Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért nem tekinti...

Keresztények miért nem tekintik keresztény irányzatnak a Jehova Tanúit?

Figyelt kérdés
Keresztényektől gyakran hallani hogy a Jehova Tanúi nem keresztények. Mi a kereszténység kritériuma?
2020. febr. 21. 11:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
71%

Mert elvetnek olyan alapvető keresztény tanokat, mint a kegyelem, Jézus Istensége és hasonlók.

Hisz nem attól lesz egy adott vallás követője valaki hogy azt mondja magáról, hanem ha aszerint él és azt vallja, amit az adott vallás tanít.

2020. febr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%

"Csak a nyelvezete másabb, érthetőbb a mondanivalója ugyanaz."

Nekem a kedvencem ezzel kapcsolatban a Lk 23,43. Ez a rész így olvasható:

Káldi-Neovulgáta: "Bizony, mondom neked: még ma velem leszel a paradicsomban!"

Szent István Társulat: „Bizony mondom neked, még ma velem leszel a paradicsomban.”

Károli: "Bizony mondom néked: Ma velem leszel a paradicsomban."


Ezzel szemben jehovista fordítás: "Ígérem neked ma, velem leszel a paradicsomban." Tehát MA ígéri: nem holnap, nem a jövő héten, hanem ma. Úgy központoztak és úgy fordították át a szórendet, hogy igazolják saját kitalált tanításukat. Ami szerint halál után nem kerülünk sehova, majd a feltámadáskor az arra érdemesek (tehát ők) kerülnek az üdvösségre. Ha a latornak Jézus azt mondta, hogy MÉG MA vele leszel a paradicsomban, akkor bukott az elméletük. Könnyebb tehát a szöveget megmásítani, nem nagyon, csak épp, amennyire kell.


"Csak ők be is tartják, ahogy keresztényekhez illene!"

Ja, azért voltam már minden, mikor megtudták, hogy katolikus vagyok. Igazi krisztusi lelkület áradt a szavaikból. :))

2020. febr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%
Ez kölcsönös kérdező,ugyanis a Jehova tanúi szerint meg a kereszténység nem keresztény irányzat xD Ők is csak magukat tartják annak,nem kell őket annyira félteni. Nem a világ zárja ki őket,hanem ők zárkóznak el a világtól.
2020. febr. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Wesler ***** válasza:
76%
Elutasítják azt amit a biblia egyértelműen leír.
2020. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
16%
Akármilyen vallású ember lehet keresztény. Jehivások közül is ismerek olyat. Lehet, hogy az egyházakra gondol. Egy egyházkövető sem lehet keresztény.
2020. febr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
79%

Például azért, mert a tízparancsolat legegyszerűbb pontjait sem tartják be.

"Ne ölj!"

Márpedig ők minden fontos orvosi beavatkozást bűnnek tartanak, ezért egy sima vérátömlesztést sem engednek meg, holott az ezrek életét menti meg. Mi ez, ha nem közvetett gyilkosság, még gyermekek esetében is?

"Tiszteld atyádat és anyádt!"

Ők pedig, ha apjuk-anyjuk nem az ő hitüket vallják, megtagadják szüleiket.

De sorolhatnék más, emberileg súlyos dolgot is, amit a Biblia félremagyarázásával követnek el.

2020. febr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
84%

Egy volt tanú oldala


www.exjt.hu

2020. febr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha a keresztények alatt az ökumenizmust érted, akkor azért, mert azt tekintik ők kereszténynek, aki vallja az apostoli hitvallást. Jehova Tanúi nem teszik.


De ez csak egyféle szempont. Amúgy pedig szerintem felesleges a kereszténységből identit@skérdést csinálni. A vallás az, amit teszünk, az, hogy mit mondunk, csak részben, mert mondani sokmindent lehet. Szerintem például közelebb állnak a krisztusi szellemhez Jehova Tanúi, mint mondjuk az a politikai szekta, ami magát Kereszténydemokrata Néppártnak nevezi. Ezt úgy mondom, hogy katolikus vagyok, és vannak állítólagos hittársaim ez utóbbiban, mondjuk én mélyen megvetem őket.

