás érthetővé teszi a király sajátos kiválasztottságát: a fölkenés pillanatától a fölkent Istennek fogadott fia. Az ÚSz ezt a fiúságot szó szerint értelmezi és Krisztusra vonatkoztatja: vö. Mt 3,17; Csel 13,33; Zsid 1,5."

2020. jan. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk a lelkesen lepontozók írhattak volna jobb magyarázatot is, ha tudtak volna...
2020. jan. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

A Cselekedetek 13:33 pontos választ ad kedves kérdező!


"Isten maradéktalanul beteljesítette ezt az ígéretet nekünk, a gyermekeiknek Jézus feltámasztása által, mint ahogy meg is van írva a második zsoltárban: »Te vagy az én fiam; én atyáddá lettem a mai napon.«"


Máté 3:16-17

"Megkeresztelkedése után Jézus azonnal feljött a vízből, és ekkor megnyílt az ég, és látta, amint Isten szelleme leszáll, mint egy galamb, és leereszkedik rá. 17 És hang is hallatszott az égből, amely így szólt: „Ez az én szeretett Fiam, akiben örömömet lelem.”"

2020. jan. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ószövetségben nincs Jézus.
2020. jan. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

"ELKÉPZELHETŐ, hogy "fiam vagy, én ma szülőd lettem" inkább Izráel népére értendő, amely népnek a Biblia Isten szülője lett még Egyiptomban, amikor még "gyermek" volt e nép?"


Azt hiszem, ez a helyes. Egyébként "fiam vagy, én ma szülőd lettem" szerepel a zsidó fordításban. [link]

2020. jan. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Lucifer!


Jézus mindig is jelen volt mindenkor Istennel együtt, Istennel egyetemben. Jézus Isten testi, több dimenziós kivetülése, kinyilatkozattása!


Isten Szellem és Ő benne áll fenn az egész teremtett világ! Jézus pedig az Ő kinyilatkoztatása a teremtett világ számára!


Jézus sok helyen említve van az ó szövetségben, (leginkább és legtöbbször "Úr Angyalaként") csak akkor még nem volt ismert a "Jézus" néven! Ez a "Titok", amelyról Pál is beszélt!

2020. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, ki, hogy akarja a saját igazát igazolni azzal, a magyarázattal, hogy a Bibliát már össze-vissza fordítgatták a sok év alatt. Ugyanis a lényegen nem változtat semmit!


A lényeg az, hogy Jézus Isten része, az Ige! Isten alkotó eleme, Isten kinyilatkoztatása és kivetülése, kiábrázolása a teremtett világra nézve! Azaz jézus Istenből születet, Istenből lett, tehát nem termetmény, ahogy azt a Jehova tanúi állítják és tanítják.

2020. febr. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!