Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Görög katolikusként mehetek-e...

Szitibo kérdése:

Görög katolikusként mehetek-e római katolikus misére? Bérmálkozhatom-e?

Figyelt kérdés
2018. jan. 28. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz római katolikus misére, és érvényesen veszel részt rajta. Azonban ha görög katolikus pap keresztelt, akkor már meg vagy bérmálva, úgyhogy nem bérmálhatnak meg.
2018. jan. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig kapják meg a görög katolikusok sem a bérmálás szentségét a keresztséggel. Érdemes érdeklődni azon a helyen, ahol kereszteltek.


Római misére természetesen mehetsz, sőt gyónhatsz és áldozhatsz is.

2018. jan. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden gond nélkül mehetsz, gyónhatsz és áldozhatsz is. Bérmálkozni nem biztos, hogy kell, mert a görögkatolikusoknál általában keresztelés után egyből bérmálnak is. Ha véletlenül nem lett volna, akkor igen, ez is pótolható.
2018. jan. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Én már 54 éves vagyok, tehát nagy az esélye, hogy a bérmálkozást is megkaptam?

Honnan tudhatom meg? Ahol kereszteltek, ott római katolikus templom van.

2018. febr. 1. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Elmész oda ahol megkereszteltek és megkérdezed. Ha római rítus szerint történt, akkor egész biztos nem bérmáltak.
2018. febr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A keresztelési anyakönyvet kell megnézni. Ezt oda írták be, ahol kereszteltek.

Az hogy római katolikus templomban volt, attól még lehetett görög a keresztelő. Viszont, ha római rítusú volt, akkor biztosan nem bérmáltak. Bármikor fel lehet venni a bérmálás szentségét, de előtte felnőtt katekézist kell végezni. (Ez kb. mint a hittan)

2018. febr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egész biztos, hogy görög katolikus vagyok, de mivel csak római katolikus templomok vannak a kerületben, így valamennyit fel kell keresnem, és kérni a segítséget. Vagy elég a főtemplomba menni?
2018. febr. 8. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!