Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus templomba mehetek...

Katolikus templomba mehetek gyónni, ha református vagyok?

Figyelt kérdés
Ezenkívül, hogy működik ez a folyamat? Mikor lehet menni, kivan írva a templom kapujára, hogy mikor van gyóntatás? Mennyi ideig tart, meddig lehetek bent a fülkében? A pap már ott ül bent, nem fogok vele a fülkén kívül találkozni, ugye?

2017. febr. 4. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ennyire nem vagy képben, akkor a pap nagyon hamar rájön, hogy még sosem voltál gyónni, rá fog kérdezni, hogy miért, kiderül, hogy nem vagy katolikus és nem fog meggyóntatni.
2017. febr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarsz katolikus módra gyónni, ha református vagy? A református vallásban nincs gyóntatószék, se pap, aki közvetít, magadban gyónsz.

Ha pedig át akarsz térni, annak hivatalos úton kell történnie.

2017. febr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Általában misék előltt szokott lenni gyóntatás, vagy nagyobb ünnepek előtt külön alkalom.

Viszont a gyónás a bűnbocsánat szentsége, amire készülni kell stb. Ha szeretnéd elvégezni, akkor előtte tisztázd a dolgot a helyi plébánossal.

Formáját megtalálod bármelyik katolikus imakönyvben, vagy az interneten.

2017. febr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Át kell térned, hivatalosan ha református vallású vagy és a katolikus egyház szentségeiben szeretnék részesülni!

A gyónás is egy szentség (a bűnbánat szentsége) amit katolikus híveknek szolgáltathat ki a pap, más vallásúnak sajnos nem!

2017. febr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Lehetséges ,de ez nem úgy működik azért, hogy bemész és máris.

A gyónás egy szentség a Kat. Egyházban. Aki nem gyónt (és nem áldozott) még, akkor annak részt kell venni egy felkészítésen. Mint ahogy reformátusoknál sem úgy van a konfirmáció, hogy odamegyek és konfirmálnak.

2017. febr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem gyakorlom a vallásomat, utoljára akkor voltam templomban, amikor megkereszteltek. Nem is tudtam róla, hogy a reformátusoknál nincs gyóntatás. Azért akartam katolikus templomba menni, mert az van a legközelebb hozzám, gyónni pedig azért akarok, mert pszichiáterre nincs pénzem.
2017. febr. 5. 11:47
 7/12 mamikert ***** válasza:
Kedves Kérdező! A református lelkészt is megkeresheted. Nálunk nem gyónás van, hanem beszélgetés. Ha gondolod, nekem is írhatsz.
2017. febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A pap rendszerint bent ül a fülkében. Bemész, és beszélgetsz vele. Nem fog meggyóntatni, de kizavarni sem, de lehet, hogy felajánlja, hogy legyél katolikus, és akkor lehet.
2017. febr. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vortrekker ***** válasza:

Szerintem ide menj el, ha budapesti vagy:

[link]

de van egy nem-katolikus ismerősöm aki eljárt gyónni pár hétig, és rendezte az életét, bár talán nem "gyónásnak" nevezték azt amit ők csináltak.

2017. febr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Magad segíts magadon!
2017. febr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!