Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények szerint a halálra...

Keresztények szerint a halálra kövezés Isten vagy a Sátán parancsa?

Figyelt kérdés

Bibliában az Ószövetségben egyértelműen le van írva hogy halálra kell kövezni a paráznákat:


Mózes 3. könyve, a Léviták szolgálatáról 20:10 Ha valaki más ember feleségével paráználkodik, mivelhogy az ő felebarátjának feleségével paráználkodik: halállal lakoljon a parázna férfi és a parázna nő.


Az Újszövetség szerint viszont Jézus megállítja a zsidókat akik halálra akartak kövezni egy parázna nőt. Jézus ezt mondja:



János 8:38 Én azt mondom, amit az én Atyámnál láttam, és ti is azt teszitek, amit a ti atyátoktól hallottatok."


Magyarul a zsidók csak az őseiktől hallották hogy halálra kell kövezni a paráznát, ezért akarják megölni a nőt, de ez nem Isten törvénye.



János 8:44 Ti atyátoktól, az ördögtől származtok, és atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni.



A zsidók csak azt tették ami az Ószövetségben le van írva, de Jézus megállította őket azzal hogy amit tesznek az a Sátán kívánsága. Tehát ebből az következik nem Isten parancsa hanem a Sátáné, de hogy kerül a Sátán parancsa a Bibliába?



2020. jan. 30. 13:09
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%

Istené.

Ahogy Jézus is mondja az vesse rá az első követ, aki még sosem vétkezett. Kétszínűség lett volna a frizeusok részéről a nő megkövezése, mert ők "belül rohadnak". Ha megkövezték volna, akkor az őseik törvényének betartása lett volna az első szempontuk, de szívük szerint sose gondoltak arra mi lenne jobb Istennek vagy más embereknek.

2020. jan. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Az nem mentség hogy ők is bűnösök. Képzeld el hogy most felmentenék az összes bűnözőt csak mert mások is elkövették ugyanezt a bűnt. A nő elkövette a paráznaság bűnét, amiért az Ószövetség szerint halálra kellett volna kövezni, tehát a zsidók a törvény szerint akartak eljárni, de Jézus azt mondta ez nem Isten törvénye.
2020. jan. 30. 13:29
 3/50 anonim ***** válasza:
56%

Mivel már vártad, hogy itt is hozzászólok, ezért megteszem.


Te szándékosan kevered a dolgokat és olyan dolgokat társítasz össze a Bibliában, aminek láthatóan semmi közük egymáshoz.


"Tudom, hogy Ábrahám utódai vagytok. Mégis az életemre törtök, mert nem fog rajtatok a szavam. … Ha Isten volna az atyátok, akkor szeretnétek engem."

Ennek semmi köze a parázna asszony esetéhez. Ha ezt te nem látod, akkor nyugodtan veheted azon jelzőket magadra, amikkel engem illettél a felebaráti szeretet szellemében.


De akkor itt is idézem:


"A parázna férfit és parázna nőt korbácsoljátok meg mindegyiket száz ütéssel. Ne kerítsen titeket hatalmába a szánalom irántuk abban, mit Allah (elrendelt) a vallásban, ha hiszitek Allahot és a Végítélet Napját. Hadd legyen a hívők egy csoportja tanúja bűnhődésüknek"


Vajon bottal vagy korbáccsal mérni valakire 100 ütést kinek a parancsa? Ha még ki is emeli: "Ne kerítsen titeket hatalmába a szánalom irántuk"

2020. jan. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
Kértem hogy ne szólj hozzá, de mivel fanatikus keresztény vagy, hiába. Az pedig a te bajod hogy nem tudod értelmezni a saját Bibliádat. Egyértelmű hogy János 8 1-44 összefügg. Nem két külön esemény.
2020. jan. 30. 13:38
 5/50 anonim ***** válasza:
75%

"Nem két külön esemény."


Lol.


Csak a két esemény között kétszer is szerepel:


12Egy másik alkalommal így beszélt Jézus: „Én vagyok a világ világossága...


21Egy más alkalommal így beszélt Jézus: „Elmegyek és kerestek, de bűnötökben haltok meg...


De biztos akkor te tudod jobban és ugyan arról az egy alkalomról van szó.

2020. jan. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Szánalmas próbálkozás hogy megpróbálod meghamisitani a bibliai verseket. Igy szerepel:


János 8:12 Jézus ismét megszólalt, és ezt mondta nekik: "Én vagyok a világ világossága:


János 8:21 Majd Jézus ismét szólt hozzájuk: "Én elmegyek, és keresni fogtok engem,



Jézus ismét megszólalt, Majd Jézus ismét szólt hozzájuk, tehát Jézus ugyanazokhoz beszélt, ugyan arról az egy alkalomról van szó.

2020. jan. 30. 13:50
 7/50 A kérdező kommentje:
Az a kérésem hogy a 68%-oshoz hasonló fanatikus keresztények maradjanak távol a kérdéstől. Kulturált vitára képes keresztényeket viszont várom.
2020. jan. 30. 13:53
 8/50 anonim ***** válasza:
91%

Én ugyan nem írtam át, több fordítás is így adja vissza.

Ráadásul azt is idéztem, hogy Jézus mire válaszolja, hogy az ördögtől vannak. De te valahogy ezt is figyelmen kívül hagyod:


"Tudom, hogy Ábrahám utódai vagytok. Mégis az életemre törtök, mert nem fog rajtatok a szavam. … Ha Isten volna az atyátok, akkor szeretnétek engem."


Egyébként ahhoz képest mindig reagálsz hozzászólásomra.

2020. jan. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%

#2

Három dolgot fontos megemlíteni:

1. Ez a történek inkább a farizeusok képmutatásáról szól, nem a nő bűnösségéről vagy nem bűnösségéről.


2. Jézus bűnösökhöz jött el, nem az igazságosokhoz.


3. Jézus mondja, hogy "az atyáitoknak megmondatott: szemet szemért, fogat fogért, én pedig azt mondom..." ezzel elismerte, hogy Isten szólt Mózeshez plusz többször említi, hogy az Ószövetség parancsolatai nem rosszak.


És légyszi ne bántsd a másik válaszolót. Segíteni akar meg a kérdésedben sincs sehol, hogy a fanatikus keresztények ne válaszoljanak.

Annál meg hogy az van leírva, hogy ismét szólt, nincs sehol leírva, hogy mennyi idő telt el. "Ismét szólt" jelenthet 2 percet vagy 3 napot is.

2020. jan. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

A Károli Bibliában úgy van ahogy én írtam és az új fordításban is. Szóval benézted.

Mit hagyok figyelmen kívül? Az általad linkelt rész arra vonatkozik hogy meg akarják Jézust ölni. Nyilván azért mert Jézus azt mondta a halálra kövezés a Sátántól van, ez pedig felháboritotta a zsidókat. Ha a kövezés valóban Isten parancsa lett volna akkor Jézus engedi, nem avatkozik be.

2020. jan. 30. 14:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!