Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent, hogy Viking vallás?

Mit jelent, hogy Viking vallás?

Figyelt kérdés
Öhm......hülyén jött ki a kérdés, de úgy gondolom, hogy egy magyar embernek miben merülne ki ez az egész. Szóval....mit vall egy Viking? Egy kis felvilágosítást szeretnék kérni :).
2010. júl. 23. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Figyelembe véve, hogy az igaz viking a túlvilágon is örök harcra és újra-meg újra halálra volt ítélve, így "gyakjál és halj meg bátran" mottó volt a vezér fonál, ami hasznos ha valaki folyamatos hódító hadjáratokon vesz részt.
2010. júl. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valami más szokás vagy bármi nincs? Mert hát gondolok én itt Valhallára. Tehát valamilyen hitük mégis csak volt/van.
2010. júl. 23. 22:10
 3/9 Lebannen ***** válasza:
100%

Amennyire én tudom több istenben hittek,mint az ókori görögök,vagy rómaiak.

Azt hiszem a fő istenük Odin volt,a vihar Thor.Gondolom a neten sok infó található. wiki?

2010. júl. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"...Valami más szokás vagy bármi nincs? Mert hát gondolok én itt Valhallára..."


Mint minden vallásnak és kultúrának persze van kismillió szokás, de nem várhatod, hogy ezt ide írja valaki. Ha részletesen érdekel akkor keress rá a google-ben.


Egy érdekesség. A halottak körmét levágták és elégették, mert úgy tartották, hogy a halottak körméből egy hajó flotta épül ami ha kész lesz akkor azon jön el a világ vége. :)

2010. júl. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

az eredeti vallásról:

[link]

na de ez mostanában divatossá vált, tehát:

egy magyar oldal:

[link]

wiki:

[link]

itt minden lényeges le van írva, jó böngészést.

2010. júl. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

A vallás neve Asatrú.

A Vikingek abban hittek hogy ha a harcmezőn haltak meg akkor a Valhallába jutottak, ahol készültek harccal a Ragnarökre, az istenek alkonyára...

Nap közben harcoltak, bár levágták egymást, estére kutyabajuk sem volt, ugyanis akkor mulatság és kaja várta őket hajnalig amikor ismét nekiálltak harcolni egymással.

Külön "háború istene" nincs náluk, vagyis jobban Tyr lenne az, de mindegyik Ász isten nevéhez köthető a háború jelző, Úgy Tyrhez, Thorhoz, Odinhoz...

A Ragnerök után az Ász istenek kora leáldozott, őket követték gyermekeik, a Ván istenek, azaz a tiszta lelkű bűntelen istenek...


Én is Ásatrús vagyok, szóval kissé informált ebben a témában:D


Ha többet akarsz tudni, akkor google:)


Hail!

2010. júl. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

már bocsánat, ugyan hol írja azt bármi is, hogy a ragnarök után a ván istenek kora jött volna el? az ázok és a vánok egyszerűen más jellegű istenek, párhuzamosan élnek, párhuzamosan pusztulnak el a világ végén, és az újjászülető ártatlanok között ázok is vannak. a Völuspá szerint:


"Látja, másodjára

emelkedik föl

tenger teljéből

föld örök zöldje.

Vízesések zuhognak,

fenn sas surrog,

vájt kövű hegyről

halra vadászik.


Összegyűlnek az ázok

az Idamezőn,

s a roppant földövről

beszélnek egyre,

emlékezvén

nagy eseményekről,

Fimbultír egykori

rúnáit felidézik.


Ott a fűben

újra fellelik

a tündöklő

arany táblákat,

csodálhatják elmúlt

idők csodáit.


Vetetlen földek

fordulnak termőre,

a rossz jóra válik,

Baldr visszatér.

Hödr és Baldr lakja majd

Hropt győzelmi lakát,

gyilkolás-istene szentélyét.

- Mit tudtok még?"


a Snorri-Edda szerint Thór fiai (Módi, Magni) is túlélik a ragnarököt, akik szintén ázok.

csak mondom. ^^

2010. júl. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, köszi a pontosítást, valóban nem az ő koruk jött el, csak többen maradtak a végére.
2011. ápr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát végülis csak annyiban mondtam hülyeséget, h a Ván istenek kora jött el, de az Áz istenek gyermekei lettek az "új" (vagyis inkább trónörökös) istenek az tény! Sry a pontatlanságért!

AMúgy hitben megegyezik sok pontban a Kelta, Görög, Római vallással is, sok bennük a megegyező párhuzam...

2011. ápr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!