Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt mondják hogy a Biblia xy...

Azt mondják hogy a Biblia xy darab könyvből áll. Ezt honnan a zsákból tudják? Lehet hogy vannak még könyvek, csak nem találták meg őket, vagy nem tudom.

Figyelt kérdés

2020. febr. 9. 13:22
 1/6 Prókátor ***** válasza:
91%
Kanonizálás (Google a barátod). De vannak ún. Apokrif evangéliumok is, amik nincsenek benne a kánonban. Továbbá a protestáns egyházak is kivették azokat a könyveket (a már kanonizált könyvek közül), amik rámutathattak volna a hitbéli tévedéseikre. A jehovisták meg naponta átírják, hogy bizonyíthassák az ördögtorony folyamatosan változó mondandóját.
2020. febr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
A Bibliát nem egy ember írta, hanem több. És akik írták az egyes részeket, azok sem feltétlenül azzal a szándékkal írták, hogy majd lesz valamikor egy úgynevezett Biblia, és az ő írásuk ennek az egyik fejezetét alkotja majd. Az első századokban sok szent vagy szentéletű ember írogatott mindenféle tanító jellegű szövegeket, ezért az egyház idővel szükségesnek látta, hogy ezekből egy egységes könyvet állítson össze. Egyes művek belekerültek, mások viszont nem. Utóbbiakat apokrif írásoknak nevezzük, és mindenféle című és jellegű mű található köztük levelektől kezdve evangéliumokig (pl. Tamás apostol evangéliuma). Sőt, igazából többféle ilyen gyűjteményt is összeállítottak az idők folyamán. A ma leginkább ismert, katolikus Biblia a 4. század folyamán alakult ki, de az egyes keresztény felekezetek ettől eltérő tartalmú Biblia-változatokat is használnak.
2020. febr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos voltak még olyan írások, könyvek, amik nem kerültek elő, viszont a 4. századra ezek maradtak meg, ezekre hivatkoztak az egyházatyák, így ezeket kanonizálták.
2020. febr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kanonizáció már rég lezárult. Így nem nehéz megmondani, hogy a Biblia hány könyvből áll. Annyiból áll, amennyit beleválogattak. Hogy mely könyv miért került bele, melyek voltak vitatottak és miért, valamint egyes könyvek miért maradtak ki egyöntetűen valamennyi kánonból, ezeknek utána lehet olvasni. A kimaradt könyveket is meglehet találni, nincsenek rejtve, aki akarja elolvashatja őket, meg a kritikájukat is. Ha találnak még könyveket, azok valószínűleg már nem fognak belekerülni a Bibliába, max. ajánlott olvasmányok lesznek.

Amúgy, ha találnak még könyveket, az számít valamit? Úgy értem, pl. az Ószövetségben van egy-két írás név szerint említve, amik sosem kerültek elő, ezáltal nem is részei a Bibliának. Tegyük fel, hogy előkerülnek. Nagy változásokat nem kell tőlük várni. Egy két plusz infó a korról, a történtekről, de nagy teológiai felfedezésekre felesleges számítani.

2020. febr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
A Biblia Evangéliumokból áll. Amit jól mondtak előttem, hogy kanonizáltak, átválagatottak, kihagyták a lényeget belóle! De Isten keresésében én a Bhagavad Gítát ajánlom mindenkinek!
2020. febr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Azt mondják hogy a Biblia xy darab könyvből áll. Ezt honnan a zsákból tudják? Lehet hogy vannak még könyvek, csak nem találták meg őket, vagy nem tudom."

Bibliatudomány. Én hosszú évek óta foglalkozom Isten Igéjével, már én is kiszúrom az apokrif hamisítványokat.

Ha sokat foglalkozol fizikával, nem fogod összekeverni a hőtant a kinematikával ;)

2020. febr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!