Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztèny házasèletbe mi fèr...

Keresztèny házasèletbe mi fèr bele?

Figyelt kérdés
Először is csak ès kizárólag hívő keresztény emberek válaszát várom. A kèrdès konkrètabban: Több kifejezès is van a Bibliában ami tiltott pl.: Paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás stb. Tudom mi mit jelent tudom mi az eredeti szó ezek helyèn viszont amit nem tudok hogy a "mai kor" szexuális èlvezetei beletartozik-e valamelyik kategóriaba. Pl Orális szex, kötözős szex, vibrátor (nem önkielègítèsre). Sehol nem találok konkrèt igei álláspontot ezzel kapcsolatban kizárólag emberek saját vèlemènyèt amit nem támaszt alá igei módon. Vágyunk ezekre a felesègemmel, jelenleg nem gyakoroljuk, de jó lenne tudni hogy Istenèrt feszítjük meg ezeket a kívánságokat vagy emberek álláspontjai miatt. Aki tud konkrètat örülnènk a segítsègènek.

2020. jan. 31. 18:18
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

16-os. Köszönöm az èrtelmes ès hasznos válaszodat. Egyet is tudok vele èrteni, bár teljes mèrtèkben továbbra se vagyok meggyöződve.


Anális szex egyèrtelmű számomra, ugyanis szorosan kapcsolódik a homoszexualitáshoz, törvènyben benne is van fèrfi fèrfival ne legyen úgy együtt mint asszonnyal, ebből lehet következtetni hogy az asszonynak se kène akkor a hátsóját piszkálni.


Az is egyèrtelmű hogy a száj nem nemi szerv, viszont a kèz ès az újjak se azok, viszont azt gondolom az előjátèknál kell ès szabad is használni az ujjakat, illetve nem is lehetne nèlkülözni. Ebből kiindulva nem vagyok biztos benne hogy a szájat nem lehet használni. Vibrátor szintèn az előjátèkban segítene.

2020. febr. 1. 22:20
 22/32 anonim ***** válasza:
4%
52%-os, a homoszexuális bűneidből kellene megszabadulnod, addig nem hiteles a szellemek közötti ítélősdid, amíg fiúkkal fekszel.
2020. febr. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
37%
De, hitelesebb mint gondolnád
2020. febr. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
34%
És amúgy bármit is gondolsz, nem bűn amit csinálok
2020. febr. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
36%
Neked meg a rasszizmustól kéne megszabadulnod 24-5%-os. Egyébként nem láttam, hogy 52%-os írt volna szexuális orientációjáról.
2020. febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
71%
Elnézést, hogy noha nem vagyok hívő keresztény, beleszólok a sztatoszférikus magasságokban zajló vitátokba. De szerintem minden házasság, vagy párkapcsolat két színtéren játszódik. Az egyiket mindenki láthatja, a másikhoz, ami a hálószobában zajlik, kettejükön kívül senkinek semmi köze. Istennek se.
2020. febr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem csalod meg a feleséged, akkor minden belefér. A fogamzásgátlás, a maszturbáció, a fergeteges szex nem gond, viszont ha más nőt vagy férfit megkívánsz, az már bűn.
2020. febr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
7%
Sok hülyeséget irnak, a jo Isten nem ellenzi a szeretkezest. Ha a felesegeddel halsz akkor azt barhogy teheted csak ugy mond ne lassa mas. A lenyeg h egy hazassagban teljesen elfogadott a szexualis elet.
2020. febr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
11%

Siralmasak ezek a valaszok, látszik hogy sokan életükben nem olvasták a Bibliát, de már kategorikusan kijelentik hogy pl hátulról bűn, orálisan bűn...természetesen indokolni már semmivel sem tudják, csak választottak valamit ami szerintük paráznaság.


Kérdező, a házaséletre annyi kitétel vonatkozik hogy "házasságban csak asszonyoddal". Az hogy vele mit csináltok amíg ez kölcsönös örömet okoz, SEHOL nincsen beszabályozva.

2020. febr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Én hívő keresztény nő vagyok, és lehet, hogy megköveznek itt páran, mert házasság előtt már voltam együtt a párommal, de ez van, én ebből tudok kiindulni. Én úgy gondolom, hogy a házasság és a szex alapja is a szeretet kell, hogy legyen, ahogy az a Bibliában is van. A legfontosabb a szeretet, így ha te szeretettel viszonyulsz a feleségedhez és tudod, hogy bizonyos "esközökkel", nem feltételnül segédeszközökkel, hanem akár egy másféle testhelyzettel is, örömet tudsz neki szerezni, az nem bűn. A kikötözés már kérdéses, mert lehet, hogy a másik attól nem lesz annyira oda meg vissza, az lehet, hogy csak a te érdkeedet szolgálná. Én az orális szexről is így vélekedek, nekem nem túl szimpatikus dolog, de ha valakinek bejön, ráadásul a párjának ezzel örömet tud okozni, akkor miért ne? A kérdés szempontjából a Biblia nem biztos, hogy kielégítő választ ad az ilyen kérdésekre, hiszen többszáz éve még tényleg csak házasság után éltek együtt az emberek, más követelményeket állítottak nekik, illetve védekezés nélkül könnyen teherbe lehetett esni, a leányanyaságot pedig mélyen elítélték, szóval a Bibliát akkor nagyon komolyan, szó szerint értelmezve alkalmazták. Ma már sokkal szabadabban lehet erről dönteni, a lényeg, hogy mindketten kényelmesen rá tudjatok bólintani a választásotokra.
2020. febr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!