2020. febr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
77%
Sok hasonló kérdés lett már feltéve,amiből valahogy azt éreztem,mintha a tanúkat valamiféle kirekesztett áldozatoknak gondolnák. Pedig nem a kereszténység taszítja ki őket,hanem ők határolódnak el (még saját bevallásuk szerint is) szinte mindentől,ami mozog és rajtuk kívül található. Ezért írtam,hogy kár sajnálni őket azért,mert nem tartják keresztényeknek,hidd el,nem olyan érzékenyek ők. Tesznek érte,hogy ne tekintse őket senki a "testvérének". Hiszen ők direkt különcködnek,direkt mindent máshogy csinálnak,náluk direkt kék a fű és zöld az ég,nehogy valamiben egyet kelljen érteniük a többséggel. Most őszintén...akkor min csodálkoznak?
2020. febr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
82%

A Jehova Tanúi nem keresztények az alábbi hamis tanításaik miatt:


- rengeteg meghiúsult világvége dátum. Utólag nem bocsánatot kérnek, hogy tévedtek, hanem megmagyarázzák (pl. Jézus szerintük már eljött a Földre másodszor, szerintük valamikor a XX. században.:)) Ezekből az utólagos (félre)magyarázásokból látszik, hogy hazugságokra épül ez a vallás. Nem az Isten Beszéde a hazugság, mert az igaz, hanem a félreértelmezése, és amit hozzátesznek.

- A Biblia és a kereszténység tanítása az, hogy Jézus Isten egyszülött Fia, akit az örökkévalóságban, az idő előtt szült az Atya.


Jn 1,14:

És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), aki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.


Jn 1,18:

Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, aki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.


Jn 3,16:

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.


Jn 3,18:

Aki hiszen ő benne, el nem kárhozik; aki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.


Ezzel szemben a Jehova Tanúi azt tanítják, hogy Jézus teremtmény, ráadásul azonos Mihály angyallal. Mihály angyal valóban egy remek teremtménye Istennek, akiről nem írja a Biblia, hogy Isten egyszülött Fia lenne, ezt Jézusról írja, a két személy nagyon egyszerűen és világosan megkülönböztethető. Az antikrisztus szelleme/lelke tagadja Jézus Krisztus istenségét, egyszülöttségét, szorítja háttérbe, akarja lealacsonyítani teremtmény szintre.


- Szent Szellemet/Lelket egy személytelen erőnek tekintik, tagadják isteni természetét is.


Lk 12-ben Jézus így tanít a Szent Lélekről/Szellemről:

11

Mikor pedig a zsinagógákba visznek benneteket, és a fejedelmek és hatalmasságok elé, ne aggodalmaskodjatok, mimódon vagy mit szóljatok védelmetekre, vagy mit mondjatok;

12

Mert a Szent Lélek azon órában megtanít titeket, mit kell mondanotok.


Apcs 15,28:

Mert tetszék a Szent Léleknek és nékünk, hogy semmi több teher ne vettessék ti reátok ezeken a szükséges dolgokon kívül,


- Tagadják a pokol létezését, amiről Jézus tanított:


Lk 16:

19

Vala pedig egy gazdag ember, és öltözik vala bíborba és patyolatba, mindennap dúsan vigadozván:

20

És vala egy Lázár nevű koldus, ki az ő kapuja elé volt vetve, fekélyekkel tele.

21

És kíván vala megelégedni a morzsalékokkal, melyek hullanak vala a gazdagnak asztaláról; de az ebek is eljővén, nyalják vala az ő sebeit.

22

Lőn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám kebelébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték.

23

És a pokolban felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében.

24

És ő kiáltván, monda: Atyám Ábrahám! könyörülj rajtam, és bocsásd el Lázárt, hogy mártsa az ő ujjának hegyét vízbe, és hűsítse meg az én nyelvemet; mert gyötrettetem e lángban.

25

Monda pedig Ábrahám: Fiam, emlékezzél meg róla, hogy te javaidat elvetted a te életedben, hasonlóképpen Lázár is az ő bajait: most pedig ez vígasztaltatik, te pedig gyötrettetel.

26

És mindenekfelett, mi köztünk és ti közöttetek nagy közbevetés van, úgy, hogy akik akarnának innét ti hozzátok általmenni, nem mehetnek, sem azok onnét hozzánk át nem jöhetnek.


Stb, stb.


A Jehova Tanúi NEM a Biblia tanításait követik, hanem azt sok helyen meghamisítják, a keresztény tanítások egy részét saját kitalációkkal, hamis próféciáikkal ötvözik, egy új kevert vallást hozva létre. A jó szándék meg van bennük, igyekeznek valamilyen formában jó keresztények lenni, de meg kell érteniük, hogy a keresztények számára a mérőzsinór Isten Igéje kell hogy legyen, és nem valami Tanító Testület állandóan változó tanításai, és az általuk kiadott Őrtorony újság.

2020. febr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!