Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény társak! Van ki...

Keresztény társak! Van ki olvassa éli hirdeti is?! maiige-ige365 (katol) egyébb területen mert ez egy parancs is a felsőbb "hatalmaktól", nem?!

Figyelt kérdés
bár üldöztetés valamilyens zinten várható-de na van Aki??!
2020. febr. 5. 10:29
 1/4 A kérdező kommentje:
lányok is írhatnak:)
2020. febr. 5. 10:41
 2/4 anonim ***** válasza:

Hol várható üldöztetés?Én nem tudok róla. - Nagyobb üldöztetés nem várható mostanában, mint amennyi üldöztetést magától a nyugati fogyasztói társadalomtól (annak követőitől) érte a hivő embereket nap mint nap eddig is. Szándékosan irok hivőt, és nem katolikust, vagy keresztényt, mert ez minden jószándékú, istenhivő embert egyformán sújt, legyen bár katolikus, protestáns, orthodox, zsidó vagy éppen muszlim.


Amúgy szerintem akinek tényleg belülről fakadó a hite, és az egyetlen élhető életformát jelenti számára, az nem tud, és nem is akar másképpen élni, mint olvasni élni és hirdetni, akár hideg, akár meleg a fogadtatás (nem feltétlenül tömegeknek prédikálva, mint Jézus tette, csak a cselekedeteivel, az életével "hirdetve")

S ahogyan éppen a mai evangéliumban Jézus példája mutatja, ahol nem talált befogadó közeget, onnét Ő is továbbment olyan helyre, ahol nyitottak voltak a tanitására. Ha valahol elutasitóak veled a hited miatt, te is megteheted, hogy odébbálsz, más közeget keresel.

2020. febr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lassan egész Európa üldözi a keresztényeket a nagy liberális tolerancia és elfogadás szellemében :) Aztán meg lesz megint sírás
2020. febr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, és igen, én is ugyanerre a fajta üldöztetésre gondoltam. de ez nem egy olyan jellegű üldöztetés, ami félelemmel tölthetné el a kérdezőt, vagy akárki mást. Ez a fajta üldöztetés inkább aggodalomra ad okot.


Más kérdés, hogy a vallásos/hivő embernek is tolerásnak kell lennie szerintem azokkal szemben, akik esetleg másként gondolkodnak. Nem kell helyesnek tartani, de nem szabad nekünk sem "üldözni" őket.

Kölcsönösen élni és élni hagyni kellene egymást mindenkinek, és kialakitani valami észszerű egyensúlyt.


Jelenleg valóban az ahelyzet, amit #2, te is irsz. És ez nagyon szomorú. (És a legszomorúbb az, hogy mindez egy torz "kereszténység" nevében történik meg Európában. Pl. emberi jogok tekintetében)

2020. febr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!