Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Be mehetek a templomokba csak...

Be mehetek a templomokba csak úgy körül nézni?

Figyelt kérdés
Mostanában eléggé el kezdtek érdekelni a templomok és szívesen be mennék körül nézni néhányba. Nem vagyok vallásos, csak érdekel a művészet. Előre is köszönöm a válaszokat.
2020. jan. 28. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Be.
2020. jan. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Menj amikor mise van, akkor biztos.
2020. jan. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

A legtöbb templom nincs állandó jelleggel nyitva, de amelyik igen, oda minden gond nélkül bemehetsz.

Ha nyáron mennél nézelődni, akkor az öltözködésre figyelj, mert nők és férfiak esetén is lehet "dresszkód", pl nem lehet túl rövid szoknyában, kivágott blúzban, vállat nem takaró felsőben bemenni nőknek, férfiaknak se illik rövidnadrágban, vagy atlétában.

2020. jan. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha nyitva van. Nyugodtan körülnézhetsz. Párommal mi is szoktunk gyakran, mert művészettörténész.
2020. jan. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb, szebb templomok is csak turisztikai időben (áprilistól októberig) vannak nyitva állandó jelleggel. Ilyenkor télen talán a misék előtt lehet megtekinteni őket. Szerintem vigyél masinát is, én mindig viszek.
2020. jan. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 jdfGabrella ***** válasza:
Igen
2020. jan. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!